RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
OOC - Diplomacy roll?

Erki a "bástya" körül ténfereg, és nem néz Fuzzra, csak a kavicsokat rúgdalja céltalanul.
- A lány áldozat. Védtelen. Pelorhoz méltatlan a haldoklót gúzsba kötni, ezzel hátráltatni a gyógyulását. Ezen nem változtatnak a körülmények.
(02-27-2018, 04:44 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]OOC - Diplomacy roll?

Erki a "bástya" körül ténfereg, és nem néz Fuzzra, csak a kavicsokat rúgdalja céltalanul.
- A lány áldozat. Védtelen. Pelorhoz méltatlan a haldoklót gúzsba kötni, ezzel hátráltatni a gyógyulását. Ezen nem változtatnak a körülmények.

OOC - csak take10-zel, vagy azt nem lehet?

Igen, áldozat. Védtelen? Igen, jelenleg, mert eszméletlen. De ez könnyen megváltozhat, s mi kerülhetünk a védtelen áldozat szerepébe ismét, ne feledd, hogy varázshasználókról van szó. Nem vagyok benne biztos, hogy kizárólag a testi gyógyulásával foglalkozni Pelor szemében előbbre való, ha a lelke gyógyíthatatlan marad, mert a gonosz örökre fogságba ejtette. Sajnos nincs sok ezzel kapcsolatos ismeretem, így inkább ennek megítélését rád és Arkusra bízom. (bár van rel knowledgeje). De a körülmények mindenképp fontosak, ha nem támad azonnal ránk, akkor nem kerülünk ebbe a helyzetbe, neki és Konyaknak is jobb lett volna, ha a keze már meg van kötözve amikor felébred. Ha csak a keze van megkötve az szerintem nem korlátozza a további gyógyulásban, de meggátolja, hogy bizonyos varázslatokat használjon ellenünk. Neki is jobb lesz így, mintha Konyak vagy Eric arra kényszerülne, hogy ismét leüsse. Talán hajlandó lesz meghallgatni is minket, s elmesélni, hogy mi történt vele azóta, hogy elhurcolták a börtönből.

(OOC - azt dobtad, hogy nem volt nála az arcane bondja? be kéne öltöztetni páncélba, az is plusz arcane failure Smile)) )
OOC - persze, elég a take10.
OOC2 - milyen arcane bond? Wink -- tényleg snowball's chance in hell: Arkus natural 1, ő natural 20, aztán dobtam egy concentration-t, Konyak kétszer mellé, Eric CMB fail, aztán egy ranged touch... és max sebzés Smile

- Milyen ismeretekre gondolsz? - kérdi Erki amúgy mellesleg. - Nem élőholt, ha erre gondolsz. Pelor dicsősége megsemmisíti az élőholtakat, nem meggyógyítja őket.
Eric visszaül, ahol eddig is ült, és a két foglyot figyelve vár...
for DM:
Amíg Konyak ki nem sétál a helyiségből
(02-27-2018, 07:36 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]OOC - persze, elég a take10.
OOC2 - milyen arcane bond? Wink -- tényleg snowball's chance in hell: Arkus natural 1, ő natural 20, aztán dobtam egy concentration-t, Konyak kétszer mellé, Eric CMB fail, aztán egy ranged touch... és max sebzés Smile

- Milyen ismeretekre gondolsz? - kérdi Erki amúgy mellesleg. - Nem élőholt, ha erre gondolsz. Pelor dicsősége megsemmisíti az élőholtakat, nem meggyógyítja őket.

OOC2 - akkor a conc gondolom az volt.

A testi és szellemi betegségekre és ezek lehetséges gyógyítására gondoltam úgy általánosságban. Ezekről biztos többet tudsz mint én. Ott van például a furcsa bőrük, az sem egy szokványos állapot, akár az is összefügghet a zavarodott elméjükkel.
OOC - igen, de ez spoiler.
OOC2 - spellcraft check, ha még nem volt, de valaki asszem már megdobta (barkskin)

- Nem vagyok jártas a druidák varázstudományában, de olyanról már hallottam, hogy egy varázslat sosem szűnik meg. Legalábbis életükben. Bár... így visszagondolva... Sir Braford bőre a halála után sem változott vissza.
Tétován a fára néz, és Fuzz önkéntelenül követi a tekintetét. A bárd szeme meg is akad két különösen széles és mély barázdán, amik a fa kérgén vannak.

- Pihennem kéne - motyogja a kis pap, majd a tábor felé indul.
(02-28-2018, 06:28 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]OOC - igen, de ez spoiler.
OOC2 - spellcraft check, ha még nem volt, de valaki asszem már megdobta (barkskin)

- Nem vagyok jártas a druidák varázstudományában, de olyanról már hallottam, hogy egy varázslat sosem szűnik meg. Legalábbis életükben. Bár... így visszagondolva... Sir Braford bőre a halála után sem változott vissza.
Tétován a fára néz, és Fuzz önkéntelenül követi a tekintetét. A bárd szeme meg is akad két különösen széles és mély barázdán, amik a fa kérgén vannak.

- Pihennem kéne - motyogja a kis pap, majd a tábor felé indul.

Igen, az nem ártana - válaszolja reflexből, majd pár pillanatig figyeli még a barázdákat, mielőtt ő is visszatér a táborba, mert rossz érzése támadt velük kapcsolatban (milyen magas a két barázda, medium human méretűek?)

A táborban megkérdi Arkust, hogy Belák szte mikor lesz kikérdezhető állapotban.
Továbbá egyeztet a többiekkel, hogy küldjünk-e valakit Gábriel helyére őrködni vagy adjuk fel azt a pozíciót, s csak itt őrködjünk.
Konyak megkötözi a kis ártatlant is valamint a száját is betömi. Valamint DM megnézi őket van-e rajtuk bármi spell effect.
OOC - A druidának is kérges a bőre? Mert akkor 3 barázdának kellene lennie a fán habár ezen utóbbi már lehet, hogy begyúgyult.
(02-28-2018, 01:25 PM)Konyak Wrote: [ -> ]Konyak megkötözi a kis ártatlant is valamint a száját is betömi. Valamint DM megnézi őket van-e rajtuk bármi spell effect.
OOC - A druidának is kérges a bőre? Mert akkor 3 barázdának kellene lennie a fán habár ezen utóbbi már lehet, hogy begyúgyult.

OOC - úgy emlékszem őt is békává változtatták, de már elmúlt Smile azt írta a DM a csata után neki elmúlt, azaz nem volt permanens
Fuzz gyanakodva méregeti a mintegy embernyi méretű barázdákat.
Erki visszajövet egy pillantást vet a megkötözött foglyokra.
- Vadállat. - veti oda mintegy ténymegállapításként Konyaknak, majd fogja a motyóját, és egy olyan beugróba vackol be, ahonnan nem lát rá Konyakra és a foglyokra.

Igen, a druidáról elmúlt a varázslat. Más említésre méltót (a korábban leírtakhoz képest újabbat) Konyak észlelőtrükkje sem talál.