RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-09-2018

Még tiszta szerencse, hogy a franciáknál már feltalálták a netet. A garantált minimum sávszélesség fogalmával még hadilábon (se) álltak legutóbb...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-09-2018

Akkor mostantól max 48 órát várok Eric-re. Ha Konyak addig nem lép, akkor DMPC, de jó lenne tudni, pontosan mije van még mára... mondjuk javelin vagy longbow biztos.
Eric-et ismerve meg gondolom throw anything lesz... Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-09-2018

Szabályértelmező kérdés.

Tegyük fel, hogy valaki full attack-ot akar leadni azzal a nem titkolt szándékkal, hogy kivégezzen egy ellenfelet.
Dob három támadást (bite claw claw), amik mind külön "fegyverek", tehát nem olyanok, mint a rapid shot vagy a haste vagy a flurry, hogy ismételt (szekvenciális) támadás ugyanazon "fegyverrel".
A szabály tudtommal valami olyasmi, hogy a különböző "fegyverek" sorrendjét maga határozza meg, csak a szekvenciálisokat kell szigorúan követni. Pl kard +8/+3, tőr +6/+1 leadható tőr-tőr-kard-kard vagy bármi más sorrendben, de a tőr-tőr közül a +6 kell legyen elöl, a kard-kard közül meg a +8. Tehát esetünkben mondhatom azt, hogy a harapás jön előbb, vagy a bal karom, vagy a jobb karom. Ha ezt nem kötöm ki, akkor meg amilyen sorrendben kidobtam.

KÉRDÉS1: mondhatom-e azt, hogy EGYSZERRE van a három támadás, vagy mindenképp kell sorrendet állítani?

KÉRDÉS2: ha az első támadás hatására az ellenfél a második támadás reach-én kívül kerül (tudomisén... immediate action-ként elteleportál... vagy esetünkben: szabadesést szenved), akkor a második támadás már a "mozgás" után, vagy még a mozgás előtt történik?

KÉRDÉS3: ha az illető szabadesik, van-e rá AOO? (amikor kiesik 20 láb magasról, akkor bármelyik támadás ellen, vagy amikor 15-ről tovább esik, akkor a harapás ellen)
EDIT: http://paizo.com/threads/rzs2tmdd&page=2?Does-falling-provoke-attacks-of-opportunity

Már nem akarok retrózni, ha a három közül bármelyik kivált egy támadást, akkor Gábriel eltűnt... ami őszintén a legtöbb, amit ettől a csatától vártam Smile de úgy döntöttem, hogy most eltekintek ettől, mielőtt flame throwerré változtok.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-09-2018

(08-09-2018, 03:36 PM)DM Surranó Wrote: Akkor mostantól max 48 órát várok Eric-re. Ha Konyak addig nem lép, akkor DMPC, de jó lenne tudni, pontosan mije van még mára... mondjuk javelin vagy longbow biztos.
Eric-et ismerve meg gondolom throw anything lesz... Smile

Longbowja van, talán kettő is.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-09-2018

Sztem esetünkben nagyjából egyszerre mehetett a 3 támadás, im-action már érdekesebb, azt el kell olvasni... Smile

1HP kellene, s akkor eltünne, talán Smile

Biztos akar Arkus gyógyítani, nem vár még egy kört inkább?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-09-2018

Miután ő is bőven sebesült, meg látta, mi lett Gábriellel, így döntöttem.
Kivéve, ha erősködtök, hogy legyen retro. Akkor ugyanis:
- Gábriel eltűnik (szimultán attack 2hp, aoo vsz szintén talált volna), kivéve, ha Fuzz áldoz
- Ha Gábriel eltűnik, akkor Arkus nem varázsol, hanem gerelyt hajít

NB a life link nem azt jelenti, hogy bármikor bármilyen action-ként áldozhatsz hp-t. Csak és kizárólag abban a pillanatban, amikor megkapja a sebzést (esetünkben a fall damage lenne az). Tehát akkor még nem tudhatod, hogy Arkus mit tervez.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-09-2018

Nem eroskodom a retroban, nekem mindegy, mindketto jo,, döntsenek inkabb a többiek, ha akarnak retrot, hogy maradjon-e nekik is a jobol Smile

Sot nem csak abban a pillanatban, amikor megkapja a sebzest, hanem akkor amikor olyan allapotba kerul, h "meghal". Ha minden sebzesnel lehetne donteni, az kiralysag lenne, hazi szabaly? Wink Arkus mit tervez az az o dolga, azt nem kell tudni ehhez.

Mivel a sebzessel nem kerult ilyen allapotba igy nem tudott aldozni.
Ha "meghalt" volna, akkor ment volna neki 14HP, h maradjon.
Ha kovkorben sebzodik, verzik, akkor ment volna neki 14HP, h maradjon.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-09-2018

aha jogos, a kövkörben vérzésre nem gondoltam, de a gyógyítás megoldotta.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 08-10-2018

Konyaknak elfogytak a spelljei aszem a range is. Hosszu ijja van.
Erictol le akar szakadni egy korrel es ugy jon ki, h uldozi a torpet kiabal ra es sarkanyul is mondja, h vigyazz itt jon a torpe.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-10-2018

jaaaa okeee Smile
azt nemtom, a swift magic weapon okossag ijra mux-e ill akarod-e.