RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(12-12-2017, 02:44 PM)Eric Thunderfist Wrote: [ -> ]Addig nem nyúlunk a fához, amíg ki nem derítettük, mi is az ténylegesen! jelenti ki Eric határozottan. Elvégre az almái gyógyítottak is. Lehet, hogy ez a Bélák valójában nem gonosz szándékkal nevelgeti és nem is tudja, hogy a kis bokrocskái milyen halálos veszélyt jelentenek a fenti világra. Előbb ki akarja deríteni, mi is folyik itt, mielőtt visszafordíthatatlan cselekedet hajtana végre bárki is.

Tuti biztos csak a körülmények áldozata Big Grin

Eric szavaiból úgy veszem ki, hogy egyelőre nem vágjuk ki és nem gyújtjuk fel, azaz a hagyjukot választotta.
Konyaknak röviden mindegy.
Fuzz is amellett van, hogy majd a foglyok kikérdezése után döntsünk.
A 3 NPC véleménye?

Egyetértek, Eric. Kérdezzük ki a foglyokat amint magukhoz tértek. Esetleg majd Demet elhozhatjuk, hogy megnézze, elvégre a városiaknak fontos az alma, s ő ért legjobban a kertészkedéshez azok közül akiket ismerek.

---------------

Miután végzett a könyv tanulmányozásával, s kipihentük magunkat, javasolja.

Derítsük fel a környéket amíg nem térnek magukhoz a foglyok. Útközben volt még két ajtó amit nem néztünk meg. De az is lehet itt-ott vannak még ágacskák.
Holnap pedig ideje lenne visszaszerezni a cuccainkat a goblinoktól. Vagy szerintetek elbírunk velük még ma is? Gábriel felderíthetné, hogy mi lett a főnökükkel, megmaradt-e, s hányan vannak most.

A válaszokra kiváncsi, de ha nincs más, akkor vezeti a csapatot, megy előre (vagyis visszafelé) Gábriellel az élen kb 50 lábbal előttünk.

(OOC - A nagy fának elméletileg nincs köze a kiságacskák kikeléséhez, legalábbis tudásunk szerint, mivel nem csak almafa ág volt mind, hanem többféle, ugye?)

---------------

A három gyógyitalra javaslat, mivel ők nem tudnak gyógyítani: (Eric,Konyak,Dyrra). Na jó, Konyaknak van pálcája.

---------------

Jut eszembe, a városiak által adott zsákot és aranyat nem találtuk meg, illetve a Konyak által kipengetett váltságdíjat? Mennyi is volt az? Nem valami sok rémlik, több mit amit itt írtál. Azt vissza kell adni Demnek egy részét, emlékeim szerint.
(12-12-2017, 05:08 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ](rosszul emlékeztem, van még 2 spell benne, azt is kidobtam roll20n: 14, 15)
Daze, ?, ?, Cause Fear, ?, ?, Magic Missile, ?, ?, ?

Kommentjei könyvolvasás közben, nem mintha bárkit is érdekelne, csak úgy.

Daze - Jé, ez pont olyan mint amit én is szoktam használni, de ahhoz még könyv sem kell.
Cause Fear - Te is tudsz ilyet, Konyak?
Magic Missile - Ez a mágikus lövedék, na erről már sokat hallottam, gyakran használják a varázslók.

A többit majd még értelmeznem kell, ha jobban bele tudok mélyedni. Azzal odaadja Konyaknak, mert kielégítette a kíváncsiságát egyelőre.

OOC1 - CP biztos van benne még valahol Smile
OOC2 - Nem úgy van, hogy wiz az összes nulladik szintűt tudja alapból? Így rémlik valahonnan.
Eric miután megkötözte a druidát (a nő után), int Konyaknak és a többieknek: Vigyük őket a romokhoz! Minél messzebb vannak a fától, annál kevésbé aggódom, hogy még megkötözve is szerez valami energiát a fából, amivel veszélyes lehet.

Fuzz felvetésére a felderítésről: Itt hagynád a foglyokat őrizetlenül? Én előbb tudni szeretném, mi folyik itt, mielőtt bárhova berontok. Nem tudom, mit akar a fától ez a fickó, de lehet, hogy tényleg nem ő, aki ellen harcolnunk kell. Ha pedig igen, még rejtegethet veszélyes csapdákat, amikről esetleg tudhatnánk, ha előbb kihallgatjuk.

OOC: Nem emléxem, ki volt sir Braford. A nevére igen, de arra nem, hogy tölgybuckai vagy olyan kalandozó volt mint mi. Ha kalandozó, akkor el lehet itt is temetni, de ha tölgybuckai, akkor a holtestét vissza akarja Eric vinni a városba.

Arra a felvetésre, hogy Fuzz Demet ide akarja hozni, ezt válaszolja Eric: Szerinted hogy jutunk el Tölgybuckára és onnan Demmel vissza két ellenséges törzsön keresztül? A goblinok mindig is ellenség voltak, a koboldokkal kötött szövettségnek pedig már szintén lőttek. Azt kellene előbb kideríteni, van-e esetleg más út a felszínre azon kívül, amerről jöttünk. Ha nincs, akkor kell egy terv, hogyan füstöljük ki a goblinokat és a koboldokat is.
Konyak használja a Read Magic cantripjét és megmondja a maradék spellekről is mire valók.
Hetedik nap, déli 12 óra körül*

0—daze, flare, ray of frost;
1st—cause fear, charm person, color spray, magic missile, minor image, sleep, summon monster I.
OOC - lehet, hogy mindet tudta, de ebben a könyvben ez a három nulladik szintű benne volt.

Az agresszív növényekről Fuzz az elmélyült botanikai tudásával kb annyit tud, hogy valószínűleg fák lehetnek, tőle lehet akár mind egyforma is.
OOC - azt már korábban írtam, hogy a Lila Akác és az Aranyeső csak fantázianevek, és nem tudta senki felelősséggel megmondani, hogy vajon mind alma-e, vagy van közte más.

A bölcsebb NPC-k szerint könnyebb utólag kivágni és elégetni a fát, mint utólag visszacsinálni, ha esetleg mégse kellett volna.
A kevésbé bölcs NPC (Dyrra) meg bölcsen csöndben marad.

Mondjuk, eltelt egy óra. Még mindkét fogoly eszméletlen.

*A továbbiakban igyekszem jelezni az idő múlását.
(12-12-2017, 07:29 PM)Eric Thunderfist Wrote: [ -> ]Eric miután megkötözte a druidát (a nő után), int Konyaknak és a többieknek: Vigyük őket a romokhoz! Minél messzebb vannak a fától, annál kevésbé aggódom, hogy még megkötözve is szerez valami energiát a fából, amivel veszélyes lehet.

Fuzz felvetésére a felderítésről: Itt hagynád a foglyokat őrizetlenül? Én előbb tudni szeretném, mi folyik itt, mielőtt bárhova berontok. Nem tudom, mit akar a fától ez a fickó, de lehet, hogy tényleg nem ő, aki ellen harcolnunk kell. Ha pedig igen, még rejtegethet veszélyes csapdákat, amikről esetleg tudhatnánk, ha előbb kihallgatjuk.

OOC: Nem emléxem, ki volt sir Braford. A nevére igen, de arra nem, hogy tölgybuckai vagy olyan kalandozó volt mint mi. Ha kalandozó, akkor el lehet itt is temetni, de ha tölgybuckai, akkor a holtestét vissza akarja Eric vinni a városba.

Arra a felvetésre, hogy Fuzz Demet ide akarja hozni, ezt válaszolja Eric: Szerinted hogy jutunk el Tölgybuckára és onnan Demmel vissza két ellenséges törzsön keresztül? A goblinok mindig is ellenség voltak, a koboldokkal kötött szövettségnek pedig már szintén lőttek. Azt kellene előbb kideríteni, van-e esetleg más út a felszínre azon kívül, amerről jöttünk. Ha nincs, akkor kell egy terv, hogyan füstöljük ki a goblinokat és a koboldokat is.

Miért kellene őrizetlenül hagyni őket? Egy szóval sem mondtam ilyet - mentegetőzik Fuzz - Természetesen erre a rövid távra magunkkal vihetjük őket, csakúgy mint a goblin foglyokat is vittük. Jobb lenne egy helyen tartani mindenkit, vagy azokat idehozni, vagy ezeket odavinni. Ki tudja mikor térnek magukhoz, annak semmi értelme, hogy órákat itt üldögéljünk. Az különben is nagyon unalmas lenne. 
Vigyük őket oda a goblinokhoz, akkor elég messze leszünk a fától is és útközben a két ajtót is megnézhetjük.

OOC - Gobbókat valahol itt a bejáratnál/lejáratnál hagytuk, ugye? Bár egy ideig azt hittem Erki vezeti őket mint eddig, de valahol eltüntek.

Fuzz szeme elkerekedik, mostmár végképp nem érti a törpöt honna szedi azt, hogy két ellenséges törzsön keresztül hoznánk ide, hiszen pont az imént beszélt arról, hogy visszefelé megtámadjuk a goblinokat és visszaszerezzük a cuccainkat.

Természetesen csak biztonságos vagy biztosított terepre hozzuk Demet, nem tettem le azonbéli szándékomról, hogy a goblinoktól visszaszerezzük a cuccainkat és a koboldok sárkányát, elvégre azt is megígértük.

Normális kaját nem találtunk az emberek zsákjaiban? Fuzz szívesebben enne már valami mást mint gombát. Smile
Nem, "normális" kaja nincs.
A goblinokat Fuzz emléke szerint valahol hátrébb hagyta a banda, talán az árnyas teremben, hátha lesz egy kis izgalom még kifelé menet. Egyet viszont itt, a liget északi részében ütött le és kötözött meg a banda.
(12-12-2017, 09:21 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]Nem, "normális" kaja nincs.
A goblinokat Fuzz emléke szerint valahol hátrébb hagyta a banda, talán az árnyas teremben, hátha lesz egy kis izgalom még kifelé menet. Egyet viszont itt, a liget északi részében ütött le és kötözött meg a banda.

Itt is volt foglyunk? Már nem is rémlett. Azt meg miért tettük? Smile

Váltságdíjra nem reagáltál.

Fuzz IC is felveti, hogy ezek vajon mit ettek idelent, ha egy falat normális kajájuk sincs? Ha élelem nélkül is elvoltak, az nem jelent túl sok jót.

Ha nincs meg a váltságdíj sem IC, akkor azt is felveti, hogy az vajon hol van? Keressük meg.
A váltságdíjnak egyelőre valóban nem sikerült a nyomára bukkanni.
Ebben az esetben előző érveléséhez, hogy miért is kell elmenni körülnézi még hozzáteszi. (1006-os post)

Semmi használható élelem nincs náluk, ez azért furcsa, hacsak nem faágakat esznek. Illetve a váltságdíjat sem találtuk meg. Még két ok amiért érdemes lenne jobban körülnézni. Nem beszélve arról, hogy talán egyéb információhoz is hozzájutunk, vagy épp a hiányzó fivért is megtaláljuk.