RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(12-18-2017, 08:59 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]oszt meddig tartana rákölteni egy pontot? te tudod, én úgy vagyok vele, hogy egy-két class skill pluszhárma meg 1d6 sneak attack kedvéért nem éri meg beáldozni egy szintet, főleg nem egy spellcasternek, de tőlemoszt.... csak készülj fel rá, hogy Szabi kifiléz, ha elhülyéskeded a karakterfejlődést Smile

De ennek a karinak pont az a lényege, hogy nem elég bölcs, mindenbe igyekszik belekóstolni kicsit, amihez éppen kedve van.
most tisztázzuk: ennek a karinak (IC), vagy a játékosnak ezzel a karival (OOC)?
A kari (IC) nem akar belekóstolni egy... osztályba... meg akarja tanulni, hogy kell csapdát semlegesíteni, igen, ahhoz talál mentort, igen, az a mentor lehet, hogy beszervezi a helyi tolvajcéhhez... de még akkor se muszáj "osztályt" próbálni.

Pl volt nekem egy kém karim (nagyon táp volt, de sajnos meghalt a játék, mielőtt kibontakozhatott volna), szerinted mi(k) volt(ak) az osztálya(i)?
Meg volt egy varázstudó vándorom, akit hallomásból a legtápabbnak hittek a csapattársak és a DM is, ezért második szintről indította (aminek ő örült, mert eredetileg úgy volt, hogy mindenki első szintű lesz), míg mindenki mást harmadik szintről. Aztán kiderült, hogy még azonos szinten is ő lenne a leggyengébb a csapatban. Szerinted ő mi lehetett?
A szeretet istenének papja... milyen faj volt szerinted?
Fuzz emlékezetéről... Lehet, hogy Bélák tudna hathatósabb orvosságot Wink

Megkaptátok a pontos infót, és ha úgy gondoljátok, hogy a karakterek emlékeznek rá, hány évet mondott a kocsmáros kb egy héttel ezelőtt, amikor Bélák nevét először hallottátok, akkor íme...
Posted by: DM Surranó
On: 04-23-2015 07:47 PM

*- Már emlékszem* - bólint Caron, miközben besöpri a zsét. *- Tizenhárom éve volt. Egy zsémbes alak járt erre, hogy is hívták... Bélák. Fura név... Na mindegy. Az elsüllyedt erődről érdeklődött, és volt egy marha nagy levelibékája. Soha nem tért vissza.*
(12-18-2017, 10:25 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]Fuzz emlékezetéről... Lehet, hogy Bélák tudna hathatósabb orvosságot Wink

Megkaptátok a pontos infót, és ha úgy gondoljátok, hogy a karakterek emlékeznek rá, hány évet mondott a kocsmáros kb egy héttel ezelőtt, amikor Bélák nevét először hallottátok, akkor íme...
Posted by: DM Surranó
On: 04-23-2015 07:47 PM

*- Már emlékszem* - bólint Caron, miközben besöpri a zsét. *- Tizenhárom éve volt. Egy zsémbes alak járt erre, hogy is hívták... Bélák. Fura név... Na mindegy. Az elsüllyedt erődről érdeklődött, és volt egy marha nagy levelibékája. Soha nem tért vissza.*

Honnan szedsz te ilyen postokat? Feltolhatnád ide is egy szálba Smile
Jé, már akkor tudtuk a nevét meg a békát, azt hittem a nevét is csak Erkitől tudjuk...

Egyébként nyilván lényegtelen, hogy 7 vagy 12 éve vagy több volt, ha nem dobta meg nem dobta meg, csak arra akartam rávilágítani, hogy a karik lehet többet tudnak mint mi, lásd fenti infók is. Persze bölcs karik gondolhatják is, hogy nem 1-2 év tenyésztette ki a fát és a gyülömcsöt, bár mágiával ki tudja.
(12-18-2017, 10:05 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]most tisztázzuk: ennek a karinak (IC), vagy a játékosnak ezzel a karival (OOC)?
A kari (IC) nem akar belekóstolni egy... osztályba... meg akarja tanulni, hogy kell csapdát semlegesíteni, igen, ahhoz talál mentort, igen, az a mentor lehet, hogy beszervezi a helyi tolvajcéhhez... de még akkor se muszáj "osztályt" próbálni.

Mindkettő természetesen. Néha elveszel a részletekben, ha így nézed akkor a kari nem akart elve bárd sem lenni, csak a játékosa akarta, hogy bárd legyen anno Smile
De nyilván értetted mire céloztam, IC a kari bele akar kóstolni pár dologba, pontosabban belevágni, de mester híjján kontár marad. pl. látva, h Konyak milyen jó barbi, vagy éppen látva, h nem boldogulunk a zárakkal Laikus óta, az osonkodás úgyis jól áll neki, miért ne mehetne el rogue irányba, már próbálkozott is vele Laikus mw készletével, vagy épp megérzi magában az arcane energiát, s kijön belőle különféle formában.
Ha egyszerűbb, akkor vedd úgy, h a játékosnak ez a célja OOC a karival, egy Tanagaval vagy SG-vel nem csinálna ennyi felsleges multiclassolást, de Fuzznak sztem belefér, önmagában úgyis gyík főleg magasabb szinteken, de legalább sokrétűen lesz gyík, buffer karinak elmegy.
részemről rendben, csak biztos akartam lenni benne, hogy nincs mögötte "ésszerű" cél Smile
a posztokat a plothook tolta nekem szorgosan, amíg a host name probléma vagy más miatt abba nem maradt a digest-küldés.

EDIT: első fejezetet összeollóztam, formázatlanul válogatás nélkül 188 oldal (52ezer szó). Szépen összerakva nyilván sokkal kevesebb lesz.
Ki vállalja?
A formátumot és a pontos kritériumokat majd kidolgozzuk, pl:
- OOC infót lehetőleg külön gyűjteni
- Párbeszédek formázása, színezése egységes legyen
- A narratív részek nyelvtana ("én" -> "Laikus", "mi" -> "a csapat...") egységes legyen
- A redundanciák, editek, idézetek értelmesen legyenek kiszűrve
- Külön szekció a fejezeten belül minden helyszínváltás, és a párhuzamos helyszínek szépen ésszerűen legyenek összerakva, pl ha Fuzz elmegy boltba, Konyak meg kovácsolni, és felváltva posztolnak, akkor az eredményben 1 Fuzz és 1 Konyak blokk legyen
- Minden blokk elején legyen ott, hol van, mikor van, ki van ott.

(vagyis: a végeredmény legyen olyan, mint egy novella és/vagy egy színdarab)

EDIT2: A második fejezet "A hasadék" várhatóan hosszabb, mint az első, csak a levelek darabszáma alapján.
A harmadik fejezetből szerintem már csak az eleje van meg, a negyedik full hiányzik, az ötödik meg már itt van eleve, bár lehet, hogy épp a közepétől...
Hűha, 188 oldal az első fejezet, s akkor még el sem indultunk kalandozni Smile
Egyelőre jó lesz sztem formázatlanul egy psotban (ha engedi postolni Smile), mert mire ezt megcsináljuk nyugdíjasok leszünk Smile Vagy majd akkor belevágunk...
na majd meglátom, 525 poszt volt eredetileg. És de, elkezdtétek a kalandozást, egész a hasadék széléig elértetek Smile
Plain textben kuldte vagy html formazasok benne vannak a szovegben?
Ha elokeszited neki a terepet (thredeket mit hova), meg kuldesz par oldalt 10-20, akkor vegulis elkezdhetjuk szep lassan, h lassuk mivel van dolgunk.
Plain text némi metafotmázással pl csillag=bold, de quote, whisper is kiderül.
Nem feltétlenül szeretném fórum postként, lehet blog is v ilyesmi

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről