RPG Addicts | We Know You're Hooked

Full Version: Hatodik fejezet - Felmentő sereg?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Laikust láthatta, nem bújkál.

- Gyermekem, fejenként kétszáz az négyszáz arany. Természetesen Fuzz és Eric megérdemlik a kezességemet, de ekkora vagyonom nincs, így csak azt tudom vállalni, hogy megelőlegezem, de előbb-utóbb meg kell, hogy térítsétek, pénzben vagy Pelor szolgálatában.
- Szerintem Fuzz és Eric örömmel megtéríti ezt az életükért cserébe. Természetesen, ha ők nem tudják akkor én térítem majd meg.
Dem bólint, majd tollat és pergament ragad, és apró gyöngybetűkkel írni kezd. Félúton megáll.
- Akkor négyszáz arany?
- A goblinok 800-at kértek, ugye van velük mér két ork. Nem hiszem, hogy jó dolog lenne ezen kettőt ott hagyni a goblinoknak. Valamit félő, hogy ha csak 400-at adunk nekik, akkor nem biztos, hogy Fuzzt és Ericet engedik el.
Remélem Fuzz és Eric helyesen döntött amikor megbízott két orkban.
Dem megcsóválja a fejét.
- Az orkokat nem ismerem, bennük nincs bizodalmam. Ha te tartod értük a hátadat, akkor nyolcszázat írok.
- Jó értük én felelek. - egyezik bele Konyak.
Dem megírja a kezességről a levelet, és Pelor áldásával útjára engedi Konyakot.
- Köszönöm.
Konyak vissza robog a papírral a kapitányhoz.

- Így már megkaphatom a kölcsönt?
Konyak megkapja a kölcsönt. Délelőtt tizenegy körül jár az idő.
Konyak megebédel, aztán elindul a magányos fához, hogy felderítse környékét. Keres egy jó búvóhelyet az erőd irányába.
Késő délután elhelyezi a váltságdíjat és elvonul a rejtekhelyére.
Pages: 1 2 3 4