RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
#93
(06-09-2016, 11:36 PM)DM Surranó Wrote: A nézőpontom ez volt:
- Zavar a BP-ben, ha közben varázsolok? Nem.
- Zavar a varázslásban, ha közben éneklek? (ami mellesleg egy Su ability) Szerintem igen.
Engem személy szerint mindkettő zavarna a való világban, de ez egy más világ Wink
A fentiekről az a vicc jutott eszembe amikor megkérdezik a rabbit, hogy szabad-e tóra olvasása közben dohányozni. Nem. De szabad-e dohányzás közben Tórát olvasni. Természetesen igen, Tórát mindig szabad olvasni, még dohányzás közben is. Smile

(06-09-2016, 11:36 PM)DM Surranó Wrote: Az, hogy "maga az ének a verbális komponens", elég meredek állítás. Ennyi erővel bármit énekelhetek, az lehet bármelyik varázslatnak a verbális komponense? akár ugyanaz az ének is? vagy akár ugyanannak a varázslatnak minden egyes alkalommal más?
A szabálykönyvből idéztem. "Every bard spell has a verbal component (singing, reciting, or music)."
Nem azt mondtam, hogy bármi énekelek az komponens, nyilván megvan, hogy melyik spellnél mit kell, sztem ezzel nincs semmi baj, hogy maga az ének, nem pedig sima szöveg a komponens bárd esetében.

(06-09-2016, 11:36 PM)DM Surranó Wrote: Találtam jó pár fórum topikot, ahol a témával foglalkoznak, és általában: bármilyen action-nel. Ha valamihez két kéz kell (pl kétkezes fegyverrel támadni), akkor tudom közben free action-ként fenntartani a hegedülést? (vagy legalábbis annak hatását?) Ha valamihez száj kell, akkor lehet közben furulyázni, énekelni, szavalni, stb?
Nem ugyanarról beszélünk sztem. Nem a hegedülést vagy az éneket akarom fenntartani, hanem a hatást, ahogy zárójelben írtad. Pl. standard actionként elkezdett lanton vagy furulyán játszani vagy énekelni standard actionként, mondjuk a dallamnak van egy rezgő hatása, amelyet fenn kell tartani, de elég lehet, ha körönként csak penditt egyet a lanton vagy belefúj egyet a furulyába vagy megrezegteti a hangszálait. Mint ahogy beszélni is engedjük attól függetlenül, hogy valaki varázsolt egy körben éppen, sőt bármikor beszélhet free actionként nem csak saját szegmensében. Mert mondhatnánk, hogy aki varázsol az abban a körben ne beszéljen :-) Az 1 roundos spelleknél lehet nem is lehet?
A konkrét példádnál a kétkezes fegyver és hegedülés esetén azt mondanám nem lehet, mert más van a kézben, s legalább move action cserélni tárgyat.

Szóval elfogadom, ha nem így van, s figyelünk majd rá, csak próbálok érvelni amellett, hogy free actionként a hatás fenntartását így is lehet értelmezni sztem.

Még egy észrevétel. Mivel 3.5-ben nem volt korlát a használatban, így ott mindenképp korlátozni kellett, hogy nem lehetett mellette mást, különben 24 órán keresztül koncentrált volna a BP-re, s közben bármikor varázsol, stb. PF-ben free action és összesen (4+cha+2*(lvl-1) kör mellett már vannak kétségeim, főleg, hogy nem írták, pedig csak át kellett volna copyzni 3.5-ből mint sok más esetben.
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Messages In This Thread
RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - by Fuzz - 06-10-2016, 08:32 AM
Lullaby és más állatfajták - by DM Surranó - 07-28-2016, 08:31 AM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Konyak - 04-12-2016, 07:44 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 06:36 AM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 07:22 AM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 02:02 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Konyak - 06-09-2016, 02:36 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 06-09-2016, 07:50 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 10-24-2016, 07:17 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Fuzz - 11-14-2016, 08:48 PM
RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - by Konyak - 12-17-2016, 06:31 PM



Users browsing this thread:
13 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.