RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-07-2017

(04-07-2017, 04:52 PM)DM Surranó Wrote: Tűkön ülsz? [emoji14]
Biilë ready javelin, ha valaki előkerül valamelyik gödörből.
Korg meglepi körben tog, első körben meg a végén jövünk. Nem tudom, válogatottam-e második szintű spelleket, de leszedem egy lövésre a bosst Smile (tudomisen hold person)


Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Szedd le a gobbot valamivel, utban van Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-01-2017

Ooc ezt ki mondta? Spellcraft a varazstargyak azonositasahoz kell, az iskolahoz arcana, nem?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 05-01-2017

(05-01-2017, 06:57 PM)DM Surranó Wrote: Ooc ezt ki mondta? Spellcraft a varazstargyak azonositasahoz kell, az iskolahoz arcana, nem?
OOC - [
Spellcraft (Int; Trained Only)
15 + spell level Identify a spell being cast. (You must see or hear the spell’s verbal or somatic components.) No action required. No retry.

Knowledge (Int; Trained Only)
Arcana (ancient mysteries, magic traditions, arcane symbols, cryptic phrases, constructs, dragons, magical beasts)

P0rth0 (0-kkal csak hogy ne fusson bele)
spellcraft 0 rank
arcana 0 rank

BK as spellcraft - ezen nagyot neztem, amikor vissza olvastam.
"Things seem to turn from bad to worse; as the bard recognises the spell from the very first voice: it's the divine incantation for Invisibility Purge!"

Bardic Knowledge
"A bard may make a special bardic knowledge check with a bonus equal to his bard level + his Intelligence modifier to see whether he knows some relevant information about local notable people, legendary items, or noteworthy places."

Tehat 3.5-ben nem helyetesiti a BK a legtobb Knowledge skillt a Spellcraft-ot meg plane nem.
]


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 05-02-2017

Ez egyrészt 3.5, másrészt senki nem mondta, hogy BK dobás volt (vagy igen?)
Valóban, benéztem a spellcraft +2-jét, hogy az nem 2+0, hanem 0+2.
Nem hiszem, hogy a sztorira volt bármi hatása. Erre a sztorira meg végképp.
Az viszont elgondolkodtató, hogy valóban mire használható a BK és mire nem. Például local notable people-be beleszámít-e a helyi sárkány? vagy általában a sárkányok ismerete?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 05-02-2017

(05-01-2017, 09:04 PM)Konyak Wrote:
(05-01-2017, 06:57 PM)DM Surranó Wrote: Ooc ezt ki mondta? Spellcraft a varazstargyak azonositasahoz kell, az iskolahoz arcana, nem?

Tehat 3.5-ben nem helyetesiti a BK a legtobb Knowledge skillt a Spellcraft-ot meg plane nem.
]

Spellcraftot nem is allitottam, csak a knowledgeket, nem neztem utana, csak ugy tunt elso blikkre, h 3.5-ben rengeteg minden megtudhato volt, mig PF-ben sovanyabbnak tunik, ha valami "extrat" akarsz megtudni, a k-skillek turbozasara viszont jo magas szintu bard eseten, 10. szintu bard, +5 mindenre, mar egesz jo kis tudas Smile Egalba kerul egy wizzel akinek ennyi van int bonuszbol Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 05-02-2017

ööö... mágikus fegyó valakinél?... lemaradtam volna? Smile
EDIT: aha megvan a vadász morning star-ja, de kinél is van?
EDIT2: Arkusnál van, aki most majd jól odadobja Dyrrának.
(12-18-2016, 05:56 PM)DM Surranó Wrote: Ha Eric-nek nem kell egyik se (miért kéne), akkor Dyrra: scale mail és bastard sword (két kézre), Arkus: pajzs és morning star +1 (a hosszú dárda alternatívaként megmarad).



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 05-02-2017

Nézem át a csapat helyzetét, a shadow lehet, hogy tényleg durva itt kicsit Smile de nem reménytelen. A hat fős lvl2 csapatnak a CR3 pont jó kihívás.

Elsőre nem találtam a 3.5-ből ismerős régi jó "incorporeal" leírást, hogy felezett sebzés meg ilyesmi... de azt hiszem, az SRD-ben rossz a link, ami erre hivatott mutatni: a Defense blokk "Defensive abilities: incorporeal" linkje az incorporeal "creature subtype"-ra mutat, nem pedig az azonos nevű extraordinary ability-re. Szóval rosszul emlékeztem, nem-mágikus fegyverrel nem 50%, hanem nulla az esély (bocs Eric, bocs Dyrra)

A papoknak túl sok naftájuk nincs, wand meg pláne. Arkus egyik domain-je asszem Community volt (calming touch: nonlethal és shaken, fatigue, stb ellen jó), de a másikat még keresem. Erki egyik domain-je talán protection, az se túl offenzív.
OOC xp annak, aki megtalálja a papok domain-jeit bárhol tárgyalva (akár feltételesben vagy implicit is, de valami explicit statement részemről lenne az igazi)
A pozitív energia természetesen sebzi, de a channel-t erre használni nem túl hatékony (1d6, még felezi is, mi az...)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 05-02-2017

Re-EDIT2: feltéve, hogy tudja valaki a csapatban, mert egyelőre csak ooc infó Smile

clw-vel lehet sebezni? vagy Konyak palcaja? Smile

ooc - mi kell a papok domainjeiről? mert ez gondolom megvan, vagy konkretan Arkus domainjeit tudnunk kellene? Smile Erki Garlos az remlik.
http://www.d20pfsrd.com/classes/core-classes/cleric/domains/
http://www.d20pfsrd.com/classes/core-classes/cleric/domains/paizo-domains/protection-domain/
https://www.dandwiki.com/wiki/Garl_Glittergold Domains Community, Craft, Creation, Gnome, Good, Protection, Trickery

EDIT: Tfh legyozzuk es tuleljuk, akkor pihi kell mert bossnak nem mehetunk igy neki Smile Tfh nem gyozzuk le, de tuleljuk, elmenekulunk, s valahogy lerazzuk, pl. bealdozva a gobbo foglyokat csalinak. De az sem jo, mert utana 3-mal kell megkuzdeni Smile Bar lehet magiaval ide van kotve, mert mi akadalyozna meg, hogy atmenjen falon vadaszni gobbokra. Hacsak nem a boss iranyitja, akkor meg szivas...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 05-02-2017

Hogy Fuzz tudja-e, az bk (religion), de ooc elárulom, hogy minden pozitív sebez minden undead-et, will save halves.
A vigor is pozitív, gondolom... azért nem írtam a clwt, hogy lássam, ki jön rá Fuzz titkos fegyverére... persze nem veszélytelen, mert melee touch.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 05-02-2017

(05-02-2017, 04:45 PM)DM Surranó Wrote: Hogy Fuzz tudja-e, az bk (religion), de ooc elárulom, hogy minden pozitív sebez minden undead-et, will save halves.
A vigor is pozitív, gondolom...  azért nem írtam a clwt, hogy lássam, ki jön rá Fuzz titkos fegyverére... persze nem veszélytelen, mert melee touch.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

IC relt dobott (6-t), hogy mit tud erről a lényről, szóval valszeg nem sokat, hacsak nem szólnak neki Smile 
Illetve, ha take10-vel tudhat valamit akkor azt tudhatja max.

Nincs sok választásunk meg kell próbálni, van 3 clw-s kari, plusz egy vigor, plusz morning star, ha elég sokat beleteszünk elején, s utána futunk a vigor végezhet vele. (bard ének számít attackba, dmg-be csak a morningstar esetén). Eric meg esetleg aid anothert nyomathat Dyrranak.