RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Hetedik fejezet - Rongy és arany
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
A sárga goblin Konyak felé csap, és a barbár fejét csak a félfa védi meg, így a vállát éri az ütés (-1hp nonlethal).
Ezután ellép, helyet adva a lilának, aki gerelyét jócskán Fuzz mellé hajítja, és szintén odébb lép.
A szürke bátran kiáll a kereszttűzbe, és Eric felé suhint, de nagy izgalmában immár másodjára majdnem kiesik a kezéből a bunkó.

Eric jön!
Eric az elé állt goblint két oldaltól meglegyezi, de csak ilyesztgetésre sikerült. Ráadásul a második pohon során sikerült a bal kezével eltalálnia a jobb kezét, így az akció végén tapsol is egyet, hátha attól beijed a goblin. Ennek érdekében megpróbál ijesztően nézni a goblinra, de konyak a túloldalon valószínűleg a nevetés határára kerül a látványtól...
OOC - Hogy usztak meg a goblinok AOO nelkul?
"You can't move diagonally past a corner (even by taking a 5-foot step). You can move diagonally past a creature, even an opponent."
OOC - jogos. akkor viszont nem lépett be oda, hanem megállt az ajtóban, így Eric a takarás és a flank hiánya miatt még annyira se talált. Editort most nem látom, úgyhogy bővebbet talán holnap. (a "hivatalos" taktikai leírás szerint flankelni próbálnak, de aoo-t nem kockáztatnak. azt nem írja, hogy flanknek nem tennék ki magukat... és a bölcsi próbát a háromból egyik nem dobta meg Smile )
Fuzz free actionként körbe-körbe tekinget, hogy vajon kié lesz a következő támadás, a goblinoké vagy valakié közülünk? :-)
A goblinok fegyverzete: gerely, rövid kard, ólmosbot (sap). Utóbbival ütik a nonlethalt.

OOC - bocs. azt hittem, rátok várok... és tényleg, csak ti nem tudtok róla.

Konyak jön!

(behind the scenes - "valami" történt Eric és Konyak köre között, de nem kötöm az orrotokra Smile )
(05-27-2016, 10:45 AM)DM Surranó Wrote: [ -> ](behind the scenes - "valami" történt Eric és Konyak köre között, de nem kötöm az orrotokra Smile )

Jaj, ne! Csak nem kiszabadultak a koboldok és hátba támadták a goblinokat? Smile
Milyen napszak is van most? Mert ha jól emlékszem, csak naponta egyszer szoktak bemenni vacsit vinni. Esetleg kaja idő van, s Erki vagy a kobcsik el vannak engedve, mert kaja volt éppen? Gondolom mostmár van fény, s belátni low-lighttal valamennyire az ajtónálló goblin melllett? Felismeri Fuzz valamelyik goblint, hogy ő hozta legutóbb a kaját? Pl. a szép pajzsáról, egyéb felszereléséről, ha pofára nem is :-)

ooc - a +1att/dmg-ről ne feledkezzenek meg a csapattagok
(05-20-2016, 07:50 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]A sárga goblin Konyak felé csap, és a barbár fejét csak a félfa védi meg, így a vállát éri az ütés (-1hp nonlethal).
Ezután ellép, helyet adva a lilának, aki gerelyét jócskán Fuzz mellé hajítja, és szintén odébb lép.
A szürke bátran kiáll a kereszttűzbe, és Eric felé suhint, de nagy izgalmában immár másodjára majdnem kiesik a kezéből a bunkó.

Jelöld már az eredeti és az új poziciókat és az ajtó, precíz állását valamint a mozgásokat (5 foot step), mert nekem még mindig AOO gyanús a dolog.
A színek is a sárga név kivételével kimentek a mosásban.
az eredeti pozíció lényegtelen, mivel a fal sarka takarást ad mindenkinek, és ha van cover, akkor nincs aoo.... (jól tudom?)
az ajtó állása precíz, addig van nyitva, ameddig látod (kicsit több mint derékszög)
a sárga nevet és a színek eltűnését nem értem, légy szíves magyarázd el, mire gondolsz.
(05-20-2016, 07:50 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]A sárga goblin Konyak felé csap, és a barbár fejét csak a félfa védi meg, így a vállát éri az ütés (-1hp nonlethal).
Ezután ellép, helyet adva a lilának, aki gerelyét jócskán Fuzz mellé hajítja, és szintén odébb lép.
A szürke bátran kiáll a kereszttűzbe, és Eric felé suhint, de nagy izgalmában immár másodjára majdnem kiesik a kezéből a bunkó.
(05-23-2016, 01:41 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]OOC - jogos. akkor viszont nem lépett be oda, hanem megállt az ajtóban, így Eric a takarás és a flank hiánya miatt még annyira se talált. Editort most nem látom, úgyhogy bővebbet talán holnap. (a "hivatalos" taktikai leírás szerint flankelni próbálnak, de aoo-t nem kockáztatnak. azt nem írja, hogy flanknek nem tennék ki magukat...  és a bölcsi próbát a háromból egyik nem dobta meg Smile )
(06-01-2016, 08:53 PM)DM Surranó Wrote: [ -> ]az eredeti pozíció lényegtelen, mivel a fal sarka takarást ad mindenkinek, és ha van cover, akkor nincs aoo.... (jól tudom?)
az ajtó állása precíz, addig van nyitva, ameddig látod (kicsit több mint derékszög)
a sárga nevet és a színek eltűnését nem értem, légy szíves magyarázd el, mire gondolsz.

OOC - megnéztem valóban nincs AOO coverben, így viszont gondolom az eredeti terv lép életbe és a szürke bátran kilép a kereszttűzbe.
OOC - régeben a roll20-on színesek goltak a goblin tokenek. Valamint a turn sorrendben csak 1-nek van neve (sárga gobbó). Javaslom, hogy mindnek legyen neve és látszódjon a tokennel együtt a térképen.

Konyak a szürke pozíciójától függően lép esetleg előtte 5 lábat. Megüti a takarás nélküli szürkét.
Attack: 16/18 (flank) damage:12
Konyak a szürke pozíciójától és esetleges halálától függően lép majd még párat.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47