RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
ooc - most nem latom roll20t, chargeval sem er el gobbot?
Ooc én se látom és hétfő estig nem is fogom, de charge csak egyenes vonalban, akadálymentes pályán lehet.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
(03-04-2017, 05:13 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]Ooc én se látom és hétfő estig nem is fogom, de charge csak egyenes vonalban, akadálymentes pályán lehet.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

ooc - Elmeletileg volt vele szemben egyenesen egy ork akinek integetett, kerdes eleri-e, s akarja-e.
Én úgy láttam, hogy nincs pontosan egyenes vonalban egyik goblin sem, ezért nem tud charge-olni, de ha esetleg mégis, akkor charge...
OOC - Eric jól látta, a tök egyenes vonallal négy probléma is van:
1. az ajtón nem merőlegesen halad át, ezért az ajtófélfa belóg;
2. Dyrra mellett halad el, ezért ő is belóg;
3. Nem az Erichez legközelebbi cellában végződik (Eric felől nézve nem a goblin előtt, hanem mellette);
4. A távolság 40.3 láb, tehát nem fér bele a movement-be Tongue


(első kör folyt)

A délnyugati goblin Erichez vágja a vödröt, egy sarló alakú véraláfutást hagyva maga mögött (AC28, 4hp -- a crit confirm mellément Smile ), majd idegesen kardot ránt és a földön heverő pajzsa után nyúlkál.
Arkus besiet és kedvenc légyirtóját rámondja Dyrrára, aki ezen felbuzdulva oda is lép a legközelebbi gombászóhoz, és székelyes szűkszavúsággal kiontja a beleit.

Konyak, majd Erki és Fuzz jön!
Mivel Konyak már volt tudtommal (flankelt és ütött) írom Fuzzt.

Elővesz egy újabb javelint mozgás közben és a korábbi sérült gobbójába dobja.

[1d20+7] = 17+7 = 24 javelin

[1d4+1] = 2+1 = 3 javelin dmg

OOC - lehet le kéne cserélnem nekem is vödörre a javelint, többet sebez mint a javelinom Smile
OOC - ja télleg. bár a flank nem fog menni, és nem mondta meg, melyiket, de kiválasztottam azt, amit legalább flank nélkül elér (40 move-val).

(első kör befejező része)

Konyak berongyol és megtáncoltatja a keleti goblinkát, lánccal ütve a lába nyomát.
Erki a nyomában, az ajtóból körülnézve kinézi a legkevésbé takart goblint (azt, amelyik Erichez vágta a vödröt), és bár messze van, még ebből a távolságból is olyan erővel dobja meg a gerelyt, hogy a goblin nem tud kitérni, és átszalad a veséjén a fegyver: lassan hanyatlik a földre, hátával lesöpörve a gombákat, a spriccelő vér vastagon összekeni a falat.

Második kör

Fuzz a sebesült goblint célozza, és Konyak takarásában is átlyukasztja a páncélt (-4 into melee = Attack 20, +4 cover = AC19).
Ez a goblin azonban egy kemény gyerek, csak kirázza magából a gerelyt, és Konyakra mordul, majd megsuhintja rövidkardnak beillő gombászókésével (AC19, -3hp. Ha jól sejtem, Konyaknál lánc van, így pajzs nincs, ezért vérttől függetlenül az AC19 talált)

A másik talpon levő goblin Konyak hátába kerül, és onnan böki páncélon (flank AC16).

Party time! (Eric, majd NPC-k, majd maradék)
Konyak északra lép 5 lábat és megüti a gobeszt, de mellé (attack:13).

OOC - a napokban elégé el leszek havazva. Remélem csütörtökön vagy pénteken lesz időm reagálni.
Eric flankre lép Konyakkal és megsuhintja a goblint, amellyel Konyak játszadozik. Roll20 szerint 11-es, flankkel 13-as AC-val kopogtatta meg a goblin vállát.
(második kör befejező rész)

Eric (nem flankeli a goblint, mert Konyak előtt jön) próbálja megkocogtatni a goblin vállát, de az odébb van, mint ő gondolta.
Arkus próbál Eric mellett érvényesülni. Megböki a dárdájával a goblin bőrvértjét, de nem hatol át rajta.
Dyrra viszont odalép és kiontja a goblinka belecskéjét.
Konyak ezért inkább a másik goblinkához lép (vagy marad, ahol eredetileg volt), és úgy karcolja meg a bőrvértet.
Erki újabb gerelyt készít be, és belevágja a földbe valahol Dyrra és a goblin között félúton.

Harmadik kör

Fuzz jön!