RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
K1: readied action részeként, pl move: fegyver elő, std: ready for approach. Akkor léphet 5 lábat, hogy megüsse a közeledőt?

A páncélba nem gondoltam bele. Egy humán(?) varázsló szemében a humán előbb arcane varázsló, mint a puszta kezes törp. Ki tudja, lehet, hallott már mágusokról meg monkokról is, de tényleg nem bonyolítottam ennyire túl. Gábriel után Konyak jelent meg először a színen és onnantól rá figyelt. Ha Eric jelenik meg előbb, akkor elgondolkoztam volna.
Quote this message in a reply
szerintem ready keretein belul n lepsz, ha nem arra readyztel.
Quote this message in a reply
Jééé explicit le van írva, csak tudnunk kéne olvasni Smile

"You can take a 5-foot step as part of your readied action, but only if you don't otherwise move any distance during the round"
Quote this message in a reply
Sőt, már használtuk is az 5ft stepet korábban ready esetén, igaz nem ilyen esetben, de más readied action esetén Smile
Quote this message in a reply
akkor OK
Quote this message in a reply
Nem tudok posztot mozgatni valamiért, de az ilyen bőbeszédű OOC és cseppet sem IC posztokat kérem az OOC thread(ek valamelyiké)be hajigálni. Most itt válaszolok:

valóban, elfelejtettem, hogy Erki is ismeri őket, most már nem retrózok, de akkor ő behúzta volna a féket, elvégre LG... nem mintha talált volna eddig, szóval Smile
Dyrra bastard sword-je a vadásztól van, azon kívül nem is tudom, mi van még neki, de bármilyen kétkezes (melee) fegyverrel jól érzi magát. (asszem a 2w combat style-nál nem megkötés, hogy kétkezes legyen, csak két kézre fogható, szóval akár egy csákány, egy hosszú kard, egy mágikus morning star...)
Quote this message in a reply
Jaj, most látom, h a Versatile Performance nincs beírva a skillekhez, sztem MW összeomlás óta, mert mintha egyszer beírtam volna. Pótoltam.

Versatile Performance - Sing (Bluff, Sense Motive)
Quote this message in a reply
Remek, mw és roll20 is pótold lécci

Röviden összeírnám, hogy hogyan láttam ÉN ezt az encountert, csak úgy érdekesnek találtam.

Összefoglalásul:
- Bélák többször felszólított megállásra, de a csapat csak jött. Neki mondandója volt, de a csapat támadott.
- Bélák ezután sem sebzett meg senkit, kivéve az entangle okozta karcolásokat.
- Sir Braford végig fegyverre támadott, sosem húsra.
- Sharwyn csak ellenvarázslatot használt.
- A béka nem harapott, csak a nyelvével próbált birkózni
Ennek ellenére be lettek hentelve, fel lettek szabdalva, a véleményük és esetleges tudásuk meghallgatása nélkül.

Mindez persze belefér a jellemekbe, mert Fuzz és Konyak ilyen impulzív, ráadásul Konyak hiheti, hogy a cicáját épp itt ették meg desszertnek, és Eric is jól játszotta a visszafogott, igazságot szem előtt tartó "ítélőbíró" szerepét.

Aztán a sztori másik része, hogy rosszul taktikáztak a "helyiek":
- Az entangle sokkal hamarabb kellett volna, és Konyakot kár volt kihagyni belőle.
- Sharwyn tudta volna semlegesíteni a második color spray-t is
- Sir Braford kétszer támadott úgy, hogy ha nem fegyverre, hanem húsra megy, akkor kettészeli Dyrrát, aztán jöhettek volna a többiek.
- A béka birkózhatott volna a szájával is, akkor legalább sebez akkor is, ha nem kap el.

És persze nem kell részletezni, hogy milyen mázlija volt a bandának.
- Sharwyn és Bélák 60 és 80%-os mentőket rontott el, így az encounter 2/3-a oda.
- A béka többször 1-2 híján kapott el ezt vagy azt
- Sir Braford is 60%-os találati esélyt rontott el minden körben.

TI hogyan láttátok az eseményt? Smile
Quote this message in a reply
A bokrok támadtak, Belak valszeg minket is be akart szervezni a buliba mint az előzőeket, utána meg balszerencséje lett.
A kiscsaj elvileg pár óráig ki lesz ütve, óránként szintnyit (1-2 mert ügye telefonban elmondtad, h 3 spellje volt össz - vissz) nonleathal-t gyógyul.

Ha kirakja az entagle-kat előre akkor az nem túl baráti fogadtatás és fogy a rescource-a is (ha jól emlékszem tárgyból tolta.)

A táblás DND5-kben amit játszunk/tunk mindig csak gond volt a fogoly ejtéssel ezért ha a szituáció és a karakter engedi akkor ott úgy játszunk, hogy nem akarunk nyelvet fogni ha nem muszáj. A speak with dead igen jó vallató eszköz Big Grin
Quote this message in a reply
Fuzz nem veti meg az osonkodást és rajtaütést, de persze a dimplomáciát sem, viszont most nem volt beszédes kedvében, ha már egyszer azt hitte sikerül lesből támadni. Úgy volt vele beszélgetni utána is lehet a foglyokkal is, lásd goblinok. Az embereket nem tervezte megölni, kettévágni, a lovaggal történt eset sajnálatos, dehát Dyrra szeret nagyot ütni. Bár sztem sejthette akár ő is, hogy kikről van szó, de IC az lett a vége, hogy közelről sm ismerte fel Hucrelet varázslónőt, így a beszélgetés helyett maradt, hogy előbb leüssük, aztán beszélgetünk. A CdG-t meg emberek ellen nem szívesen alkalmaz, ha nem muszáj feltétlen. Persze az elején nem lehetett tudni hogy sül el a dolog, volt, hogy sokkal kisebb ellenfelekkel is nagyobbat szívtunk. Szerencsénk volt.

Bár abban igaza van Konyaknak, h a foglyokkal mindig csak baj van, de van, hogy azt kivánja a helyzet.

Fuzz szeretett volna egy meglepetés akciót végrehajtani, de nem jött össze, félig meddig ígyis fel tudtak készülni, mert kiszúrták. De sztem IC azt úgy gondoljuk, hogy ő a főgonosz aki miatt jöttünk. Goblinjai, fácskái nem csak minket de a városiakat is fenyegették (lásd bestiák). Tehát a baráti fogadtatást csak jó sok mínusszal vennénk be. Főleg ha felismerjük a lovagékat, hogy átálltak, ha már egy lovag is átáll a gobbóvezér oldalára az több mint gyanús, hogy nem önszántából teszi. Persze tfh egy jó ügy érdekében, de akkor miért nem ő beszélt a magas karizmájával meggyőzhetett volna inkább minket, ehelyett csak harcos testőrt játszott.
Az viszont tényleg fura, hogy kifejezett támadó-sebzőt nem használtak, de lehet nem is volt rá lehetőségük, kivéve a lovagnak. Békát meg leírtad, h miért nem.

Sztem benne volt egy kis OOC infó is, azaz hogy a DM feltételezte, Konyak CP-vel fog nyomulni, s gondolta jó poén lesz counterspell (s be is jött), illetve a lovag esetében a fegyvertörés, ha bejön. Tehát nem vagyok benne biztos, hogy nem csak ennyin múlt ez a sebzés dolog. Sőt miután a druida és varázslónő elesett akkor sem prbólt minket meggyőzni a lovag, csak nyomatta a fegyvertörési kisérleteket, mintha erre az egy funkcióra lenne csak beprogramozva Smile

De majd kikérdezzük mindjárt a varázslónőt.
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
2 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.