RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ma este új kör. Aki ma estig nem posztol, az így járt.
a full ooc posztokat az ic threadben ezentúl xp büntivel fogom szankcionálni }:-)
A pinned felülírja a grappled állapotot, ugyanígy szerintem a tied up is a pinned-et. Ha úgy tetszik: a kötél pinneli, az meg meghalt, ugye.
Egyébként szerintem is az az életszagú, hogy ha megkötöztük, inkább lerakom, hadd vergődjön a földön, még a végén a vergődés közben az én kezembe harap.
Vonatkoztassunk el a szabályoktól, úgyse menekülhet, legyünk reálisak*, és úgy írjuk, ki mit csinál.



* ... egy fantasy rpg-ben... hehe...
Akkor mar csak az a kerdes, hogy a DnD-s modulban mit tud ez a gyik, ha ott tud csuszos jeget gyartani rogton, akkor itt is tud. Ha nem tud akkor donthet ugy a DM, h tud, de az a CR-t noveli  Tongue.

Szerintem normal sarkany eseten ugy gondolta a modul iroja, h eleg sokaig volt bezarva azt igy szep lassan lefagyasztotta a szobat aka mini sarkany mini lair.
(06-19-2018, 01:13 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]a full ooc posztokat az ic threadben ezentúl xp büntivel fogom szankcionálni }:-)
A pinned felülírja a grappled állapotot, ugyanígy szerintem a tied up is a pinned-et. Ha úgy tetszik: a kötél pinneli, az meg meghalt, ugye.
Egyébként szerintem is az az életszagú, hogy ha megkötöztük, inkább lerakom, hadd vergődjön a földön, még a végén a vergődés közben az én kezembe harap.
Vonatkoztassunk el a szabályoktól, úgyse menekülhet, legyünk reálisak*, és úgy írjuk, ki mit csinál.



* ... egy fantasy rpg-ben... hehe...

A DM kezdte a full OOC postolást, de úgy könnyű, ha valakinek nincs is xp-je Smile

Írjuk, de vajon ki jön? Smile
Csúszós jeget? Én a ragacsos jégre adnék plusz CR-t. A hevenyészett szeméthalomra közvetlen közelről köpött jégre meg balance próbát, ha megmozdulsz. Ha állsz, mint a szobor, akkor nem kell.
Mibe faj felallni vagy tavolabb kuszni a sarkannyal?
(06-20-2018, 04:06 PM)Konyak Wrote: [ -> ]Mibe faj felallni vagy tavolabb kuszni a sarkannyal?

Kúszni? Ott a jég, lehet csúszni Smile Lefelé, kifelé csúszni a teremből. Lényeg, hogy tartsd a sárkányt és a száját, majd elolvad előbb-utóbb Smile

Egyébként mitől függ, hogy a talajt is lefagyasztja-e a köpése vagy nem? Hogy ha közvetlen közelről (5láb) köp "rá" akkor igen, vagy mindenképp ha eléri a talajt a range?

Jut eszembe a sárkány megkötözéshez a kötél darabjának melyik fele veszett oda, azaz melyikkel volt praktikusabb megkötözni a 40 vagy a 10 lábbal, hagytunk-e pórázt? (Még a kaland elején kettévágta a csapda ajtaja a bejáratnál amikor Fuzz lemászott az ott heverő goblint megvizsgálni, hogy jól van-e)
Mert ha valaki újra pinneli, akkor a másik felét odaadhatja Fuzz, ha a 40-en veszett oda, akkor a 10láb is elég sztem egy tiny sárkány száját körbekötözni. De félve adná Fuzz oda ezekután... Smile Majd IC-n kialakul...
A jégről úgy döntöttem, hogy egy kör alatt elolvad. Konyak acro dobása csak azért volt, hogy esetleg elengedi-e, de nem tette. Szóval nem esett el. A haladás felezett ill DT miatt negyedelt sebességgel DC10.

Hogy min múlik, hogy fagy-e a talaj: fagy és kész, de a balance ötlet a grapple miatt ad hoc jött. Eddig nem volt tétje, meg rá lehet fogni, hogy nem közvetlenül a talajra ment, ezért még hamarabb elolvad.

Egy fórumon feszegették ezt a témát, csak nagyban (tó méretben), és egy érdekes dolgot említettek, aminek nem néztem még utána. Hogy ti. a fireball-nál explicit írják, hogy felgyújt dolgokat, de pl scorching ray-nél nem. Ugye egyik spread, másik talán burst jellegű, bár elvileg mindkettő instant, a spread mégis másképp modellezhető fizikailag, mint egy burst. Nem tudom, pl lángvágóval lehet-e fát gyújtani, míg fáklyával ugye lehet.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Csak meg kellene tartani a sárkányt, állandó vízforrásnak jó lesz Big Grin
Többet fogyaszt, mint amennyit termel. Most pl megevett egy fél goblint.