RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Tizedik fejezet - New Kids on the Block
#71
Ooc tipp nem tudom Eric ismeri e de aooval lehet grapplezni is ha nem akarja sebezni.
Quote this message in a reply
#72
Ha a sárkány ready-zett, akkor Konyak becsukja az ajtót.

Ha nem akkor eleget tesz a kérésének, megáll az ajtóban és readyzik egy támadást. (OoC - Elvileg még egy standard actionje maradt, ha jól emlékszem a IM-es üzenetedre.)
Quote this message in a reply
#73
Nos, ha Eric tud grapple-t AOO ként, akkor:
Eric megpróbálja elkapni és magához ölelni a sárkányt úgy, hogy ne okozzon neki fájdalmat. Combat Maneuver: [1d20+5] = 17+5 = 22
Az ölelgetés közben nyugtató hangon szól hozzá: Ha lenyugodnál, tudnánk beszélgetni és megtudnánk, te mit akarsz és aszerint cselekedhetne mindenki, hogy mindenkinek jó legyen.
Quote this message in a reply
#74
OOC - nem ready volt, egyszerre akart köpni és mozogni. De ez nem lehet IC feltétele a cselekedetnek.
Ajtót becsukni a szeméttől nem lehet, hacsak nem az eggyel korábbi ajtóra gondoltál.

Eric emlékszik, hogy arról volt szó, hogy Arkus csukja az ajtót, de nem tudja felidézni, hallotta-e, hogy ez már megtörtént.

Konyak tehát (előző körben) megállt lánccal a kupac tetején, és felkészült egy csapásra

Ebben a körben pedig Eric elkapta a csirke nyakát, de csak miután ő keményen belemart a törp alkarjába (AC18 -2hp) (grapple sebzés miatt -2-vel, CMD 14 ellen simán így is)
(OOC - a grapple szabály értelmében a defender helyét az attacker dönti el (valamelyik szomszédos kocka), de mivel tiny, ezúttal megengedem, hogy akár a saját kockájába is húzhatja)

Party time! (Eric nem ready-zett, hanem AOO-zott, így ő is jöhet)
Quote this message in a reply
#75
Asszem megint eltunt roll20-rol a sarki.

Fuzz mivel úgyis a többiek után jön, pontosabban sárkány előtt a ready miatt, így várakozik, s attól függően cselekszik, hogy mi történik addig, sikerül-e Ericnek pinnelni a grapple után, esetleg Konyak is beszáll-e a grappleba, Arkus is érkezik-e, stb. (vagy bekapcsolódik grappleba, vagy daze monster vagy segít lekötni a száját, vagy megkötözni, elővenni kötelet attól akinek van, vagy indából egy darabot majd levágni ha nincs senkinél?)
Gábrielnek annyit üzen mentálisan, hogy 5 lábat fentebb jöhet, aki ezt megteszi -> {75}, s folytatja a readyjét, illetve free actionként Konyaknak - Nyugtasd meg draconicul!

OOC - Tényleg inda az honnan fut lefelé azt már kérdezni akartam, hogy amikor nem volt itt kupac akkor láttuk, hogy hol a gyökere, lentről van ide felfuttatva, vagy innen fentről megy le a kút körüli területről?
Quote this message in a reply
#76
az indák természetesen úgy viselkednek, ahogy tőlük elvárja az ember: millió kis gyökérrel kapaszkodnak mindenhová, és a kút szélétől szétfutnak, környes-körül be az ócskavas-kupacok alá.
Quote this message in a reply
#77
(06-05-2018, 10:56 AM)DM Surranó Wrote: az indák természetesen úgy viselkednek, ahogy tőlük elvárja az ember: millió kis gyökérrel kapaszkodnak mindenhová, és a kút szélétől szétfutnak, környes-körül be az ócskavas-kupacok alá.

Az oké, de elméletileg megállapítható, hogy merről merre terjedt el, vagy inkább szét, ha ez olyan szamóca fajta inda, nem pedig Tarzanos Smile  Ha sima futó-, kuszónövény mint a borostyán, vadszőlő, akkor is van vastagabb szára, s "központi" gyökere. Nem vagyok szakértője a témának, csak abból indulok ki amelyeket élőben vagdostam már. Erre gondoltam azzal a kérdéssel, hogy hol vannak a gyökerei, honnan fejlődött ki, terjedt szét, stb, ha úgy döntenénk, hogy kiírtjuk, nem rossz tudni. 
Tehát ha jól értem a kút szélétól terjedhetett szét elsősorban lefelé a kútba és részben itt a kupacok alá, nem pedig lentről lett "felfuttatva".
Quote this message in a reply
#78
Mondjuk, hogy komló. Ezzel ki vagy segítve? Smile De konkrét kérdésre, hogy van-e Fuzz szerint központi inda, amit esetleg kiölve valami érdekes dolog történik: nem talál ilyet. Egy Nature 10 check-kel tudni fogja, hogy ezek a holmik a nap felé törekedve, fölfelé szeretnek futni, lefelé nem. Bár amilyen sápatagok, ezek lehet, hogy inkább bújócskázós fajta.
Quote this message in a reply
#79
Komlóval igen. Ott voltam már, Pécs felé van Smile Ki a gyógynövényszakértő a csapatban? Majd gyűjtünk belőle.
Lehet, hogy a Nap is lent van, s ezért futnak lefelé, ha már a nagy fa is lent nőtt ki Smile
Quote this message in a reply
#80
OOC - Mindenki valakire vár? Smile

Konyak, Eric, Arkus, Fuzz, sárkány jön... ?
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.