RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Hetedik fejezet - Rongy és arany
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
(07-27-2016, 05:55 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]Igen, a kis gyevi pajzs Fuzzé. A hosszú kardját szerintem most nem látta, csak amíg fogoly volt.
Eric integet és odajön mindenki.
Dyrra felölti a hobbó szögecselt vértjét, és köszöni a tippet (a DM is Smile ) A hosszú kardot is magához veszi, de amíg Konyak nem tart igényt a csákányra, azt preferálja.
Erki közben készséggel fordít:
- Elf... puding... - megborzong. - Nem vagyok biztos benne, de ha jól értem, itt nem a készítőről, hanem a hozzávalóról van szó...
Konyak összeszedte az összeszednivalót.
Most mindenki a füsti terem bejáratánál van, és várakozva néz Eric-re.

Pedig már fel van szerelkezve vele, sőt legutóbb már támadott is vele.

http://forums.rpgaddicts.com/showthread....d#pid10482

Fogolyként csak a pajzsot látta amelyet meg is dicsért, a kardot akkor nem.

Elf puding? Tudom, a puding próbája az evés, de ezt most inkább kihagyom - mondja látva, hogy Erki megborzong, s ő is követi a borzongásban.
Ott az ajtó mögött mutat Eric az ajtóra, amelynél hallgatózott valakit fogva tartanak. Valakit, aki vagy ami több lábon él, mint mi! Lánccsörgést hallottam, miközben valami járkált egy törmelékes talajon. Lehet a sárkány is, akit keresünk, de lehet valami nagyobb szörnyeteg. Mindenesetre alighanem azt védi a másik oldalon levő ajtó előtti csapda is, amit éppen csak elkerültem.
(07-27-2016, 09:02 AM)Eric Thunderfist Wrote: [ -> ]Ott az ajtó mögött mutat Eric az ajtóra, amelynél hallgatózott valakit fogva tartanak. Valakit, aki vagy ami több lábon él, mint mi! Lánccsörgést hallottam, miközben valami járkált egy törmelékes talajon. Lehet a sárkány is, akit keresünk, de lehet valami nagyobb szörnyeteg. Mindenesetre alighanem azt védi a másik oldalon levő ajtó előtti csapda is, amit éppen csak elkerültem.

Kukkantsunk be, először ezen, majd sorban minden ajtón.

ooc - Gondolom zárva lesz erről is, ha fogva tartanak ott valamit
ooc - Ha tényleg itt van a sárkány bezárva, ilyen közel, akkor számíthatunk egy támadásra, ha kinyitjuk, betörjük, s nem várják meg míg mi megyünk nyugatra, nem hiszem, hogy hagyják csak úgy hogy a sárkányt elvigyük.
OOC1 - akkor pajzs+kard tisztázva.
OOC2 - Gondolom, Fuzz bölcsije miatt tetted OOC-re, bölcs döntés Smile Akkor IC Erkinek fog eszébe jutni...

Az ajtó valóban zárva van.
Erki óvatosan megcsóválja a fejét.
- Ha tényleg itt van a sárkány bezárva, ilyen közel, akkor nem hiszem, hogy hagyják csak úgy, hogy a sárkányt elvigyük. Azt nem tudom, hogy a sárkány szeretni fog-e minket, de esélyes, hogy így vagy úgy, de két tűz közé szorulunk.
(07-27-2016, 01:22 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]OOC1 - akkor pajzs+kard tisztázva.
OOC2 - Gondolom, Fuzz bölcsije miatt tetted OOC-re, bölcs döntés Smile Akkor IC Erkinek fog eszébe jutni...

Az ajtó valóban zárva van.
Erki óvatosan megcsóválja a fejét.
- Ha tényleg itt van a sárkány bezárva, ilyen közel, akkor nem hiszem, hogy hagyják csak úgy, hogy a sárkányt elvigyük. Azt nem tudom, hogy a sárkány szeretni fog-e minket, de esélyes, hogy így vagy úgy, de két tűz közé szorulunk.

ooc2 - igen, nem mertem

Hm, bölcs gondolatok, de ha nem szeret minket akkor nehéz lesz elvinni,..., legalábbis élve.
Most bezzeg nincs itt Mípó hadnagy amikor szükség lenne rá
- bosszankodik Fuzz és a hadnagyot megnyomja. Ő állítólag jóban van vele. Majd hátranéz egy pillanatra és elmosolyodik kissé kárörvendően. Viszont van 3 másik koboldunk, ne küldjük be az egyiket előre?
Derítsük fel előbb a többi részt! Hogy ne támadjanak hátba. - javasolja Konyak.
(07-27-2016, 03:41 PM)Konyak Wrote: [ -> ]Derítsük fel előbb a többi részt! Hogy ne támadjanak hátba. - javasolja Konyak.

Konyak javaslatára Fuzz csak vállat von, s várja hogy valaki meginduljon előre felderíteni vagy betörni az ajtót.

Amikor megindultunk a füsti terembe akkor a lullabyról írtak életbe léptek.

http://forums.rpgaddicts.com/showthread....1#pid11991

Beszéd miatt sztem nem szakadt meg, de ha mégis, akkor újra castolja.
- Miért haragszol a koboldokra? - kérdi Erki Fuzztól.

Konyak javaslatára bólogat.
- Ha vannak őrök az ajtó mögött, akkor jó eséllyel őrzik azt, ami a láncot csörgeti, és nem erednek utánunk. Kivéve, ha a láncot nem a koboldok sárkánya, hanem épphogy a goblinok házi kedvence csörgeti.
(07-28-2016, 08:34 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]- Miért haragszol a koboldokra? - kérdi Erki Fuzztól.
Haragszunk javítja ki Eric Erkit. Mipó átvert minket és cserbenhagyott, azért kerültünk a goblinok fogságába. Utána a koboldok főnöke megszegte a szövettségi megállapodásunkat.

Quote:Konyak javaslatára bólogat.
- Ha vannak őrök az ajtó mögött, akkor jó eséllyel őrzik azt, ami a láncot csörgeti, és nem erednek utánunk. Kivéve, ha a láncot nem a koboldok sárkánya, hanem épphogy a goblinok házi kedvence csörgeti.
Igen, ez utóbbira jó esély van. Mindenesetre, amit hallottam, az soklábú teremtmény zajának tűnt. Nézzük végig óvatosan, de legfőképpen egyenként az ajtókat és ha nem kell attól tartani, hogy hátbatámadnak, akkor próbáljuk meg? Vagy hívjuk ide az egyik koboldot, esetleg küldjük el Mipóért, hátha felismeri a sárkány hangját, amelynek az őrzése a feladata volt? Ha eljön ide, akkor kordában is tudja esetleg tartani. Vagy ránk is uszíthatja!
(07-28-2016, 09:39 AM)Eric Thunderfist Wrote: [ -> ]
(07-28-2016, 08:34 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ]- Miért haragszol a koboldokra? - kérdi Erki Fuzztól.
Haragszunk javítja ki Eric Erkit. Mipó átvert minket és cserbenhagyott, azért kerültünk a goblinok fogságába. Utána a koboldok főnöke megszegte a szövettségi megállapodásunkat.

Quote:Konyak javaslatára bólogat.
- Ha vannak őrök az ajtó mögött, akkor jó eséllyel őrzik azt, ami a láncot csörgeti, és nem erednek utánunk. Kivéve, ha a láncot nem a koboldok sárkánya, hanem épphogy a goblinok házi kedvence csörgeti.
Igen, ez utóbbira jó esély van. Mindenesetre, amit hallottam, az soklábú teremtmény zajának tűnt. Nézzük végig óvatosan, de legfőképpen egyenként az ajtókat és ha nem kell attól tartani, hogy hátbatámadnak, akkor próbáljuk meg? Vagy hívjuk ide az egyik koboldot, esetleg küldjük el Mipóért, hátha felismeri a sárkány hangját, amelynek az őrzése a feladata volt? Ha eljön ide, akkor kordában is tudja esetleg tartani. Vagy ránk is uszíthatja!

Fuzz egy pillanatra elgondolkodik Erki kérdésén "Haragszom?" - mert ezt így eddig nem gondolta át, hogy harag-e lenne, csak zsigerből jöttek neki a beszólások -, s ez éppen elég idő arra, hogy Eric közbevágjon. Fuzz hagyja, hogy Eric elmondja az érezhetően indulatból jövő mondatait, melyekhez Fuzz nagy bölcsen bólogat végig, majd hozzáteszi.

Egyszerűen nem bízunk bennük a történtek után, legutóbb majdnem a kondérjukban végeztük. Bár első alkalommal sem mondhatnám, hogy barátságosan fogadtak volna, sőt szerintem élve nem jutottunk volna ki, ha nincs velünk Konyak, aki beszéli a nyelvüket s némi elrettentő erőt mutat a hegyomlás jellegű kinézete.

Mípó idehívása hasznos lehet. Igazából még mindig jobb mintha itt uszítja ránk, mintha leszállítás után - válaszolja Fuzz, s egy gondolat kezd körvonalazódni a fejében, hátha most bejön ami legutóbb nem, s meg tudja szerezni Mípó "barátságát". - De szerintem várjunk vele, ha már biztosan tudjuk hol a sárkány, s felderítettük, esetleg megtisztítottuk a környező terepet a gobbóktól.

Mehetünk, Konyak. - célozva arra, hogy kezdheti az előrenyomulást

Újabb lullaby ment.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47