RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
- Hát nem kézenfekvő?!? A gyáva, földhözragadt Tizenkettek azt hirdetik, hogy márpedig a Pusztításból nem születhet élet. De méghogy milyen élet születhet! Ragályos! Terjengős! Szapora! Hódító élet!
(03-06-2018, 04:59 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]- Hát nem kézenfekvő?!? A gyáva, földhözragadt Tizenkettek azt hirdetik, hogy márpedig a Pusztításból nem születhet élet. De méghogy milyen élet születhet! Ragályos! Terjengős! Szapora! Hódító élet!

Hallottunk-e a tizenkettekről? Valami druida tanács?

Ennnnyi??? - kérdezi megvetően Fuzz - Azért, hogy bebizonyítsd nekik, nincs igazuk képes voltál a gonosz szolgáltatába állni? Közölted már velük a nagy felfedezést vagy vigyük el nekik mi a nagy hírt?

Egyébként, ha hallottatok volna már a dhampirokról, akkor az egész bizonyítási macera felesleges lett volna. - veti oda félvállról, blöffölve, mintha ő olyan sokat tudna róluk, mert egyszer egy sztoriban fél füllel hallott valami olyasmit, hogy vámpíroknak is lehetnek élő leszármazottaik.

Fuzz [1d20+4] = 3+4 = 7 bluff

-----

Node térjünk rá a lényegre, az üzletre. Engedd el a Sharwynt a gonosz hatalma(d) alól, s akkor életben hagyunk. 
Hallottunk-e a tizenkettekről? Valami druida tanács?
Fuzz még nem hallott róla, de arra tippel, hogy valami olyasmi lehet.

Ennnnyi??? - kérdezi megvetően Fuzz - Azért, hogy bebizonyítsd nekik, nincs igazuk képes voltál a gonosz szolgáltatába állni? Közölted már velük a nagy felfedezést vagy vigyük el nekik mi a nagy hírt?

- Áááááh!!! ordít tehetetlen dühében a druida, és hánykolódik, de nem mintha szabadulni próbálna, vagy legalább a kezét szabaddá tenni, hanem mint akinek hirtelen mindenét meg kell vakarnia, de nem éri el. - Ekkora barmot! - néz megvetően Fuzzra, és kiköp. - Nem álltam a gonosz szolgálatába, és nem virtuskodás van mögötte, nem érted? Ez elvi kérdés! Már nem érdekel, hogy ők mit gondolnak, elmondtam a véleményemet, és kész. Az élet természetes, a halál is természetes, az élőhalott lét nem természetes, de ha abból élet születik, az ismét természetes. Én a Természetet szolgálom, és ezen a területen, és nem azért, hogy megmutassam bárkinek is, milyen macsó vagyok, hanem azért, mert ha én nem teszem, akkor más sem teszi, és a Természet elvész.

Egyébként, ha hallottatok volna már a dhampirokról, akkor az egész bizonyítási macera felesleges lett volna. - veti oda félvállról, blöffölve, mintha ő olyan sokat tudna róluk, mert egyszer egy sztoriban fél füllel hallott valami olyasmit, hogy vámpíroknak is lehetnek élő leszármazottaik.

- Te meg szépen beállhatsz a Tizenkettek mögé a sorba a hülye tanácsaiddal, azt se tudod, miről beszélsz.

Node térjünk rá a lényegre, az üzletre. Engedd el a Sharwynt a gonosz hatalma(d) alól, s akkor életben hagyunk. 

- Szóval Sharwyn él és Braford halott. Kösz az infót. Akkor a jó hírem, hogy ha a helyére akartok lépni, akkor a lány életben maradhat. De elengedni? Bocs, de nem. Annál a résznél bizonyára nem figyeltél eléggé, hogy... most figyelj... lassan mondom... Ezen. Nem. Lehet. VÁLTOZTATNIII!!!! - az utolsó szót beleordítja Fuzz képébe.
De nagyon is értem - válaszolja direkt nyugodt, higgadt hangon - Egyszerű. Megborult az elméd, s gonosz lett a szíved. Nincs ezen mit szépíteni. - zárja rövidre ezt a témát

Sőt a békád, a penészágaid és a goblinjaid is mind halottak, nagyokos. - mondja provokatívan - Viszont ha Sharwyn valóban él, nem csak valami modern elő(bb)halott, akkor kell, hogy legyen valamilyen mód amivel felszabadítható a kontroll alól... Ugye Erki? - utal it vissza nem régi beszélgetésükre, ahol pont előkerült, hogy nem élőhalott, hanem áldozat a lány
Legfeljebb, a te tudatlan, megborult elméd nem ismeri, ...,  vagy egyszerűen csak nem akarod elárulni. - fordul ismét Belákhoz - De talán meggondolod majd magad, amikor már együtt égsz a gonosz Fáddal. Bár lehet jobb lenne, ha előbb végignéznéd amint kivágjuk, s csak utána rakunk rá téged a belőle készült máglyára. Gyújtósnak jó lesznek a jegyzeteid és könyveid, hogy nyoma se maradjon ennek a gonosz tervnek.
Ha nem beszélsz, hát megkeressük a tizenketteket, ők minden bizonnyal szívesen feloldják ezt az elátkozott állapotot, legrosszabb esetben, mint egy dhampir tovább élhet. 
- igyekszik provokálni, hátha elkotyog még mérgében ezt-azt arról, hogy miként lehet feloldalni, mi történik, ha a fát kivágjuk, elpusztul-e attól egyáltalán, vagy a gyökereit is végleg meg kell semmisíteni, miként pusztítható el végleg, stb.

Fuzz [1d20+4] = 16+4 = 20 bluff

OOC  - ha valakinek van nagy intimidate, azt is bevetheti, bármikor jöhet egy natural 20, egyébként nem tűnik annak az ijedősnek aki a haláltól félne, a fáját (találmányát) lehet jobban félti

OOC2 - Konyak, remélem direkt lazára kötötted a kötelét, hogy előbb-utóbb kiszabadul, s lesz okunk végleg lecsapni, különben csak kolonc marad, vihetjük a városi bíróság elé Big Grin
Erki vállat von.
- Lehet, hogy semlegesíteni lehet a varázslatot, lehet, hogy nem. Lehet, hogy a kontrollt meg lehet törni, a teste meg ilyen marad. Vagy fordítva.

A fenyegetőzésre Bélák csak rándul egyet, mint aki vállat von.
- Amit ez a fa túlélt már, ahhoz semmi az, amit ti tenni tudtok. - mondja, érezhető bizonytalansággal a hangjában. - de a lányt is eltüzelhetitek, ő is a fából való. A fa csak akkor hal meg, ha ő is.
(03-07-2018, 09:01 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]Erki vállat von.
- Lehet, hogy semlegesíteni lehet a varázslatot, lehet, hogy nem. Lehet, hogy a kontrollt meg lehet törni, a teste meg ilyen marad. Vagy fordítva.

A fenyegetőzésre Bélák csak rándul egyet, mint aki vállat von.
- Amit ez a fa túlélt már, ahhoz semmi az, amit ti tenni tudtok. - mondja, érezhető bizonytalansággal a hangjában. - de a lányt is eltüzelhetitek, ő is a fából való. A fa csak akkor hal meg, ha ő is.

Mit gondoltok? - teszi fel a kérdést a többieknek (ooc - sense motive, igazat mondott eddig mindig többiek szerint?)

Mit tegyünk vele és a fával?

Évezredekig nem volt gond a fával, amíg nem jött Belák. Tehát elméletileg, ha nincs olyan aki gondozza, akkor magától nem tud tovább terjedni a gonoszsága. Lehet elég csak Belákot elpusztítani, de a biztonság kedvéért a fa kivágása sem ártana.
Persze le is zárhatjuk ezt a termet, s évente visszajövünk körülnézni, nem hajtott-e újabb sarjakat, s az esetlegesen kikelő újabb ágacskákat elpusztítjuk (ooc - sok-sok xp minden évben Big Grin )

Természetesen minderről tájékoztatnunk kell a tölgybuckai hatóságot és Hucrele asszonyságot.

Én azt mondom a főgonosz Belákot, a hallottak alapján, a törvény nevében ítéljük el a ránk ruházott hatalomnál fogva és azonnal végezzük ki (ooc  - blöfföl, kiváncsi a többiek reakciójára is, valójában a tölgybuckai hatóságok elé akarja állíttatni), a lányt pedig vigyük vissza Hucrele asszonyságnak, s számoljunk be neki és a hatóságoknak az itt hallottakról. A fa sorsáról utána döntsünk.

Esetleg ha valaki át tudnánk venni a Fa feletti kontrollt Beláktól, a fa ideiglenes gondozását, miután Belák meghalt, például Dem, ő ért a kertészkedéshez, akkor talán a lány átkerülne Dem ellenőrzése alá, aki talán elengedhetné, vagy legrosszabb esetben utasíthatná, hogy jól viselkedjen. Az egész attól függ, hogy Sharwyn önmaga-e még, vagy csak egy tudattalan rongybábú már. Legutóbbi viselkedése alapján úgy tűnt, hogy inkább egy varázslói konstrukthoz hasonlóan viselkedett, mint akinek önálló személyisége lenne, de adjunk neki még egy esélyt, hogy kiderüljön. Ha él benne még a régi Sharwyn, akkor visszafordítható kell legyen a folyamat.


OOC - A fa törzse ránézésre hány éves, több ezer évesnek tűnik, ahogy mondta, azóta növekedett, ahogy a feltételezett várpírt megölték, vagy inkább csak pár évesnek néz ki?
- Őszintének tűnik - mondja Arkus.

- Pelor papnője nem fog engedni ilyen kísértésnek, bár... az alma értéke kézzel fogható. - jegyzi meg Erki.

Fuzz szerint a fa simán többszáz éves, talán ezer is. Kevés "normális" fa nő ilyen hatalmasra és terebélyesre, főleg levelek nélkül.
OOC - nem mondott életkort, csak hogy "réges rég elfeledett időkben".
(03-07-2018, 10:07 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]- Őszintének tűnik - mondja Arkus.

- Pelor papnője nem fog engedni ilyen kísértésnek, bár... az alma értéke kézzel fogható. - jegyzi meg Erki.

Fuzz szerint a fa simán többszáz éves, talán ezer is. Kevés "normális" fa nő ilyen hatalmasra és terebélyesre, főleg levelek nélkül.
OOC - nem mondott életkort, csak hogy "réges rég elfeledett időkben".

OOC -  Kísértésnek? Lehet félreérthető volt, de csak arra gondoltam, hogy szándékosan vegye át a gondozást, nem hogy megkísértse a fa birtoklása. Ideiglenesen gondozza, aztán ha a lány felszabadult, elpusztítható a fa.
Megvárom a PC-k véleményét, aztán valamit döntsünk mi lesz velük. Fuzz a lányt szeretné megmenteni, ha van rá lehetőség, de ennek eldöntésében nem kompetens. Belákot átadná hatóságoknak, de ki tudja mire ítélik. A vámpírfát meg el kellene pusztítani.
- Én úgy hallottam, hogy ha megölik a szülő vámpírt, akkor az ivadéka felszabadul a kontroll alól, de attól még vámpír marad.
Eric rövid megfontolás után ennyit mond: Szerintem tegyünk egy próbát a lánnyal úgy, hogy nincs a közelben sem Belák, sem Konyak. A druidáról utána döntsünk. Mindenesetre kíváncsi vagyok, ha a fejét felmutatjuk a goblinoknak a teste nélkül, akkor felengednek-e bennünket. Persze nyilván utána nem sokáig maradnak életben azok a járkáló hullák...