RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Arkus megvizsgálja Gábrielt...
- Legyengült a méregtől - állapítja meg.
OOC - hogy milyen méreg, ill hogy a gerelyek melyike mérgezett, azt alchemy próbával lehet kideríteni. Fuzz dobhat Int próbát, hogy melyik gerelyek lehetnek mérgezettek: DC 15 és afölött minden +2 segít emlékezni, melyikek potyogtak először, pl ha 19-et dob, akkor hármat azonosít. De inkább dobok én, hogy izgalmasabb legyen Smile Amin az inda van, azt persze könnyen megismeri, a többi a kérdés.
Fuzz legjobb emlékei szerint elkülöníti az öt gerelyt, amik első adagban potyogtak le, de igazából neki egyik olyan, mint a másik.
Melyik a drágább?

Fuzz [1d20+1] = 9+1 = 10 appraise

Nem fog már tovább gyengülni? Nem fog belehalni? - teszi fel a butuska kérdést Fuzz Arkusnak, bár tudja valszeg, hogy eidonolok nem így hallnak meg, de azért biztos ami tuti (OOC - van antitoxin is 2 Smile )

Heallel, naturevel nem tudja Arkus vagy valaki megállapítani, hogy melyik mérgezett? Gyógyítók nem értenek hozzá? Átment teljesen alchemybe?
Komolyan nem látszik, hogy egy gerely be van-e kenve méreggel, különbözik a simától? Ez nekem OOC furán hangzik, hogy semmi látható nyoma ne lenne. Sad

EDIT:
wis és alchemy?
Nincs Arkusnak esetleg memorizálva? Smile
http://www.d20pfsrd.com/magic/all-spells...ct-poison/

OOC - Azért lenne jó tudni, hogy az újabb adagokban is voltak-e mérgek vagy csak az elsőben, mert ha van még nekik, akkor antitoxin is bevethető lenne 2 személyre, persze nem Fuzz javasolja, de a többiek is tudják, hogy mi a csapat cucc. Nem csak Fuzzé, ha már ő nem használhatja Smile
OOC - egyszerre posztoltunk Konyakkal, csak most vettem észre... Mérgekről és felfelé lövésről OOC thread bővebben

Konyak (meg aki még akar) elgondolkodik (Knowledge Engineering DC10), hogyan és milyen emelvényt lehetne építeni. A kürtő ugye 10 láb magasan kezdődik, de addig se nehéz felmászni már most sem, csak ott megállni nehéz, egymás mellett szorongva talán két ember fér el mondjuk egy pallón. Lehet még efölé valami átbújkálós kőmívesállványt építeni, de azon felmászni semmivel se lenne gyorsabb, mint az indákon.
OOC - Hagyjuk a részleteket, s csapjunk bele a lecsóba? Smile

A kis vezír felvázolja a helyzetet, hogy szerinte kinek mi a teendője, majd ha nincs ellenvetés, meg is teszi az ő részét sorban.

1. Gábrielt elengedi újra, hogy ha Arkus azt mondja, hogy "túléli", s nem tud/akar vele többet mit kezdeni
2. Light cast a kardja hegyére, vissza a hüvelyébe (10min)
3. Konyaknak is magának Light kavicsra a zsebébe vagy amire szeretné (20min)
4. Prestidigitation cast (1hour)
5. Javelinja, ha nem lenne már 3, bár mostanában azt nem használt már rég, akkor utánpótolja a szerintünk nem mérgezettekből (a többi továbbra is félre van téve 2 kupacba, a csapat "egybehangzó" véleménye alapján egyik kupac mérgezett, másik nem)
6. Pajzs a hátára
7. OOC javaslat Arkusnak, hogy Guidancekat nyomasson mindenkire (pl. ha van még mérgezett cuccuk, jól jöhet a +1 is), kezdve Fuzzal aki elsőnek mászik
8. Stealth modeban felmászik 10lábat, de nem megy be a kürtőbe, a kürtő száját igyekszik fél covernek használni
9. Expeditious Retreat - ez kihagyja, mert most látom, hogy climbra nem hat, érdekes (OOC - így soha nem fog felérni Smile)
10. Speak with animals (3 min) - free actionként mondja, kiáltja majd mindig az újaknak, "Gyorsan felmászni, goblinokat ölni, folyamatosan jelenteni, beszélni, visítani" - ebből tudja, ha valaki nem beszél, nem visít, akkor "halott"
11. Lullaby ahol a kürtő tetejét sejti, elméletileg low-lighttal 80lábig ellát valamit (conc+2 rounds)
12. Summon monster - dire rat amilyen messzire tud (1min)
13. Konyak elkezd mászni AC modeban (20/rnd), kikerüli Fuzzt, többiek utána, Eric (15/rnd), majd Arkus (10/rnd? 7.5/rnd?) (OOC - sztem csak AC modeban van értelme megpróbálni, DC0 helyett DC5, ugye?), Arkus valszeg gyorsabban fog mégis haladni mint Fuzz, mert ő castolni fog folyamatosan summonokat.
14. Ha első dire rat meghalt, Konyak fölé újabb Summon monster - dire rat (ők lesznek a "pajzsok", "csalik")
15. Konyak és Eric érnek fel elsőnek, ha nem muszáj ne távolodjanak el a kürtő tetejétől 5-10lábnál messzebb.
16. Többi még a jövő zenéje, de Fuzz elkezd énekelni majd valszeg, ha Konyak, Eric felértek, meg persze summont még küld fel előtte. (ti ketten plusz 1,2 dire rat fel kell, hogy tartsátok őket, amíg mi is felérünk, az a terve sajnos kútba (kütőbe) esett, hogy gyorsan fel tud mászni, ER helyett majd CLW-zik fent ha kell Konyaknak, Ericnek)
17. OOC - Javaslat Arkusnak, ha 40 lábra van a kürtő tetejétől, nyomasson Blesst.


OOC - Lehet tudni, hogy Arkusnak milyen 0,1,2, szintű spelljei vannak memorizálva? Annak fgvényében, hogy tudta már este, hogy ma goblinokat megyünk fel ölni. (SoF, PfE, etc?, Konyakot, Erice fel kéne tápolni indulás előtt amennyire lehet)
0. taktikát kérjük ooc megbeszélni és ide véglegest írni.
Ericnek megfelel Fuzz terve, főleg, ha esetleg Arkustól is kap valami plusz támogatást odaföntre. Mindenesetre majd igyekszik úgy kimászni, hogy a főnököt mielőbb kezelésbe tudja venni.
OOC - ER kapcsán úgy döntöttem, hogy megideologizáljuk: a lépteket gyorsítja, így az ugrást (lábmunka) igen, a mászást (kar és láb, inkább erőkifejtés, mint tempó) nem.

Nyolcadik nap, reggel 10 óra körül.

10:00
Fuzz elengedi újra Gábrielt, majd idéz egy fényt a kardja helyére, s azt visszarakja a hüvelyébe (expires: 10:10)
Konyak is csinál fényt magának (meg aki még kér, gondolom) (expires: 10:20)
Fuzz megidéz valami csepűrágó mutatványt (mit is? expires: 11:00), majd pajzsot csatol a hátára.
A már elkészült emelvényen Eric és Konyak feltömörül a kürtő szájához (10 láb magasra), Arkus és Fuzz félmagasra (5 láb), hogy az ork elérje a vezérkosokat Erastil áldásaival.
EDIT: kimaradt a tervből a Bull's strength meg a két PfE. Esetleg fontoljátok meg, hogy a BS ne Konyakra menjen, neki ott a rage, bár össze is adódik. (enh + morale)

10:01 Arkus Erastil iránymutatását kéri mindannyiójukra, majd ellenállást is három társára (neki köszi van granted powerként permanens Smile expires: mászási sorrendben Konyak: 10:02.1, Eric: 10:02.3, Fuzz: 10:02.5, Arkus: 10:02.7)
Előbb Konyak (10:01.1-nél), majd Eric (10:01.3-nál) elkezd felmászni.
Fuzz közben előidézi ősei képességét, hogy egyszerűen beszéljen az állatokkal (expires: 10:04)
Konyak közben magára mond egy pajzsvarázst (expires: 10:04)

Roll for initiative! (ennek megfelelően majd adjusztáljuk a lentieket, csak számokba öntöm a plan-t)

10:01.1
Konyak {+10} elkezd felmászni. (az izgalom kedvéért egy climb-ot dobjál, hátha natural 1 lesz Smile )
Fuzz megidéz egy patkányt Konyak feje fölé 20 lábbal (expires: 10:02.1), és utánavisít valamit patkányul.
A patkány {+30} visít és kotor felfelé Konyak felett. (OOC - ugye ha std action az idézés, akkor a patkány még azon körben rögtön jön?)

10:01.2
Arkus {+5} elkezdi Eric-et turbózni és Konyak helyére mászik.
Eric {+10} magnéziumport szór a kezére, hogy jobban menjen a mászás és elindul, de úgy, hogy Arkus még elérje.
Fuzz {+5} egy altatót kezd dúdolni, a mágikus dallam szinte látható módon kígyózik fel a kürtő tetejére, közben Eric helyére {+10} mászik.
Konyak {+30} tovább mászik.
Patkány {+70} tovább mászik.

10:01.3
Arkus {+10} befejezi Eric turbózását.
Eric {+15} mászni kezd.
Fuzz {+10} mászik picit és tovább dúdol.
Konyak {+50} tovább mászik.
Patkány {+80} felér a felszínre, egy lépéssel odébb padlót fog, és great cleave-eli az ott levő összes humanoidot.

10:01.4
Arkus kezdi Fuzzt bizgetni.
Fuzz dúdol
Patkány tovább tombol.
Konyak {+70} felér a kürtő tetejére, és padlót fog, a foga közül előrántja a láncát, és széjjelcsap a túlélők között.
Eric {+30} tovább mászik.

10:01.5
Fuzz {+15} mászni kezd
Arkus magát áldja
Eric {+45} tovább mászik
Konyak és pati tombol

10:01.6
Fuzz {+25} tovább mászik.
Arkus {+10} mászik.
Eric {+60} tovább mászik.
Konyak és pati tombol

10:01.7
Fuzz {+35} tovább mászik.
Arkus {+20} tovább mászik.
Eric {+75} tovább mászik, kiér és előveszi a két kezét.
Konyak és pati tombol

10:01.8
Fuzz {+45} tovább mászik.
Arkus {+30} tovább mászik.
Konyak, Eric és pati tombol

10:01.9
Fuzz {+55} tovább mászik.
Arkus {+40} bless-t tol. (expires: 10:04.9, ezt éppen elmondhatta volna lenn is...)
Konyak, Eric és pati tombol

10:02.0

10:02.1
Konyakon lejárnak Arkus védelmei

10:02.3
Eric-en lejárnak Arkus védelmei

10:02.5
Fuzzon lejárnak Arkus védelmei

10:02.7
Arkuson lejár a védelem
Presitidigitationt csak aktíválta, hátha kell majd (Once cast, a prestidigitation spell enables you to perform simple magical effects for 1 hour.)
BS: rábízom Konyakra és Ericre ki vigye. Azért gondoltam, legyen Konyakon mivel előbb ér fel mint Eric pár körrel, s többet fogja használni, s lehet ha ott a vezér, annak nem árt több damage, ha nincs ott, a kis gobbókat széttrancsírozza.
S ha kell még ragel is.

10:01.1 (OOC - igen)

Fuzz [1d20+10] = 20+10 = 30 init
OoC - Skill checknel nincs natural 1 es 20. Konyak most ugye Chainshirtben nyomul pajzs nelkul. Penalty:  -2 => Climb = -2 + 4 + (4+2) = 8
Konyak Light spellje 30 percig tart tudod CL:3
A BS-t az utogepre kell tenni, jelen esetben Konyakra.
BS vettem.
CL igen, még én mondtam Fuzznak, aztán elírtam.
Climb akkor a titkos összetevőket ezen túl megtartom magamnak Smile

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről