RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
OOC - Arkus másik oldalára és readyzik... nézd meg roll20-t, jó-e így, mert ha a kúttól 5 lábra akarsz állni, akkor Arkus útjába állsz. ha kell, küldök képet.

Első kör (nincs meglepi kör, mindenki meglepődött)

21+ - Gábrielen kívül, aki mintegy 30 lábnyira van odalentről és 50 lábnyira odafentről, egy halom gerelyt kap a nyakába, mielőtt mozdulhatna. Egy lepattan a bundájáról, egy meg még fölötte valahol az indák közé ékelődik, de három megsebzi (AC 19,16,18, össz -5hp)
A többiek csak azt látják, hogy három gerely a kürtőből a földre potyog.
20 - Eric a kút széle mellé lép (azon kívülre) és mivel úgy sejti, hogy mindjárt goblinok fognak potyogni az égből, felkészül, hogy reflexből megboxol bármilyen élőt, aki a földre pottyan.
19 - Gábriel mintha valami jajkiáltást hallana fentről, aztán egy törött gerely hullik alá ártalmatlanul.
18 - Arkus beáll Eric mellé, kicsit hátrább, dárdával a kezében várva az áldást.
- Maradjatok a közelemben - mondja.
16 - Konyak lánccal a kezében Arkus közelébe lép, és felkészül, hogy agyoncsapjon bármilyen ellenséges(?) nyomorultat.

15 - Újabb gerely pattan le Gábriel kemény bőréről. (AC14).
A külső síkról való lény a fenti sötétbe fúrja a tekintetét, és meglátja, honnan jön ez a sok gerely: valahonnan föntről, a kúton túlról potyogtatják befelé. Valahol a káva fölött mintha valami hosszúkás tárgy lenne megtámasztva, talán két gerenda keresztben? Az egyik támadó fejét is meglátta dobás közben (nem a "gerendáról"), ahogy magasról kukucskált. De ha a távolságbecslése nem csal, akkor az a fej kábé tíz-tizenkét lábbal volt a kút pereme felett.
13 - Gábriel...
12 - Fuzz...

OOC - DC 10 Int próbával olvasható az alábbi emlékeztető:
a kútnak (vagy kürtőnek) nincs kávája, és Gábriel még sosem látta. Belülről nem is lehet megkülönböztetni a kávát a kútfaltól, így akár úgy is vehetjük, hogy Gábriel nem tudja, hogy milyen magas (a válasz: 0 láb).
Emlékeim szerint Fuzz se mesélt részleteket, csak lerajzolta az elhelyezkedését, ami 7-es Inttel felfogva... simán vadidegenül hathat Gábriel számára.
(04-08-2018, 05:01 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]15 - Újabb gerely pattan le Gábriel kemény bőréről. (AC14).
A külső síkról való lény a fenti sötétbe fúrja a tekintetét, és meglátja, honnan jön ez a sok gerely: valahonnan föntről, a kúton túlról potyogtatják befelé. Valahol a káva fölött mintha valami hosszúkás tárgy lenne megtámasztva, talán két gerenda keresztben? Az egyik támadó fejét is meglátta dobás közben (nem a "gerendáról"), ahogy magasról kukucskált. De ha a távolságbecslése nem csal, akkor az a fej kábé tíz-tizenkét lábbal volt a kút pereme felett.

Mi van azokkal a a gerelyekkel amelyeket kereszben látott korábban végig a kürtőben??? Azok még mindig ott vannak, nem azok estek le meglepi körben???
Vagy férevezető volt a leírás, s nem a kürtőben voltak keresztben egymás után a gerelyek mint a legelső, hanem fent a tetején "egymás mellett" nézett lefelé hat darab?
EDIT: Vagy csak G. jelentett pontatlanul, a tobb keresztbe levo javelinnal?
http://forums.rpgaddicts.com/showthread....3#pid32143
http://forums.rpgaddicts.com/showthread....8#pid32148
Csak en ertettem ugy h a kurtoben tobb is van keresztbe rakva tobb helyen az indakba gabalyodva mint az elso, s mindenki masnak egyertelmu volt, hogy a tetejen attol kb,50 labra fentebb, egy helyen van mind?

13 - Gábriel elindul felfelé gyorsított tempóban teljes körben (4x7.5=30láb?), s jelenti, hogy mit lát. (Accelerated Climbing)

Gabriel [1d20+1] = 19+1 = 20 climb check

Csak Gábriel olvasta, Fuzz nem, mert előbbinek 11, utóbbinak 9 volt az int check.Smile

OOC - Sztem feltételezhető, hogy amikor a fenti termet lerajzoltuk azzal a céllal, hogy mi hol van, akkor megosztottuk egymással ki mire emlékezett, ez lenne célja a tervezésnek Smile De mivel senki nem reaglált rá semmit, s Fuzz sem írta le szöveggel mi hogy néz ki, így természetesen vehetjük úgyis, hogy G. nem tud semmit.
Ooc - jól értetted, az első hat (legalább egy mérgezett) potyogott le először. Jut eszembe, fort save dc 15, és utána dönts, merre megy.
Az első kör 5+1 gerelye fentebbről jött, de ezt csak G mondhatja el...
Ha még eszméletén lesz, biztos elmondja azt is, hogy mit lát.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
OOC - a korábbi méreg miatt 17, de az is elég Smile
Gábriel lerázza magáról a méreg hatását és felfelé megy!

Immáron 60 láb magasan Gábriel már látja, hogy valamiféle felépítmény van a kürtő fölött úgy tíz lábbal, és onnan még bő tíz láb lehet a tető, ebből a kupolából dobálóznak a goblinok. (tehát Gábrielhez képest előző körben 60 láb magasról, most 30 láb magasról)
(Gábriel most tizenkét szóban tájékoztathatja Fuzzt, aztán Fuzz jön)
Valamilyen kupolából dobálódnak mérgezett gerelyeket odafentről goblinok, egyébként tiszta már a kürtő. - kiáltja vissza a megszokott gnóm nyelven.

12 - Jó munkát végeztél! - válaszolja Fuzz gnómul, mert elégedett a felderítéssel, s elengedi pihenni Gábrielt (standard action), majd elkezdi tapizni magát, egy pillanatra megérinti Belák pálcáját, s megáll ott a keze. De végül felkiált. Mit csináltok kedves szövetségeseink? Mérgezett gerelyekkel dobálódtok ránk odafentről, amikor mi meghoztuk nektek Belák fejét, a megbeszéltek szerint? De nem voltatok itt a vadász barlangjában! Pedig ez még a ti területetek! Ezért indultunk fel, hogy felvigyük, s ez a hála? Hát bántottalak én titeket legutóbb? Nem. Pedig megtehettem volna, ha akarom. De nem tettem. Szükségünk van egymásra, ti is tudjátok. 
(persze ez nem mind ebben a körben)
Ennél ideálisabb helyzetet nem tudna elképzelni a pálca felhasználásra, minthogy felküld egy töltetet, s a fenti goblinkák szépen belegabalyodjanak, mi meg addig felmászunk. De egy belső erő arra készteti, hogy egyelőre engedje el az indulatait, s ezáltal ezt a tervet is, hiszen még nem próbált meg mindent. Mi lesz ha megint balul sül el a dolog, vagy nem pont úgy működik a pálca ahogy ő gondolja? Akkor egy értékes töltet megint felesleges vész kárba. Pedig már nagyon izzad és viszket a tenyere. Meg is törli a nadrágjába. Talán sikerül beszélnem velük ismét, s meggyőzni őket, hogy engedjenek minket fel, vagy ők jöjjenek le. - gondolja. Ezért inkább hirtelen szövegelni kezdett.

Fuzz [1d20+8] = 19+8 = 27 diplomacy check

Sőt további kósza gondolatok suhannak át az agyán.
Aztán B tervnek ott vannak még a patkányok is, ha másra nem is, arra jól lehetnek, hogy elhasználják az összes gerelyüket a gobbók, vagy legalább a mérgezetteket. Talán a többieknek is van valami terve, hogyan juthatunk fel gyorsan, amíg nem beszéltük meg, s nem döntöttünk addig tényleg csak pazarlás lenne.

OOC - Ez az előző méreg második köre volt vagy kapott újabb mérgezettet? 21-nél eltalálták azt láttam, de a savet 15-nél jelezted, azért kérdem. Vagy G. körében kell dobni még1-et az első méreg miatt? Egész táp a DC15-17 méreg.

Kövkörben 12-nél folytatja a szövegelést, s delayel 20+initre (30).
OOC - az előző mérget vetkőzte le magáról, PF rule szerint azonnal dobod az elsőt, utána mindig a saját körödben (kivéve delay esetén, mert a save nem delay-elődik). Hogy milyen méreg volt...
diluted wyvern poison. eredetileg DC17, 6 kör, 2 sikeres mentő, én úgy döntöttem, hogy ez DC15, 4 kör, 1 sikeres mentő, tehát Gábriel most már (ettől) a méregtől nem gyengül tovább.


Első kör (nincs meglepi kör, mindenki meglepődött)

21+ - Gábrielen kívül, aki mintegy 30 lábnyira van odalentről és 50 lábnyira odafentről, egy halom gerelyt kap a nyakába, mielőtt mozdulhatna. Egy lepattan a bundájáról, egy meg még fölötte valahol az indák közé ékelődik, de három megsebzi (AC 19,16,18, össz -5hp)
A többiek csak azt látják, hogy három gerely a kürtőből a földre potyog.
20 - Eric a kút széle mellé lép (azon kívülre) és mivel úgy sejti, hogy mindjárt goblinok fognak potyogni az égből, felkészül, hogy reflexből megboxol bármilyen élőt, aki a földre pottyan.
19 - Gábriel mintha valami jajkiáltást hallana fentről, aztán egy törött gerely hullik alá ártalmatlanul.
18 - Arkus beáll Eric mellé, kicsit hátrább, dárdával a kezében várva az áldást.
- Maradjatok a közelemben - mondja.
16 - Konyak lánccal a kezében Arkus közelébe lép, és felkészül, hogy agyoncsapjon bármilyen ellenséges(?) nyomorultat.
15 - Újabb gerely pattan le Gábriel kemény bőréről. (AC14).
A külső síkról való lény a fenti sötétbe fúrja a tekintetét, és meglátja, honnan jön ez a sok gerely: valahonnan föntről, a kúton túlról potyogtatják befelé. Valahol a káva fölött mintha valami hosszúkás tárgy lenne megtámasztva, talán két gerenda keresztben? Az egyik támadó fejét is meglátta dobás közben (nem a "gerendáról"), ahogy magasról kukucskált. De ha a távolságbecslése nem csal, akkor az a fej kábé tíz-tizenkét lábbal volt a kút pereme felett.
13 - Gábriel lerázza magáról a méreg hatását és felfelé megy! Precízen jelent, hála a gnóm nyelv tömör összetettségének.
12 - Fuzz lyukat beszél és kivár EDIT: közben hazaengedi Gábrielt, aki (feltehetően) el is tűnik.

11..8 - További hat gerely hullik EDIT:gerelyek hullnak alá, és a mászás miatt védekezni nem éppen képes Gábrielbe ismét beleáll egy (AC16, -2hp, mennyinél áll most Gábriel? ha jól számolom, 0/9 = disabled). Kettőt a körülötte lévő indák fognak meg (OOC - concealment fail), három pedig mellette hullik a mélybe. EDIT: semmivé foszlott Gábriel hűlt helyén keresztül hullanak a mélybe, a lent lévők négyet számolnak össze. Valamelyest az odalentről ordibáló Fuzz is hallja, hogy odafent igen borsos a hangulat, mondhatni az alkotmányozó többség lelkes kurjongatása kísér minden egyes lehulló dobófegyvert.

Második kör

20 - Eric...
Nem tűnik el azonnal amikor elengedni? (standard action)

Ebben a körben már nem tud delayelni, azt a kövkörre írtam, ebben a körben volt std actionje, + elkezdett beszélni. Második körben tud csak delayelni, azaz harmadikban kerül csak 30-ra, ha lesz még harmadik kör.

EDIT: Ezek a gobbók gyorsan szaporodnak Smile Mintha nem hagytunk volna fent ilyen sokat anno, akkor csak volt még aki nem jött elő, ha előjönnek tényleg esélytelen lett volna megnyerni, ha folytatjuk a csatát.
oh bocs benéztem Gábriel elengedését, mindjárt szerkesztem.... done
Eric folytatja a ready-t.