RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Konyak asszem neked 5ft, maradt egy move action (ami nem move)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
10:02.2
30 - Fuzz szédít, cincog, mászik, aminek köszönhetően a kút szélénél jobbról-balról álló (zöld és vörös) megkínálja egy-egy döféssel, utóbbi be is talál (ha AC11 nem talált, akkor 4hp)
29 - Pati harapja eddig harapott fekvőt
28 - Konyak (rage #5/6) oldalaz, széjjelcsapja vöröset
és...
26 - A kába goblin fejét fogja
25 - Az emelvényen az egyik fölkel, és a patkányhoz vág egy követ (2hp)
24 - Odébb Arkus fejére is dob valaki egy kődarabot (2hp)
18 - Narancska a patkánytól sakkban tartva kimászva védekezik.
16 - A zöld gobbó Arkus páncélján rést találva mélyet döf, de rossz helyen (crit, 2hp Smile )
14 - A pati mellett az egyik gobbó feltápászkodik, és bepancsol egyet a patkánynak, de fennakad annak bundáján.
14 - Arkus követi Konyakot és gyógyítja (+6hp)
13 - Eric... (fenyegetőzik, morog,...)...


Spells+Effects and expiration
10:02.0 - Guidance (Konyak)
10:02.1 - Guidance (Eric)
10:02.2 - Guidance (Fuzz)
10:02.8 - Dire Rat numero quattro
10:03 - BS (Konyak)
10:03 - Bless (all)
10:03.1 - Dire Rat numero utolsóelőtti(?)
10:03.9 - Expeditious Retreat (Fuzz)
10:04 - Speak with Animals (Fuzz)
10:04 - Shield (Konyak)
10:10 - Light (Fuzz)
10:30 - Light (Konyak)
11:00 - Prestidigitation (Fuzz)

ha valamit kihagytam, szóljatok. A PFE-t nem mondtátok, kire pakoljam, ezért megmaradtak potenciális CLW-nek.
Hűha, ez a roll20 még csalókább mint hittem, úgy néztem, hogy sehol senki nincs 5lábon belül, csak egy eszméletlen, amelett a kocka mellett ahova kimászik, oszt ketten is voltak Smile
4HP levonva.
Megnéztem közben újra, most sem látom roll20-n, hogy miként érték el ketten, ha az ÉK-i részen mászott ki, kérném a közönség segítségét Smile A 10láb felettiek leérnek, s mi is elérjük őket, azt hittem small 5 lábig ér le és fel? Sőt azt hittem improved cover is van ott a deszka miatt a fentiekkel szemben, mintha lett volna ilyenről szó korábban, igaz távolságival.
Sejtettem, hogy mégis shieldet kellett volna előbb nyomatni, az volt az eredeti terv, csak a 2 hobbó, 2 gobbó post beijesztett, hogy leszedik Ericet is, ezért inkább daze ment. De nem baj, nem bántam  meg. Smile

Most viszont inkább kérdezek előre:
0. 16-os zöld gobbó nem eszméletlen, aki Arkust megszúrta? Vagy máshol is van ami Playernek nem látszik?
24-es piros gobbó dobta Arkusra a követ? Az már nem stunnolt? Felállt ebben a körben vagy fekve dobta?
1. 14-nél felkelt gobbó dobtál AOO-t, vagy nem kell? Látod, nem is olyan vérszegények a gobbóid, már 5HP benne van. Mínusz constit és dexet számolod, ugye? Smile A 25-ös messzebb van arra nincs AOO az oke. Vagy előző körben felmászóra kidobott aoo fedezte 14-es felállását?
2. Ha Fuzz DK-re lép 5 lábat, akkor ott eléri valaki AOO-val?
3. Ha a megjelölt helyre megy, akkor útközben hány AOO éri? Eléri onnan a tőle ÉNY-ra levőt?
4. Ha 5 lábat láp DK-re, akkor onnan eléri az onnan DK-re levőt támadni?
5. Ha castol egyet ott ahol most van, akkor egy AOO-t kap a fenti zöldttől? Ő is eléri a zöldet karddal?
6. Arkustól jobbra levő zöld gobbó meleeben van, -4-gyel lehet rangeddel támadni?
-2 - A kútból a 4 kocka közepén jössz ki, és ott van AOO, max 12 szomszédtól (8 helyett).
-1 - A 10 láb felettiek NEM érnek le és viszont, asszem a láncról írtam valamit anno, hogy azzal improved cover ellen ugyan, de elérhetők
0 - Nem, lásd följebb, a 16-os zöld tapos egy eszméletlenen. (miatta CDzett Arkus előző körben) Talán az nem lehetett egyértelmű, hogy a "högyibe" jelentése nem az, hogy "10 lábbal fölötte", hanem hogy rajta. ("kicsi a rakás", de asszem lovas hadászati "vezényszó" eredetileg)
1 - Dobtam a mászóra (18nál) és a felkelőre (14nél) is, mert elfelejtettem, hogy ehhez már feat kéne Smile de egyik se talált (dex és pajzs nélkül se)
2 - Ha Fuzz DK-re lép, akkor kap AOO-t és dobhat combat maneuver-t grapple-re, lásd 0 (bár már nem emlékszem, lehet, hogy pf-ben nem is mászol a rubrikájába)
3 - a megjelölt helyre acro through occupied (CMD+5) diagonál = 15 láb, acro through threatened (CMD) dél = 10 láb, aztán mászás/ugrás 5 láb magasra = AOO + 10 láb, aztán mászás-ugrás 10 láb magasra diagonál = 15 láb, ez összesen 50 láb, ER miatt bele is fér egy move-ba, csak az a két acro legyen meg...
4 - ha a zöld goblin hajlandó a nyakába venni, akkor valami alkalmas fegyverrel pl kaszával, lánccal elérheti a 10 láb magasan levőt.
5 - Először acro, hogy leesik-e, aztán aoo, aztán ha az talál, akkor még egy acro, hogy leesik-e. És igen, ő is eléri, mivel egy szinten vannak.
6 - Arkustól jobbra egy lila gobbó van 10 láb magasan, egy nagy követ dobott Arkus fejére. Ha jelen helyedről bárkit ranged-del támadsz, akkor természetesen AOO (és ranged touch spell esetén 2 AOO)
0 - Na, akkor jól sejtettem, hogy nem látok mindent, ez a rejtély kulcsa, hogy én ott csak 1 darabot láttam, annyira profin fedik egymást, hogy egy darab zöldnek néz csak ki.
-1 - Akkor ezzel nincs gond
-2 - Ez volt a másik félreértés,  hogy nem az adott mezőre van aoo ahova kimászol, hanem a grid kereszteződésében, tulajdonképpen egyszerre mind a "4 mezőre" bárhova is mászol ki. Mindez csak mert pont gridre esik, kissé durva, még jó, hogy a hobbó elesett előtte, de lépjünk túl rajtaSmile Sejtettem, hogy ez  ls lehet egy megoldás, különben az akit Konyak leütött nem érhetett volna el, viszont akkor is csak egy lett volna. A másik viszont ezekszerint nem a fenti volt, hanem egy "jól rejtőzködő" DK-n Smile
Éreztem én, hogy nem kellett volna kimászni a kútból, hanem onnan castolgatni Smile

A többi kérdés majdnem okafogyott, mivel OTT áll egy gobbó mellette. (Látom már OOC2-ben írtad)
Ebben az esetben még csak nem is delayel, hogy Konyak mögé lépjen és gyógyítsa, hanem inkább védi Arkus hátát, s reá bízza a gyógyítást. Kard ki kard miközben mozgás keletre, majd szúrka-piszka a gobbó körül.

Fuzz [1d20+4] = 9+4 = 13 longsword attack

Pati meg rágcsálja tovább akit megkezdett, s jöhet Konyak...

Pati attack [1d20+1] = 18+1 = 19
Pati dmg [1d4+1] = 1+1 = 2
OOC - még egy dolog: mínusz dex és mínusz con a betegségből majd 1d3 nap múlva. (onset: 1d3 days). 3.5-ben ugye minden betegségnek 1 nap volt az onset-je, akkor jött ki a csapaton is.
Eric úgy belejött a pofozkodásba, hogy a másik hobónak is lekever kettőt: Flurry of Blows [1d20+3] = 16+3 = 19/[1d20+3] = 13+3 = 16 d: [1d6+2] = 5+2 = 7/[1d6+2] = 6+2 = 8 (+1 goblinoids & orcs) (+Bless, amíg még nem járt le)
(Közben persze morog, hogy "én szóltam")
Asszem csak egy goblin van már melletted, a két hobó elírás volt. A polcon a patkánnyal verekszik még pár, vagy az ájult hobón át lehet eljutni Arkus edzőpartneréhez. Vagy mehet a flurry második fele a polcba is.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
(05-08-2018, 06:58 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]Asszem csak egy goblin van már melletted, a két hobó elírás volt. A polcon a patkánnyal verekszik még pár, vagy az ájult hobón át lehet eljutni Arkus edzőpartneréhez. Vagy mehet a flurry második fele a polcba is.
Azért furcsáltam, hogy honnan jött elő a másik hobó... Akkor az egy goblint pofozta le a mélybe, meg akkor legyen a polc, hátha a rajta levő goblinokat sikerül a mélybe küldeni polcostul...
Eric pofoz, aztán kinéz magának egy szép érzékeny pontot (engineering nat 20), és lebontja a patkány csemegéjét föntről, de épp a saját fejére, így félre kell ugornia (ref save 21). Az omladékkal érkező csemege ennek hatására kábaságból átmegy haldoklásba...

10:02.3
30 - Fuzz kilép és rácsap a zöld goblin pajzsára.
29 - Pati rágcsálja tovább a legveszélyesebbnek tűnő ellenfelet.
28 - Konyak...

Spells+Effects and expiration
10:02.0 - Guidance (Konyak)
10:02.1 - Guidance (Eric)
10:02.2 - Guidance (Fuzz)
10:02.8 - Dire Rat numero quattro
10:03 - BS (Konyak)
10:03 - Bless (all)
10:03.1 - Dire Rat numero utolsóelőtti(?)
10:03.9 - Expeditious Retreat (Fuzz)
10:04 - Speak with Animals (Fuzz)
10:04 - Shield (Konyak)
10:10 - Light (Fuzz)
10:30 - Light (Konyak)
11:00 - Prestidigitation (Fuzz)

ha valamit kihagytam, szóljatok. A PFE-t nem mondtátok, kire pakoljam, ezért megmaradtak potenciális CLW-nek.