RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Eric nem sietteti a lány magához térését, de mellé ülve vár. Ha van rá ideje, még akkor rászól Fuzzra: A druidáról ha lehet, egyelőre egy szót se!
Amikor kinyitja a szemét, lassú nyugodt hangon elkezd hozzá beszélni: Örülük, hogy magadhoz tértél, Sharwyn! Az én nevem Eric Thunderfist. Biztosan nem ismered a Thunderfist klánt, ezért elárulom, hogy arról vagyunk híresek, hogy akár egy ogrét is puszta kézzel le tudunk győzni. De most nem azért vagyok itt, hogy bántsalak. Ellenkezőleg: többek között téged keresve jöttünk ide. Válaszokra van szükségünk, hogy tisztán lássuk, mi folyik itt. Azt szeretnénk, ha válaszolnál a kérdéseinkre. De előre szólok: ha bármivel próbálkozol, az öklöm közbe fog lépni. Ezután int Fuzz-nak, hogy vegye át a szót.
OOC - lehet, hogy kevertem a hullákat a lefejezéssel, bocs Smile

Konyak megnézi a fanyűvet... azaz.... kit is hív így?...

Sharwyn a fal tövében megkötözve látszólag nyugton van, és főleg csöndben, de szeméből villámokat szór minden arra járóra, Fuzzt és Konyakot beleértve.

A goblinon semmi változás nem látható. Kötélen lógó hullának adja ki magát, azzal az apró bakival, hogy egyik lábáról a másikra nehezedik, hol az egyik, hol a másik szemével kukucskál, meg a fülét billegteti, hogy az állandóan rászálló apró bogarak odébb röppenjenek. Akinek szeme van, látja, mi folyik itt.
(03-26-2018, 07:17 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]OOC - lehet, hogy kevertem a hullákat a lefejezéssel, bocs Smile

Konyak megnézi a fanyűvet... azaz.... kit is hív így?...

Sharwyn a falhoz kikötözve látszólag nyugton van, és főleg csöndben, de szeméből villámokat szór minden arra járóra, Fuzzt és Konyakot beleértve.

OOC - Eric a goblinokat járkáló hullának nevezte valóban. De nem vagyok benne biztos, hogy Arcuson meg Erkin kívül ezt más hallotta. Akkor mondta ugyanis, amikor Fuzz meg Konyak elviharzott.
OOC2 - Szerintem Sharwyn a földön fekszik megkötözve nem a falnak támasztva.
OOC3 - Konyakot biztos nem látja, mert elalvás előtt megegyeztünk, hogy Konyak nem mutatkozik előtte.
OOC2 - jav
OOC3 - kérdés, hogy Konyak ezt milyen hosszú időre vonatkoztatta, ill. hogy kit értett "fanyű" alatt: a fához kötözöttet, vagy a fává változottat, vagy a fát.
(03-26-2018, 07:17 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]OOC - lehet, hogy kevertem a hullákat a lefejezéssel, bocs Smile

Konyak megnézi a fanyűvet... azaz.... kit is hív így?...

Sharwyn a fal tövében megkötözve látszólag nyugton van, és főleg csöndben, de szeméből villámokat szór minden arra járóra, Fuzzt és Konyakot beleértve.

A goblinon semmi változás nem látható. Kötélen lógó hullának adja ki magát, azzal az apró bakival, hogy egyik lábáról a másikra nehezedik, hol az egyik, hol a másik szemével kukucskál, meg a fülét billegteti, hogy az állandóan rászálló apró bogarak odébb röppenjenek. Akinek szeme van, látja, mi folyik itt.

OOC - Konyak nincs jelen, tudod ez Eric külön kérése volt

Fuzz add neki pár korty vízet mielőtt a többit kiönti a fa köré, s suttogva beszélne a fához.
Ellenőrzi a kötelet nem lazult-e, majd megnézi közelebbről, hogy keményedett-e a goblin bőre, mint a lánynak. 

-----------------------

Átveszi Erictől a szót, s közelebb lép melléje.

Ne félj, Sharwyn, nem bánt Eric törp. A zord külső nagy érző szívet takar.
Konyakot, a barbárt meg nem engedjük ide.

Majd megpróbál segíteni neki felülni. Én Fuzz vagyok. Gyere segítek, fekve nem lehet normálisan beszélgetni. Hogy érzed magad? Még egy kissé kábának tűnsz.

Kb. Így vannak egy magasságban, s a szemébe tud nézni.

Fuzz [1d20+8] = 13+8 = 21 diplomacy check

OOC - Folytatja a korábbi szöveggel, amit nem sikerült elmondania, mindjárt előkeresem és kiegészítem.

EDIT

Mi vagyunk a felmentő csapat. Nagynénéd, (mondja a keresztnevét is) Hucrele asszonyság küldött minket, hogy keressünk meg titeket itt a régi erődben. Szóval bízhatsz bennünk, nem kell aggódnod, azért vagyunk itt, hogy megmentsünk a gonosz goblinoktól és hazavigyünk a családodhoz. Biztos szeretnéd már látni őket.

kis szünet

Hol van a fivéred, Talwen Hucrele? Őt nem találtuk meg. Emlékszel még rá?

kis szünet

Erkitől tudjuk, hogy a goblinok mindhármatokat egyszerre hurcolták el. Itt van Erki is, akivel együtt raboskodtatok. Meséld el kérlek mi történt veletek azután, hogy a közös börtönötökből elhurcoltak a goblinok.

Hagy kis időt neki, s figyeljük a reakcióit, majd csak a válasza után folytatja.

Mi tudsz erről a mágikus gyümölcsöt adó fáról? Most mi vigyázunk rá, én gondozom, éppen tőle jövök. Meg kell óvnunk a goblinoktól, mert őket csak az arany érdekli, amit a gyümölcséért kaphatnak.

OOC - Esetleg Erki, mint régi ismerős aid anotherrel segíthet diplomacyban vagy más? pl. Erki +2, Eric +2? Smile
Sharwyn hagyja magát ülő helyzetbe hozni, ám szemei nem szűnnek villámot szórni.
(03-26-2018, 08:56 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]Sharwyn hagyja magát ülő helyzetbe hozni, ám szemei nem szűnnek villámot szórni.

Editáltam előző postot, most küldtem be.
Konyak nem megy be a szobába. Fanyű alatt a kikötözött gobeszt értettem.
- akkor oké, érvényes, amit a goblinról írtam.
- a túlerő max intimidate-re adna +2-t Smile



- Mi vagyunk a felmentő csapat. Nagynénéd, (mondja a keresztnevét is) Hucrele asszonyság küldött minket, hogy keressünk meg titeket itt a régi erődben. Szóval bízhatsz bennünk, nem kell aggódnod, azért vagyunk itt, hogy megmentsünk a gonosz goblinoktól és hazavigyünk a családodhoz. Biztos szeretnéd már látni őket.

Sharwyn csak mereszti a szemét Fuzzra. Ericnek és Fuzznak is az a benyomása, hogy nem érdektelen számára a család említése, de nem is fontosabb, mint a jelenlegi állapota.

- Hol van a fivéred, Talwen Hucrele? Őt nem találtuk meg. Emlékszel még rá?

Sharwyn tovább mereszti a szemét, de látni a gyűlölet maszkján átsuhanó fájdalmat.

- Erkitől tudjuk, hogy a goblinok mindhármatokat egyszerre hurcolták el. Itt van Erki is, akivel együtt raboskodtatok. Meséld el kérlek mi történt veletek azután, hogy a közös börtönötökből elhurcoltak a goblinok.

A nő továbbra is gyűlölettel néz, de aztán kifakad.
- Idejöttök, durván bántok velem, aztán meg úgy kérdezősködtök, mintha semmi se történt volna! Kapjátok be! - mondja indulatosan, rándít egyet a vállán, és köp egyet Fuzz felé.
- Csak a családnak tartozom beszámolóval! - teszi hozzá, szemmel láthatóan cseppet sem higgadtabban.

- Mi tudsz erről a mágikus gyümölcsöt adó fáról? Most mi vigyázunk rá, én gondozom, éppen tőle jövök. Meg kell óvnunk a goblinoktól, mert őket csak az arany érdekli, amit a gyümölcséért kaphatnak.

- Mert titeket mi érdekel? - kérdi méregtől átitatott, megvető hangon.
(03-26-2018, 11:19 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]A nő továbbra is gyűlölettel néz, de aztán kifakad.
- Idejöttök, durván bántok velem, aztán meg úgy kérdezősködtök, mintha semmi se történt volna! Kapjátok be! - mondja indulatosan, rándít egyet a vállán, és köp egyet Fuzz felé.
- Csak a családnak tartozom beszámolóval! - teszi hozzá, szemmel láthatóan cseppet sem higgadtabban.

OOC - a csatában a CS-től elájult az elején, ugye? ott nem bántunk vele durván, ugye?

Durván?... Lehet, de ne feledd, hogy te kezdtél durvulni. Te támadtál előbb Konyakra, ő meg visszaütött, ilyen a barbár természete. De eltávolítottuk innen, mostmár biztonságban vagy. S nem teszünk úgy mintha semmi sem történt volna. Tisztában vagyunk vele, hogy beszélgetés helyett, minden zokszó nélkül ránk támadtál, amikor először felébredtél, pedig Erki órákon át gondosan ápolt. De nem tudjuk miért tetted. Hiszen csak a családodhoz akarunk hazavinni, mivel ezt a feladatot vállaltuk el.

(03-26-2018, 11:19 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]- Mi tudsz erről a mágikus gyümölcsöt adó fáról? Most mi vigyázunk rá, én gondozom, éppen tőle jövök. Meg kell óvnunk a goblinoktól, mert őket csak az arany érdekli, amit a gyümölcséért kaphatnak.

- Mert titeket mi érdekel? - kérdi méregtől átitatott, megvető hangon.

Velük ellentétben minket érdekel a te és fivéred élete is, valamint ezzel összefügggésben, hogy teljesítsük a küldetésünket, amelynek része, hogy hazavigyünk a családodhoz. Persze csak ha akarod. Vagy inkább itt szeretnél maradni? Akkor átadjuk az üzenetedet nekik.

itt hagy jópár másodperc szünetet ha esetleg reagálni akarna, addig nem folytatja

Másrész érdekel minket, hogy ez a különleges mágikus fa továbbra is biztonságban legyen. Elsősorban a goblinoktól és koboldoktól.
Mostmár én vagyok a Fa gazdája, nekem kell gondját viselnem, mivel Belák sajnálatos módon elhalálozott.

Feltéve, hogy blöfföl, s tényleg nem Fuzz a gazdája mostmár, mert akkor nem blöfföl Smile
Fuzz [1d20+4] = 2+4 = 6 bluff  Smile

OOC - CP-vel még várok
OOC - a bölcsek figyeljék a reakcióit, főleg Belák halálával kapcsolatban
OOC - mivel Eric is beszélt, mondjuk diplomáciázott, neki lehet járna +2 aid another ha megdobja Smile
Erki valóban nem beszélt, így az tényleg nem járhat. Feltéve, hogy aa lehet diplomáciára egyáltalán, vagy ahhoz "egyszerre" kellene beszélni? Smile De hátha Erki is kedvet kap megszólalni Smile