RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Konyak - 12-18-2016

Hideg van vagy csak a feny miatt kerded a tuz gyujtast? Konyak cantripbol vilagit amig orkodik. Ne o hanem a tavolban egy kavics, igy ok el birnak bujni a felhomalyban, viszont oket nem lehet meglepni.


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - DM Surranó - 12-18-2016

Elég hideg, nyirkos a levegő.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Konyak - 12-18-2016

Akkor tuzet gyujtunk ahol a vadasz is tette es a light egy zsebbe dugott kavicson van. Konyak megigazitja a scale mailt es valamelyik orc felveszi a morningstarrol is lemond (kolcsonbe) mert masnal hasznosabb lehet.


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - DM Surranó - 12-18-2016

Ha Eric-nek nem kell egyik se (miért kéne), akkor Dyrra: scale mail és bastard sword (két kézre), Arkus: pajzs és morning star +1 (a hosszú dárda alternatívaként megmarad).

A pihenés eseménytelenül telik, mindenki toppon van.


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Konyak - 12-18-2016

Gondolom akkor Arkushoz kerult Konyak pajzsa. A csakanyt visszakeri felteve, hogy nem kell Dyranak.


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Fuzz - 12-18-2016

(12-18-2016, 05:56 PM)DM Surranó Wrote: A pihenés eseménytelenül telik, mindenki toppon van.

Ajjé!!!

Elkerülendő, hogy harmadszor is sikertelen csatát vívjunk gyorsan beszéljük meg a taktikát és irány a legközelebbi ajtó! - mondja a kis vezéregyéniség - Eddig volt egy vereség (fogság), majd egy döntetlen (béke), itt az ideje nyernünk is.

Fuzz azt javasolja, hogy ő és Eric menjenek elöl, hallgatózzanak az ajtóknál, őket kövesse Konyak és Dyrra 20 lábnyira, majd őket Arkus és Erki szintén 20 lábnyira. Ha nincs nyitandó ajtó, akkor 10 láb a követési táv. Eric nyitja először résnyire az ajtókat és darkvisionnel bekukkant (mint korábban).
Vagy Konyak és Dyrra megy elöl köpenyes csontinak beöltözve talikcsát tologatva miután kinyitottuk az első ajtót.

OOC - A taktikusabb (bölcsebb vagy intesebb?) karik előállhatnak értelmesebb, kidolgozottabb taktikai tervvel, Fuzztól csak ennyi telik. Pl. mennyire maradunk együtt, miként harcoljunk, spellek, stb.

Fuzz megvárja míg a többiek is felzárkóznak kellő távra, majd előrébb osonkodik (stealth) és hallgatózik (perception), előbb a keleti majd a déli ajtónál.

[1d20+12] = 13+12 = 25 stealth

[1d20+4] = 7+4 = 11 perception 1
[1d20+4] = 18+4 = 22 perception 2


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - DM Surranó - 12-19-2016

Dyrra visszaadja a csákányt, valamint vállára kanyarít hat gerelyt is. (ha másnak nem kell a másik hat, akkor azt is)
- Kár, hogy íja nem volt. teszi hozzá.

Dyrra felveszi az egyik csonti köpenyét. Elég jól tud osonkodni, csak a vért miatt nem olyan jól, mint Eric, ezért egyetért a felderítési sorrenddel.

OOC - perceptiont én dobom.

Fuzz előreosonkodik, és a keleti ajtó mögül hall valami nagyon halvány, nagyjából ritmikus zajt, de nem tudja kivenni, mi lehet az. Délről semmi nem hallik.


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Fuzz - 12-19-2016

(12-19-2016, 01:23 PM)DM Surranó Wrote: Dyrra visszaadja a csákányt, valamint vállára kanyarít hat gerelyt is. (ha másnak nem kell a másik hat, akkor azt is)
- Kár, hogy íja nem volt. teszi hozzá.

Dyrra felveszi az egyik csonti köpenyét. Elég jól tud osonkodni, csak a vért miatt nem olyan jól, mint Eric, ezért egyetért a felderítési sorrenddel.

OOC - perceptiont én dobom.

Fuzz előreosonkodik, és a keleti ajtó mögül hall valami nagyon halvány, nagyjából ritmikus zajt, de nem tudja kivenni, mi lehet az. Délről semmi nem hallik.

Fuzz felemeli a kezét és tenyerét a mögötte levők felé mutatja majd a mutatóujját az orra elé helyezi, jelezve, hogy álljanak meg, csöndesebben, ki hogy értelmezi. Majd Ericre sandít, hogy ő is hall-e valamit. "Halvány, ritmikus zaj" - suttogja röviden hátrafelé. Utána kb. 2 percig még hallgatózik, hogy hall-e változást, közeledést, távolodást, sikerül-e kivenni bármi újat ennél az ajtónál.
Ha nem történik semmi extra, akkor "Erre vannak, felkészülni, Eric nyithatod" - suttogás közepette megmarkol egy javelint.
Feltételezve a korábban leírt taktika alapján Eric először résnyire benyit és darkvisionnel bekukkant, s ha van bent ellen aki nem vett észre minket akkor a két csonti mehet előre, mögöttük Fuzz és Eric, majd a többiek. Ha nincs látható ellen, akkor Fuzz és Eric megy tovább előre. Van-e fénylő moha odabent is vagy vinnünk kell fényt?


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Eric Thunderfist - 12-19-2016

Eric óvatosan nyitja az ajtót és beles a résen, majd az eredménytől függően folytatja a cselekvését.


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - DM Surranó - 12-19-2016

Eric-et megvárjuk, van-e hozzáfűznivalója. Ha nincs, akkor mehet az ajtónyitás.

Két sornyi sárkányfaragványos márványoszlop vonul végig ezen a hosszú csarnokon, bár többségüket teljesen beborítja a derengő gombatapéta. A macskaköves padló repedezett és foltos a sok használattól, és számos kis faasztal sorakozik rajta. Az asztalokon mozsarak és törők, összetört levelekkel, vágott gombaszárakkal*, és egyéb növényi részekkel töltött edények. A folyosóról nyíló számos ajtó részben nyitva, és halk hangok szűrődnek ki innen-onnan.

Eric szerint amit Fuzz hallhatott, az horkolásra hasonlít. Ezen kívül valami tocsogó-fröcsögő hang is hallik, és talán távoli beszéd foszlányai.

* Ha jól tudom, a tudomány jelen állása szerint a gomba nem növény, de én még így tanultam Smile