RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem
Azt mondja: entangle és delay poison, mindkettő divine, minimum CL, ahogy illik.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
(12-15-2017, 12:53 PM)DM Surranó Wrote: Kulcsot nem sikerül találni, viszont amikor Konyak DM-mel körbekacsint, akkor kiszúr még egy aurát, amit Fuzz nem vett észre. Ez enyhe conjuration aurát áraszt.
A könyvön levő és a Fuzz által is észlelt enyhe aurák iskoláját nem sikerül megállapítani.

Konyak elolvassa a könyv fedelén levő feliratot, ami közös nyelven annyit tesz: "A Tűz Urainak Kincseiről"

Mármegint a tűz, és a draconic. Itt minden tűzzel kapcsolatos. Nézzünk át mindent, s nem találjuk meg a kulcsot még mindig leverhetjük a lakatot.

Ja, egy DM-et azért nyomat mégegyszer, hogy a lakaton is van-e mágia, vagy csak a könyv mágikus, bár gondolom a GM-DM jelezte volna, ha két aura van, de biztos ami tuti.

Utána Fuzz nekilát take20-val átnézni a szobát mi minden van itt. Amit elsősorban keres, s ami szerinte érték:

- titkos helyeket, falban, polcon, asztalban, stb.
- váltságdíjat
- kaját
- üres papírokat, írószerszámot, stb. (feltételezem valamivel csak írkált)
- esetleges egyéb apró értéktárgyakat, ha vannak ilyenek pl. szobor, lakat, lánc, kötél, stb
- az összes könyvet, elolvassa a címüket és belelapoz, ha sok van, akkor azok értékek sztem egy könyvtárnak eladhatók vagy ajándékozhatók
- mindent ami scroll formában van, vagy pecsétes lap, fontosabbnak tűnő irat
- persze minden lapba, feljegyzésbe beleolvas, s mivel feltételezem nem volt rendetlenség a helyére is rakja vissza, kivéve amit érdekesnek találna valamiért, azt az asztalra gyűjti a lapok közül is
- könyvből és lapból prioritást élveznek azok amelyek egy nagy almafa termesztéssel foglalkoznak, esetleg napló

De lehet mindent be kellene gyűjteni és visszavinni a városba, elvégre ezek az iratok odavalók - gondolja még Fuzz, s lelki szemei előtt megjelenik egy talicska, amint abban tolják vissza a városba az összes iratot.
"Az asztalon mindenféle füzetek, jegyzetkönyvek vannak, olyanok, amiket a Hucrele asszonyság vagy épp a rendőrparancsnok asztalán látott Fuzz. A megsárgult, tépett, salátává gyűrt borítófeliratok tanulsága alapján a környék tanyáinak terményeit tartották nyilván ezekben a kötetekben, nagyjából az elmúlt tizenkét évre visszamenőleg. Időjárási adatok, aratás, vetés, minőségleírás... a teljes termelési naplók a téli szántástól az őszi aratásig."
A lakat nem mágikus. Az irományok, amikbe Fuzz találomra beleolvas, mind a felszíni gazdálkodásról szólnak, nem almafáról.

Alapos kutatásra legalább egy óra kell, mindenbe beleolvasni még egy. A többiek addig...

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
(12-15-2017, 08:00 PM)DM Surranó Wrote: A lakat nem mágikus. Az irományok, amikbe Fuzz találomra beleolvas, mind a felszíni gazdálkodásról szólnak, nem almafáról.

Alapos kutatásra legalább egy óra kell, mindenbe beleolvasni még egy. A többiek addig...

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Igen, az a terv, h valamivel eltöltse azt a sok-sok órát, amíg felébrednek a foglyok, ezért take20, leltározás, beleolvasás. Ha jól tudom az jópár óra lesz, legutóbb mintha azt írtad volna. Első órát alapos kutatással, leltározással tölti, utána a másodikat beleolvasással. Ha nem csak felszíni, hanem felszín alatti gazdálkodásról is lenne szó valamelyikben, azt jobban megnézi.
Konyak körbenéz, hátha talál tintát amivel átmásolhatná az őt érdeklő spelleket.
A gazdasági feljegyzések egy részét ugyan tintával írták, de első nekifutásból Konyak nem talál mást, csak pár szétszóródott széndarabot.
Fuzz korábbi fel nem tett kérdésére: de igen, határozottan rendetlenség van a polcokon meg az asztalon is, ha van valami rendszer, azt Fuzz eddig nem ismerte föl.
(12-18-2017, 06:28 AM)DM Surranó Wrote: A gazdasági feljegyzések egy részét ugyan tintával írták, de első nekifutásból Konyak nem talál mást, csak pár szétszóródott széndarabot.
Fuzz korábbi fel nem tett kérdésére: de igen, határozottan rendetlenség van a polcokon meg az asztalon is, ha van valami rendszer, azt Fuzz eddig nem ismerte föl.

Akkor vagy egy rendetlen druidával van dolgunk vagy nem használta rendszeresen irodának, esetleg csak gyorsan keresett benne ezt azt. Azt jól értettem, hogy nagyrésze valószínűleg nem az övé eredetileg, hanem lopták valami irattárból? (elmúlt 7 év felszíni gazdálkodásai a környező vidéken, ő nincs is itt 7 éve ha jól rémlik, vagy hány éve árulnak almákat, azt tudtuk, mert megkérdeztük, második, harmadik éve?)
Ebben az esetben a második egy órás take20 alatt amikor bele is olvas Fuzz rendszerezi is tematika és az ízlése szerint, azaz nem oda rakja vissza ahol volt, hanem abba a kupacba amiről szól  (nagyon nagyjából, csak hogy ne legyenek szétszórva).
Fuzznak nem ugrik be, hány évet mondtak, de ha jól rémlik, több mint hét éve lehet itt a csóka. (egyébként tizenkét évet írtam, nem hetet, vagy honnan a hét?)
(12-18-2017, 09:03 AM)DM Surranó Wrote: Fuzznak nem ugrik be, hány évet mondtak, de ha jól rémlik, több mint hét éve lehet itt a csóka. (egyébként tizenkét évet írtam, nem hetet, vagy honnan a hét?)

Passz, nem olvasgattam vissza, ennyi ugrott be amikor írtam a postot, biztos, mert szép kerek szám, meg misztikus szám, meg különben is 77-ben születtem Smile

De most megkerestem a rend kedvéért, 12-t írtál valóban.
Az asztalon mindenféle füzetek, jegyzetkönyvek vannak, olyanok, amiket a Hucrele asszonyság vagy épp a rendőrparancsnok asztalán látott Fuzz. A megsárgult, tépett, salátává gyűrt borítófeliratok tanulsága alapján a környék tanyáinak terményeit tartották nyilván ezekben a kötetekben, nagyjából az elmúlt tizenkét évre visszamenőleg. Időjárási adatok, aratás, vetés, minőségleírás... a teljes termelési naplók a téli szántástól az őszi aratásig.


OOC - Az tök jó, ha a játékosok hónapok, évek után nem emlékeznek minden dologra (meg most éppen pár nap után már a 12-re sem Smile), de hogy a karaktereknek is ennyire lyukas az emlékezete, akik elvileg csak erre a projektre koncentrálnak, durva, majd felirat valami gyógynövényt magának Demmel, hogy nem mindig natural 1-et dobjon emlékezetre Smile
Ki jön? Szóljatok, ha Fuzz végzett, s megint ő jön Smile

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
3 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.