RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
Az "Activate Blindly" az egyébként független az UW-től, azaz ha én druidaként próbálom használni, de nem tudom a "command wordot", akkor is kell, azaz lehet ott s mishap.
Namost "érzésre" az jönne le, hogy UW-vel "emulalom" azt, hogy a spell a class listemen van, s utána tudok "Activate Blindly"-t használni, ha ez sikerült, ha nem sikerült UW, akkor nem tudom használni az " "Activate Blindly"-t. Ha meg rajta van a class listement, akkor nem kell emulalnom, de AB befigyel.
Lehet nem így van, esetleg rákeresünk még majd forumokon Smile

A "Cause Mishap"-t elkülöníteném(bár külön nem olvastam még utána), mert egy pálcatörés, sérülés vagy más eset ami mishapot kiválthat (ha van még ilyen), az nem ugyanaz mint az "Activate Blindly" check, nem keverném ide bele. Az "Activate Blindly" check okozhat Mishapot, de nem feltétlen okoz.
Quote this message in a reply
Egyébként olyan nagy jelentősége nincs, mert 99%-ban akkor használ egy normális spellcaster wandot, ha már azonosította. Fuzz kivétel, mert nem normális Smile
Quote this message in a reply
a CM-et nem az AB kapcsán hoztam, hanem hogy "ha nem működhet jól, akkor lehet-e egyáltalán mishap".
Az is tiszta, hogy a druidának is kell AB, ha nem tudja a parancsszót.
Nekem viszont az AB-ben az is benne van, hogy azt se tudom, mi az az izé. Megdobott bármiféle próbát Fuzz, hogy tudja, hogy az egy entangle pálca, és hogy az entangle az tkp micsoda is? mert anélkül még azt se tudja, hogy druida spell, lehet, hogy a fallen druidák valami más, pl witch spelleket nyomnak. Mondjuk erre a problémára a legjobb magyarázat az "it's magic" meg ahogy leginkább jól érezzük magunkat a játékban. Fuzz szeret kísérletezni? igen. Szeret fogyasztási cikkeket pazarolni? Nem. Esetleg ezt a dilemmát is kijátszhatod Smile
Quote this message in a reply
Sztem nem kell tudni azt feltétlen IC, h na most ez druida első szintű spell ami a pálcában van, még azt sem feltétlen, hogy mi a neve a spellnek, azt viszont látta, hogy mi az effect, mit lehet előidézni vele.

"Fuzz szeret kísérletezni? igen. Szeret fogyasztási cikkeket pazarolni? Nem. Esetleg ezt a dilemmát is kijátszhatod"

Így van, pontosan ezt tette, kisérletezett, majd abbaahagyta, hogy ne pazarolja, főleg mivel káros lehet az egészségre is Smile De az valóban a kisebb baj, a felesleges pazarlás miatt hagyta abba, mivel úgysem lenne hatásos arra amit tervezett, de ezt már leírtam. Kivéve ha pont egy olyan mishap jönne elő, hogy gömb helyett csak kb. 5 láb magasságig borít be mindent az entangle Smile

Egyébként akkor aki engangle spell alatt áll mondjuk középen, az total concealmentben is van a gömb miatt? Eddig mindig úgy képzeltem ez az effectet, h a földből kijön, s kb. másfél két méterig ér el mindenhol, de ezekszerint a közepén 40 láb magas a szélein meg éppen csak van, a gömb közepén van a futónövény gyökere, azt kell kivágni Smile
Quote this message in a reply
a CM-et nem az AB kapcsán hoztam, hanem hogy "ha nem működhet jól, akkor lehet-e egyáltalán mishap".
Az is tiszta, hogy a druidának is kell AB, ha nem tudja a parancsszót.
Nekem viszont az AB-ben az is benne van, hogy azt se tudom, mi az az izé. Megdobott bármiféle próbát Fuzz, hogy tudja, hogy az egy entangle pálca, és hogy az entangle az tkp micsoda is? mert anélkül még azt se tudja, hogy druida spell, lehet, hogy a fallen druidák valami más, pl witch spelleket nyomnak. Mondjuk erre a problémára a legjobb magyarázat az "it's magic" meg ahogy leginkább jól érezzük magunkat a játékban. Fuzz szeret kísérletezni? igen. Szeret fogyasztási cikkeket pazarolni? Nem. Esetleg ezt a dilemmát is kijátszhatod Smile
Quote this message in a reply
Deja vu Smile
Quote this message in a reply
deja net Smile

Az IC kijátszani részre írtam, hogy nem kell, egyszerűen elhisszük oszt jóvan, csak IC ott lehet ez a mögöttes tartalom is.

Azt meg nem tudom, honnan szedted, hogy egy akármilyen vastag növényzet total concealmentet adna. Ha egy erdőben vagy akár egy kukoricásban vagy, ami a fejed fölé ér, akkor az total concealment? igen is meg nem is. ha valaki melletted áll, akkor például nem hinném. de jobban belegondolva, az a kérdés, hogy a spread az most mire vonatkozik. Vehetjük úgy, hogy ami a spread-be beleesik, az a növény(i csíra) indul meg, de nagyon. Ha van a falakon inda, vagy erdőben vagy, akkor magasan is, de ha csak a talajon van, akkor csak onnét. mindenesetre szerintem nincs olyan, hogy "milyen magas". Small lényeket jobban megfogja, large-okat meg csak térdig? nem, az entangled kondíció mindenkire egyformán érvényes: nem tudsz erőlködni, korlátozott a mozgásod, még a varázslásban is zavar. Mindegy mekkora vagy. Érdekes mondjuk, hogy a mythic entangle írja, hogy akár 10 láb magasan repülő lényeket is elkap (akkor a nem mythic az nem?...)

Egyszerűsítve: hasson a spread-ben lévő növényekre, és nem az elkapandó lényekre. Ésszerű távolságon belül van növény? akkor elkap és kész. Lehet, hogy egy bokortól 10 lábra biztonságban vagy, de lehet, hogy egy inda 20 láb messziről is elkap. (egyébként tényleg überpower ez a spell, kár, hogy Konyakot nem fogta meg Smile )
Quote this message in a reply
"Egyszerűsítve: hasson a spread-ben lévő növényekre, és nem az elkapandó lényekre."

Eddig valahogy így képzeltem, mondom még nem használtam korábban, nem is foglalkoztam azzal eddig, hogy spread vagy nem spread, druidát sem játszottam, 1-2x voltunk szenvedő alanya még régen 3.5-ben is. Ezért írtam le, hogy eddig nekem minek tűnt.
Ha a mythic 10láb magasat is elkap, akkor lehet a szerző is ilyesmire gondolt a sima esetén.
Meg talán az is bene volt régen (vagy én képzeltem), hogy erdőben, mezőben, stb. használható, de pl. sziklán vagy egy vár harmadik emeletén nem. De a spell leírásában nem látok ilyen korlátozást, hanem a spell hozza létre sztem.
(This spell causes tall grass, weeds, and other plants to wrap around creatures in the area of effect or those that enter the area. )

Szóval egyedül ez a gömb fura nekem.

Ami a total concealmentet illeti, kukoricásban már voltam, merem állítani, hogy concealment van, hogy mennyi az már más kérdés, attól függ honnan nézed. Smile Szal ahogy mondod igenis meg nem is. De ez a ködre, füstre is igaz.
Sőt kukoricás már cover is egy idő után Smile

Tehát akkor maradhatuk abban, hogy entangle spell alatt állóra lehet távolságival lőni minden concealment nélkül?
Quote this message in a reply
Ha megtalálod a szabályokban v bárhol, hogy hogyan véd természetes növényzet távolsági ellen... na az entangle is pont úgy, cakk eggyel-kettővel nagyobb növényt kell nézni a táblázatból.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Quote this message in a reply
Visszatérve a dc11-re, azt értettem alatta, hogy effektíve egy Fuzz méretű entangle, az ott leírt str-vagy-ea szabadulással. Először úgy gondoltam, hogy nem lehet ea, csak str, de minek bonyolítsam, eleve viccnek készült, nem szívatásnak.

De vehetjük úgy is, hogy elmúlt a tíz kör.

Ily módon már az se kérdés, de jövőre nézve lehet az, hogy spell trigger esetén kell-e koncentrálni, mint spell(és szerintem spell-like) esetén.
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.