RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Hetedik fejezet - Rongy és arany
Ja akkor más a képlet... Edited odafönn, Eric jön.
Eric kivár. Nem tudja, hogy beszélgetni vagy meghalni akarnak a goblinok, ezért megvárja a vele szemben álló hobbó cselekedetét és ha az ütni akar, akkor megsorozza Flurry-vel. Ha nem üt, akkor vár tovább, hogy Konyak mit csinál. Ha Konyak üt, akkor ő is üti az ellenfelét, ha Konyak nem üt, akkor tovább vár Konyakra, nehogy egymás ellen cselekdjenek.

OOC: Ha nem jelentkezek, amikor az Eric előtt álló ellenfél jön és ütni készül, ki lehet dobni a támadást és sebzést helyettem!
OOC - Eric hogyan vár?
Ready: a hobó előtt, de csak egyet üt (std action)
Delay: kettőt üt, de csak a hobó után
(harmadik kör folyt)

Eric kivár.

Dyrra visszaadja a bordalyukasztást a szőke ciklonnak, aki erre csak még mérgesebben ordít.

A kék hobó áll és pislog, hogy most mi van.

Arkus újra luftot szúr, de ez arra elég, hogy megzavarja a hobót, aki nem találja el Dyrrát.

A sárga hobó úgy ítéli, hogy itt nincs semmiféle fegyverletétel, és jól belevág Eric combjába (-9hp), aki emiatt majdnem elesik, és csak tessék-lássék találja el a hobó páncélját (AC14, ha flurry)

Az ágacska kimászik a botos goblin lába alól, és annak ellenére, hogy Konyak jócskán odacsördít a lánccal a ropogós ágak közé, feltápászkodik, ismét harcra készen.

Erki, kihasználva a Fuzz nyújtotta terelést és a vérébe ivódott goblinok elleni harcmodort, megdöfi a kék hobót.

Negyedik kör

A kék és a zöld goblin továbbra is szoknyákat őriz.

A botos goblin távolabb lép Konyaktól, és elnyom egy varázslatot, amit Konyak felismer. Egy fekete árnylepel terül el a termen, eléri Eric-et és Erkit is. A szerzetes lerázza magáról a rontó hatást, de a pap és a mágus érzi, hogy fegyvere elnehezül az ellenséges istenség rosszallása alatt.
- Fegyvert eldobni! - üvölti a goblin újra, majd megint üvölt goblinul is egyet.

Konyaknak:
Bane.

Konyak jön! (ha jól számolom, e kör végén jár le a napi rage)
Upsz, Fuzz most már lehet sejt valamit ebben a körben a fegyverszünetről, de egyelőre felkészül, hogy most mi a csuda van.

sense motive [1d20-2] = 20-2 = 18

ooc - Sejtheti-e, hogy Konyak bajban van odabent és gyógyításra szorul? Vagy Eric és Erki állapotáról?
Egy natural 20-szal sokat sejt. És bizonyára hallja Konyak morcos hangvételét is, amin jó eséllyel válogatott szitkokat szór az ellenre.

Erkit látja, lehet fogalma a spell-ről, ha dob egy jó spellcraft-ot (identify spell in place v ilyesmi)

Eric-et szerintem nem látja (lásd Konyak), de ha igen, akkor heal check.
Gőze nincs mit varázsoltak Erkire.

spellcraft [1d20] = 4

A jelenlegi helyéről már nem látja Ericet sztm sem, bár roll20-t nem néztem.
Ha ennyi hobó AOO akadály van odabent (bár kintről nem látja csak sejti) akkor marad az eredeti terve.

Ha egyértelmű jelzést kap valakitől, hogy nem kell támadni, akkor 5 lábat hátralép és kardot elrak, jelezve, hogy nem szúrt, majd javelint megfog. Béke.
Ha csatazaj folytatódik, akkor FD módban (AC21 lesz) megpróbálja megszúrni hobót (előző körben levő dobást felhasználva nem talált, vagy dobak újat? Wink) igyekszik magára vonni az ellen figyelmét Erkiről.
Bocsi - mondja a mellészúrást követően és behúzott vállal vigyorog majd 5 láb hátralépés
OOC - 4 hp-t levontam a kérdéses 2hp-t nem találom, csak egy nat20-asat
OOC - Az ágacska a 16 hp sebzés után még mindig áll? Akkor az nem ágacska, hanem egy bokor Big Grin
OOC - a rage HP-t nem szándékozom belerakni a normál HP-ba. Ha 1 alá kerül rage közben, akkor majd számolunk vele.

Konyak gyógyul egyet. Megszólal: Béke.
a) Ha áll még az ágacska szétveri. csak ő nem ért a szóból Big Grin.
b) Readyzik egy attackot a rátámadó pirosra.

OOC - Alap attack 16 és damage 10 a) vagy b)-hez.
OOC - a 4hpt én már levontam és a 2hpt is! a kérdés az volt, hogy talált-e a 16-os ac ill a korábbi 2hpt (igen, második kör nat20) te is levontad-e, mert akkor duplán vontuk, de szerintem nem.
OOC - az ágacska áll, és nem bokor, hanem fa. Smile Ez a főnök ágacskája...

Konyak (még mindig dühöngve? vagy utolsó környi dühöngését nehezebb időkre félretéve?) megszólal:
- Béke.
Majd szétveri a növendékfát, és az elgondolkozik, hogy összeessen-e (ha dühöngve, akkor 13hp, ugye?).
- Csak ő nem ért a szóból. - teszi hozzá, nem túl meggyőzően.

A barna és a piros gobbó védekezésben marad.

Fuzz elgondolkodik, hogy Konyak lánccsörgetése vajon csatazajnak minősül-e, miközben a barbár a fentieket bömböli (tiszta dühből?), de mivel a lánccsörgéshez nem társult goblin halálhörgés, úgy dönt, hogy ez csak szertorna lehetett. Öt lábat hátralép és kardot elrak, jelezve, hogy nem szúrt, majd javelint húz elő
- Béke.

A szőke és az ütős morogva fogja vissza a fegyverét, egyértelműen jelezve, hogy egy rossz mozdulat, és tovább gyomrozzák Dyrrát ill Konyakot.

A kékköpenyes hobó odébb áll, hogy jobban lássa a csalabárdot, de még kellemetlen közel maradjon a gnómhoz.

Arkus, a zöld hobó és a sárga hobó sem adja fel a harci pozícióját, de nyugton maradnak.

Eric jön! (Konyaktól kérek megerősítést, hogy rage volt vagy sem; Fuzztól, hogy jó lesz így)
ooc - a főnök ágacskája, az ágacskák főnöke... Smile
ooc - sztem tiszta dühből teszi, nem érdemes kikapcsolni, mivel nem tudja úgysem visszakapcsolni fatigued módban, addig meg ki tudja mi lesz.

Jó lesz.

A kékköpenyes hobónál és szőkeségnél milyen felszerelés van? Írtad korábban?

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.