RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem
OOC - megsejtegettem Smile
OOC2 - namia, Fuzz nem spammeli tele a fórumot péntektől keddig? meglepő... Erictől már megszoktuk, hogy időnként "késik".

Harmadik kör

17 - Dyrra lekaszálja a kábát.
16 - Fuzz megint egy zavarót vakkant, majd megkönnyebbülve a szilárdabb terepen, felzárkózik a menekülő goblin mellé, aki csak néz, mint Rozi a moziban. (OOC - will save 1-1=0 Smile )
13 - Gábriel ráröpül Rozira, és arcon karmolja.

10 - Konyak megszeretgeti Rozit.
9 - Rozi néz
6 - Erki is felzárkózik, valamit ráförmed a kis goblinra, aztán megfenyegeti a buzogányával, és közben kirúgja alóla a lábát. A goblin elterül.

Eric, Arkus, Dyrra, Fuzz...
OOC - spammelte volna, de nem ő jött Smile

Ezeken a fás, bozótos cuccokon át lehet menni, a 10x10 láb az foglalt vagy a kornája. Gondolom utóbbi, mert Konyak is átment meg Gabriel is rajta van.

EDIT: Megvarom, h az elotte jovo 3 nagy leszedi-e a gobbot, ha nem akkor delay Gabriel utanig, h o leszedi-e full attackkal
OOC - nem ilyennek ismerünk, hogy ez visszatartana Smile (egyébként a "party time"-ban mióta nem vagy benne?)

A sok bozót mind tüskés-tövises cserje. Átmenni rajta extra macera (mondjuk macsétával 5 láb egy kör). Konyak mellette lépett el (diagonálban el lehet lépni, mint egy gödör mellett). Gábriel fölötte van. De józan ésszel bizonyos mezőkön át lehet haladni mint difficult terrain (amelyik kockába kevesebb mint félig lóg bele, példaként jelöltem kettőt)

3 - Eric is csatlakozik és a fekvő goblinba rúg, aki elájul. (OOC - feltéve, hogy fekvőre is vonatkozik a flank, mert épphogy megvan úgy is az AC-je)
2 - Arkus közelebb húzódik.

Battle over.

EDIT: megtaláltam a bozót hivatalos leírását, miszerint:
Moving through briars Wrote:Második szintű druidák (woodland stride) valamint Small vagy kisebb karakterek (Fuzz, Erki, goblinok) normál sebességgel haladhatnak át a bozóton. Nagyobb teremtmények felezett sebességgel haladhatnak át és tíz lábanként dobniuk kell Fort mentőt a tüskék miatt. 5x5 lábnyi terület megtisztítása 1d4+3 kör.
A csapat most kihasználja az időt és körülnéz kicsit. Sápadt, tekervényes, tövissel borított ágak fonódnak szorosan egymáshoz számos helyen. Romos falak és üres toronyvázak nyúlnak itt-ott felfelé. A magas mennyezeten lévő gombák ibolyaszín derengésbe borítják a környéket, gyomorforgató árnyékokat vetve a földes talajon, azt az illúziót keltve, mintha mozgás lenne az ágak között, bár a levegő nem rezdül.
ooc - közvetlenül előtte volt 16-nál, azt hittem ez a party másik felére vonazkozik egyelőre, mert sokan voltak még előttem

Mintha mozgás lenne, illúzió persze Smile Nem az ágak között, maguk az ágak mozognak. :-D

Ezek más jellegű bozótok akkor mint amiket megszoktunk, almafák, lila akácfák, stb?

Fuzz jelez Gábrielnek, hogy nagyon csendben és óvatosan nézzen körül délebbre, reppenjen egy kört kb 50 lábnyira. Jelölöm.

Lehetnek még goblinok a bozótosban, jól rejtőzködnek mint tudjuk. De akár a szokásos gallyacskák is. - suttogja, majd megigazítja goblin álcáját (DM dobja) és ő is igyekszik eltűnni kihasználva a kiváló környezetet (roll:15, 1+14 Smile).
Bár Fuzz nem botanikus, neki az összes fa tök egyformának tűnt (csak a DM színezgette meg nevezgette őket kedve szerint). Ezek konkrétan más bozótok, és nem is feltétlenül egyfélék. Sápatagok, leveleik kókadtak, de úgy tűnik, nem kiszáradt kórók, van bennük nedvesség és határozottan élő növények hatását keltik, mégha oly betegek is a napfény híján idelenn.

Gábriel elindul 200 láb hosszú röptére, ami óvatos módra 7 körig tart. Többiek addig?... (ha közben talál valamit, majd ott jelzem, de 7 kör elég nagy idő)
T0bbiek csak tátják a lepénylesőjüket, miközben Gábriel leír egy szép lassú kört, de még mielőtt visszaérne, mentális üzenetet küld a gazdinak:
"Itt lapul egy kis fa a bokor tövében."
Hogy mi az az "itt", azt sajnos Fuzz nem láthatja, mert jól elbújt Gábriel elől...
Aztán még hozzáteszi az üzenethez:
"És ott jön még egy."
De hogy mi az az "ott"...

- Ott van! - Kiált föl egyszerre Eric és Erki, mindketten a Dyrra előtti bokorra mutatva.

Roll for initiative!
(meglepetés-kör: almafa, Eric, Erki és Gábriel vehet részt benne)
Halkabban, tudom - szól rá a rejtőzködő Fuzz a hangoskodókra free actionként - Van itt is, meg ott is - suttogja dél felé mutatva, bárhol is legyen az ott.

Gábriel ráérősen repked, majd a kör végén jön (init:4), akkor begyorsít és partial chargeol az előtte levő útba eső ágacskára, ha még nem szedi le senki addig. Ha leszednék, akkor félreteszi és visszareppen terv szerint, majd keres új célpontot.

attack:22, dmg:2 (természetesen 1+1 mint mindig Smile)

EDIT: Fuzz init köv körre: 24.10
Eric se túl gyors: 6.02...

Eric majd odarongyol a fa tövébe, hogy köv kör vége felé megsorozhassa egy kicsit a bokrot.
OOC - az almafa cover-ben van (gazos a mezeje), ezért szerintem nem lehet rá (se partial se sima) charge-olni.

21 - "ott van" - kommentálja Arkus Fuzz megjegyzését a déli bokorról, de a többiek nem látják.
16 - A meglepett Dyrra vértjéről lecsúszik a karmolás.
13 - Fuzz mellett megjelenik egy gallyacska, aki, úgy tűnik, szintúgy meglepődik a bénán rejtőzködő álgoblinon, mindenesetre nem megy tovább.
13 - Erki egy virtue-t nyom Ericre.
6 - Eric mozog.
4 - Gábriel akkor lustán rárepül, de nem charge?

Aztán Fuzz jön, és Konyak meg a két ork kezdeményezhet.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.