RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
(05-20-2018, 06:37 PM)DM Surranó Wrote: A pati semmi említésre méltót nem jelez a kupacból, és Fuzz sem találkozik több ellennel, bár kissé forog a gyomra a hősies kis goblin kiontott beleinek meleg gőzétől.

Ha a csapat elfogadja Fuzz ajánlatát, akkor  a fényvarázsok és a trükkige kivételével minden lejár.

Arkus ma hármat tud csatornázni: 4, 8, 7

10:05 - Fuzz megidézi Gábrielt, mennyi hpvel is?... (vagy ha Arkus eztán csatornázik, akkor gondolom max)


Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

OOC - Hm, nem kuldtem volna el a postot, pedig erre irtam mar

Igen, Gabrielt 4-5 hpval idezi es channel utan max lesz.
Konyak, hogy allsz channel utan? clw-t elbirsz meg vagy hagyhatom kesobbre?
OK tudomásul vettem mindezt, a 3 channelt gondolom benyelte a banda, vagy a harmadikat tartogatjátok legközelebbre?
Fejezet vége, hamarosan nyitok új fejezetet.
En is ezen gondolkodtam, h kell-e a 3, Konyak biztos elbirja, de lehet jobb lenne, 2 channel + Konyaknak clw egyelore. Rajta kivul mindenki maxba kerult gondolom a kettotol. Eric, Arkus?
De Fuzznak nem erossege a heal egyelore, Arkus a gyogyito, merje fel inkabb o a terepet %-ban Smile

Miutan Gabriel maxba kerult, Fuzz elkuldi hogy deritse fel a terepet meg1x a biztonsag kedvveert. (Jelolom hamarosan)

Mi pedig addig pihenunk es lootolunk.
Eloszor Drunnt es Grenlt nezi at Fuzz (take20), majd megkeresi a studded leatherjet es crossbowjat hatha megtalalja, latta valakinel.
Ha nem, akkor minden gobbót/hobbót átkutatunk és egy kupacba gyűjtünk a déli terembe.
Az ujrahasznositasi szakerto minden javelin, hasznalhato leather armort is begyujt egy kupacba.

Ez a terv, aztan persze ez meg lesz szakitva azzal, h visszater G es jelent, benezunk a nyugati ajton, lemegyunk Erkiert, stb.

EDIT: Meggondoltam, nem is kuldi el Gabrielt, csak orkodik a keleti ajtonal (stealth modeban).
(05-20-2018, 06:37 PM)DM Surranó Wrote: A pati semmi említésre méltót nem jelez a kupacból, és Fuzz sem találkozik több ellennel, bár kissé forog a gyomra a hősies kis goblin kiontott beleinek meleg gőzétől.

Csak semmi kibelezes, felkoncolas Smile
Siman torokelvagas, lefejezes, az ujraahasznositasi szakerto vigyaz az ujrahasznosithato cuccokra, megha gagyik is Smile Bar a beleket is ujra lehet hasznositani Smile
OOC - rád bízzuk, lehet Animal Smile

Megcsináltuk! Töltet használat nélkül! Remek csapat vagyunk!
Be kell valljam, hogy amikor először találkoztunk a fogadóban, nem gondoltam túl sokat rólad az ábrázatod alapján, - mondja Konyaknak - ezért meg kell kövesselek, mert már többször bizonyítottad bátorságodat, s ha te nem vagy mind odaveszünk. Bizony ám, nem tettem le még arról, hogy ellessem ezt a félelmetes tekintetet.


A rövid monológ után gyógyít rajta:
Fuzz [1d8+2] = 4+2 = 6 CLW-> Konyak

A korábban írt főbb átnézés (lootolás) után, miután elmondta a tervet a többieknek is, felveti, hogy ő és Gábriel lemennek Erkiért, s felhozzák ide a lánnyal együtt. Kardjára nyomat egy lightot, de elrakja.
Előre küldi Gábrielt, hogy nézzen körül odalent (stealth), majd utána mászik, ha tiszta a terep.
Megviszgálja a leesett gobbó(kat), hogy élnek-e szerinte és G. szerint.
G-t körberepteti a "nagy teremben" (darkvision, scent), majd megindulnak Erkiék felé a szokásos útvonalon, G. repül 1 szobával vagy 40 lábbal előtte. Mindig felderíti a szobát, s rikácsolva menekül, ha ellenséget lát. Akkor Fuzz is menekül, ahogy csak tud. Bár olyan meggondolatlan volt, hogy utolsó ER-jét CLW-ként Konyakra áldozta, dehát Konyak megérdemelte, elvégre ő volt a frontvonalban.

Többiek meg eldöntik, hogy lootolnak-e addig Fuzz terve szerint vagy csak simán megvárják, vagy az egészet megakadályozzák, s mást szeretnének Smile

EDIT: Ja, lassan mennek, ha nem irtam, G es F is stealh modeban kiveve, ha valaki, pl. Eric/Konyak meg jon veluk, akkor nem. Smile
A csapat a goblin véderő likvidálása után szétnéz a környéken, alaposan átkutatva a legvalószínűbb (take 10) ill legvalószínűtlenebb (take 20) rejtekhelyeket (n.b. take20 = 2 perc per kocka (44) ill per hulla (18), így ez kb 2 óra, négyfelé osztva fél óra fejenként (ha pl Gábriel őrködik) ).
A trón mögött megtalálja ki-ki a saját batyuját, de a 800 arany váltságdíjnak nincs nyoma.

A közlegényeknél (14 goblin, 2 hobgoblin) mindenféle durva cucc van, mindösszesen két dolog említésre méltó: a trónról lepofozott hobgoblin scale mail-je (teljesen jó), meg a másik, délről betörő hobgoblin hosszú íja (szintén). Eric a scale mail-en észreveszi, hogy a pikkelyek nagy részén ugyanaz a szimbólum szerepel: egy kalligrafikus H betű. A törp szerint az egész vért valaha úgy nézhetett ki, nyilván volt néha javítva "idegen" pikkelyekből is. Ezen kívül a rengeteg zsebből (melyek többsége mondjuk üres...) előkerül összesen 118 ezüst és 20 aranypénz.

Durnn szegecselt bőrvértje szanaszét szakadt Konyak durva csapásától, viszont az ujján egy gyanúsan oda nem illő arany pecsétgyűrű díszeleg (egyezik Sharwyn gyűrűjével), és odébb, a folyosón, amerre Fuzz a menekülő goblint üldözte, megtalálja a csapat a csata hevében félrevetett, remekmívű rövid íját (mw shortbow).

Grenl összes vagyona a bőrvértje (crude small leather armor), buzogánya (crude small heavy mace), valamint 23 ezüst és 4 aranypénz. Van nála valami torz figurát ábrázoló szimbólum, egy szütyő tele szárított növényekkel, rovarokkal, apró kavicsokkal, és a nyakában egy nyaklánc valamiféle agyarakból meg szárított fülekből.
1. "mindenféle durva cucc van" - de attól az még bőr s újrahasznosítható, vagy nem? ha nem, akkor persze nem.

2. Illetve az összes javelint is számoljuk össze amit találtunk, az sem baj ha törött, Fuzznak minden kell Smile

3. Fuzz nagyon megörül rég nem látott cuccainal, s alaposan szemügyre veszi, hogy minden megvan-e, különösen a jó kis crossbowja, s átöltözik a studded leatherjébe is (OOC - karakterlapra visszaírható minden?)

4. Fuzz visszaért addigra Erkivel és a lánnyal vagy maradjunk abban, hogy el sem ment még? Fél órát még várhatott Smile

5. Detect magic a trónteremben különböző szögből, lentről, fentről, illetve kint is déli teremben és keleti folyosón, valamint az összegyűjtött talált tárgyakra. (OOC - majd később rendszerezem loot threadbe)

6. Mi van a trón előtti ládikában? Az ott van még ugye? Ha igen, detect, aztán Fuzz megvizsgálja, perception csapda, zár, stb. A hátizsákjából előkeresei Laikus szerszámait, ha szükséges, s aztzal is próbálkozik, ha nem megy féreteszi későbbre amikor lesz idő take20-zni. Most nem szívesen hagyná lent egyedül Erkit tovább a lánnyal mint amennyit feltétlen szükséges.

7. Még a nyugati ajtón nézzünk be gyorsan. Mindenki helyezkedjen el roll20-n?
Kis emlékeztető: a SS leírásában explicit benne van, hogy két vagy több ekvivalens tárgyat nem feltétlenül tart meg, csak "mi van, ha" alapon tart meg két nem feltétlenül összevethetőt. Így lehet, hogy két különféle páncél közül nem akar választani, de fél tucat egyforma bőrvértet nem feltétlenül cipel magával (lesz más, amit cipeljen Smile ) A gerely az kvázi töltény, abból már lehet, hogy betáraz annyit, amennyi már a mozgását is akadályozza (nemcsak súlyban, hanem térben is). Ezt rád bízom.

1. Durva = crude = használható, piaci értéke 0. Mondjuk a bőrvértek fele még használható.
2. Javelin összesen mintegy hat tucat, annak fele törött.
3. Igen, minden megvan és minden visszaírható. A szögecselt vértet mondjuk az egyik goblinról kellett lehámozni, de annyi baj legyen. (OOC - a crossbow-t akár használhatták volna, erről elfeledkeztem Smile azért nem mindegy, főleg amikor még messze voltatok, de a végeredményen aligha változtaott volna)
4. Feltételeztem, hogy Fuzz is részt vett a kutakodásban, de ha nem, akkor előremehetett, ezt döntsétek el ti.
5. Fuzz érez valami halovány mágiát sugározni a ládából, de csak bizonyos szögekből. Elég kicsi valami lehet, amit innen-onnan eltakar a láda vasalata (OOC - 1 inch of metal). Mivel a tárgy innen nem látható, Fuzznak fogalma sincs az iskoláról (OOC - de utána se lesz, mivel 15-öt dobtam). Egyéb mágikus holmi nincs.
6. Lásd 5. Fuzz nem talál rajta csapdát, viszont talál egy jó nagy lakatot, aminek a kulcsára nem emlékszik, hogy valahol is látta volna.
OOC - Laikus szerszámaival disable device take 20-re gondoltál? mert az azt jelenti, hogy addig dobálok, amíg 20 nem lesz, és ha fail by 5...
7. Akkor megvárjuk Konyak ÉS Eric véleményét, hogyan tovább.
" két vagy több ekvivalens tárgyat nem feltétlenül tart meg" - az, hogy mindent begyűjt nem feltétlenül jelenti azt, hogy meg is tartja, ha tudja eladhatja Smile Sőt ahhoz még feltétlen SS sem kell, hogy valaki mindent begyűjtsön, de ártani sztem nem árt Smile Illetve, az hogy egy helyre gyűjtsük még nem feltétlen jelenti azt is, hogy magával fog mindent cipelni most, s lehet később sem, de nem árt ha kéznél van, főleg, ha itt megpihenünk hosszabb időre is.

1. Ok nem lehet eladni, de ha valaki ért hozzá tudhat belőle csinálni valamit, akár 3 töröttből egyet? (craft armor, vagy más bőrtárgyat)
2. Most még töröttek, de egy újrahasznosítási szakértőnek hosszabb távon ez nem jelenthet gondot, lásd Mending Smile Mégiscsak 1gp egy javelin, koboldoknak féláron eladjuk, meg hátha a bőrvérek is kellenek nekik Smile
3. Cool
4. A félórát megvárta amíg a főbb kutakodás és saját cucc előkerült, de a nagyobb "kuli" munkánál már szívesebben lelépne Erkiért, s ha lehet Konyak vagy Eric is jöhetne vele, mindkettőt megkérdezi, a többiek pakolhatnak, ha nagyon ráérnek javasolja nekik, hogy az álványokat is bontsák szét, néhány nagyobb pallót tegyenek félre, hogy majd a kútat befedhessük vele.
5.-6. Mivel gyanús a láda, s mágikus cucc is van benne, így ezt elmondja a többieknek, de javasolja, hogy várjuk meg míg Erkiéket felhozzuk, ezzel most ne kisérletezzünk. Tegyünk át ide az ideiglenes táborhelyünket lentről, de előtte nézzünk be a nyugati ajtón.
OOC - fail by 5 az mi? open lock esetén is van nem csak csapda esetén? Mivel szerinte nincs csapda, így ....
7. Ok
1-2 lásd ooc thread
5 OOC része: lásd ooc thread
4-5-6-7 megvárjuk @Konyak és @Eric Thunderfist válaszát

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
3 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.