RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Tizedik fejezet - New Kids on the Block
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Nekem is kezd gyanús lenni, hogy Konyak egy kobold titkosügynök. Tongue
OoC - Nem, csak a jatekosnak van eleg dolga.
Majd sarkanyul folytatja: - Segiteni jottunk, ha megadod magad nem bantunk.
Ooc summoner daze monster level 1? Táp. De van kis gubanc...

(EDIT: levittem az aljára tisztázások miatt)
OOC - viszonyítva Cleric Hold Person level 2-höz, s h sima daze nulladik, valamint, hogy csak 6HD-ig hat, sztem annyira nem táp, elfogadható, pl. wizardnak második szintűként már nem érni meg sztem, egy első szintű Color Spray többet ér. Érdekes, hogy bardnak miért nincs color spray, mert illusionokat szeretik a bardok általában.

Tehát mégsem a pinre kellett neki dobnia ezekszerint, hanem előbb egy maintain grappleval ebben a körben is. Okés. Érdekes dolog ez a grapple, nem is kell kiszabadulnia, elég ha elrontja aki megfogta. Smile
De hátha értékeli a sárkány, hogy Konyak szövegelésével egyidőben "direkt" elengedte Eric Smile

OOC - Tehát akkor 13-es eredménye volt Ericnek a +5-tel. A biztonság kedvéért megkérdezem, hogy beleszámoltad-e a -4 dex mínuszait is a sárkinak a CMD-be? Mert akkor tápocska, Fuzzt asszem megtartotta volna Eric. Smile  A -2 attack az ellen nincs akivel grapplezol, de a -4 dex tudtommal globálisan fix.

Ha Ericnek nem sikerült megtartania, akkor Fuzz táncol egy kicsit, egyet jobbra-egyet balra, hogy vajon van-e még támadó szándéka a sárkánynak (AOO), majd mindenképp megpróbálkozik egy Daze Monsterrel, nem lenne jó megint szaladgálni utána.

Konyak most 30-cal megy, én is úgy láttam, hogy nem fér bele DT-n, mivel ajtóból indult.
Ami azt illeti, Eric tényleg nem akarja bántani a sárkányt, csak nem akar utána rohangálni fölöslegesen. Ha majd ismét szóhoz jut, akkor arra kéri Konyakot, derítse ki, vajon tényleg a koboldok háziállata vagy csak azok is fogságban tartották. Utóbbi esetben nem lesz hajlandó visszavinni nekik.
OOC - miért nem az 5. szintű hold monsterhez hasonlítod? Smile (ami summonernek 4. szintű ugye). Illúziókat szerintem a gnómok szeretik.
OOC2 - olvasd el a grapple szabályt: maintain grapple +5-tel ÉS ennek része még valami, PÉLDÁUL pin.
OOC3 - ez a -4 dex elég hülyeség, mert a CMB-t nem rontja, a CMD-t meg igen, effektíve +5 grapple mellé nem kap a támadó -2 büntit, de a védekező kap -2 büntit, vagyis összesen +9. De jól van, akkor legyen retro és Eric mondja meg, hogy akarja-e pinnelni vagy sem, mert...

(repost)

Eric lerakta a sárkányt, ahová szánta az aoo részeként, és éppenhogy sikerült kezében tartani a kapálózó fenevadat (maintain grapple +5-tel, grappled creature-nek -4 dex)

Konyak közelebb megy, kiált, és nem túl meggyőzően nyugtat (intimidate esetleg?)

Arkus hallja a kiáltást, és megy csukni, közben visszakérdez:
- Merre menjek?

Fuzz biztonság kedvéért táncol (sárkány nyugton van) és varázsol, de Eric karmai között nehéz megmondani, hogy mennyire kába a dögcsi.

Eric ha közli, hogy pinnelte a sárkányt, vagy mit próbált vele, akkor jön a sárkány köre...
OOC - Ja, ahhoz is lehet, de az mar nagyon tap DM-hez kepest, ha bejon, HD korlat nelkul barmi kivegezheto. Az mar a bardnak is 4. szintu. Attol nagyon messze van, igy ahhoz hasonlotottam, h mi lenne, ha eggyel magasabb szintu lenne, ahogy az is egyes classoknal. Akkor mar annyira nem eri meg, nezd meg pl. a masodik szintu Hold Personnal szohoz sem jutott a felogre, de egy elso szintu CS is jo esellyel kiuti hosszabb idore, mig DM, csak egy korre dazeli, s nem vegezheto ki, tamadasokat is ugyanugy vedheti, csak nem cselekszik egy korben. Sztem teljesen korrekt elso szintu spellnek, masodiknak mar gyenge, nem eri meg valasztani.
OOC2 - Az okés, csak elfeledheztem róla, hogy AOO-val kapta el, s emiatt már neki kell megint újabb grapple, nem folytathatja a grapple után mindjárt pinnel.
OOC3 - CMB-t is rontja a Tinynek, mert annak már dex számít bele str helyett, mivel S,M-nek sajnos nem számít bele CMB-be így nem is ronthatja.

Majd látjuk, hogy próbál-e szabadulni vagy épp köpni, s kiderül. Tfh. Ericnek sikerült pinnelni, s Konyak meg tudja majd kötözni köv. körben, akkor végre elkezdhetünk teázni és tárgyalni a jövőről. 

"Keletről gyere!" - kiált vissza Fuzz
Eric nem akarja pinnelni, de pinneli, hogy ne kelljen utána rohangálni ismét. (De ha pl. Fuzz kötéllel közelít hozzá, akkor lehet, hogy azonnal elengedi Wink )
(06-08-2018, 11:13 AM)Eric Thunderfist Wrote: [ -> ]Eric nem akarja pinnelni, de pinneli, hogy ne kelljen utána rohangálni ismét. (De ha pl. Fuzz kötéllel közelít hozzá, akkor lehet, hogy azonnal elengedi Wink )

Csak pin után lehet kötözni, lásd grapple szabályok. A pin kicsit erősebb grapple, semmi extra. Utána jön a tie up. (grapple->pin->tie up)

OOC - You can give your opponent the pinned condition (see Conditions). Despite pinning your opponent, you still only have the grappled condition, but you lose your Dexterity bonus to AC.
OOC - If you have your target pinned, otherwise restrained, or unconscious, you can use rope to tie him up
http://www.d20pfsrd.com/gamemastering/co...OC-Grapple
(06-08-2018, 11:21 AM)Fuzz Wrote: [ -> ]
(06-08-2018, 11:13 AM)Eric Thunderfist Wrote: [ -> ]Eric nem akarja pinnelni, de pinneli, hogy ne kelljen utána rohangálni ismét. (De ha pl. Fuzz kötéllel közelít hozzá, akkor lehet, hogy azonnal elengedi Wink )

Csak pin után lehet kötözni, lásd grapple szabályok. A pin kicsit erősebb grapple, semmi extra. Utána jön a tie up. (grapple->pin->tie up)

OOC - You can give your opponent the pinned condition (see Conditions). Despite pinning your opponent, you still only have the grappled condition, but you lose your Dexterity bonus to AC.
OOC - If you have your target pinned, otherwise restrained, or unconscious, you can use rope to tie him up
http://www.d20pfsrd.com/gamemastering/co...OC-Grapple

OOC - Világos. Csak annyit akartam jelezni (arra az esetre, ha esetleg felgyorsulnak az események és nem tudok elég hamar reagálni), hogy Eric nem támogatja a sárkány megkötözését és nem fogja engedni mindaddig, amíg nem tisztázódik, hogy fogoly volt a koboldoknál, vagy visszavágyik hozzájuk. Mondjuk utóbbi esetben nem is lesz szükséges a megkötözése.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28