RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem
#61
Arkus - hím ork Erastil pap - Konyak vértje és egy longspear (reach). Eredeti cucca a goblinoknál: banded mail, heavy mace, pajzs, longbow. Domain: emlékeim szerint community és law. (rage után a calming touch jól jön a barbárnak)
Dyrra - nőstény ork (Erastil) ranger - Konyak pajzsa és csákánya Smile Eredeti cucca: asszem studded leather, falchion, longbow. Combat style: two-handed (NEM two-weapon)
Erki - gnóm harcos-pap (eredetileg nincs konkrét deity, de a spelljei alapján az egyik domain-je a good) - goblin bőrvért, goblin rövidkard, Dem morning star, 3 goblin javelin

Ja, az egyértelműség kedvéért: dárda = spear, gerely = javelin.
#62
Remélem idelent nem minden goblin nő ilyen nagyra... Biztos a finom gomba teszi.
Furcsa egyveleg fogadott minket idelent, rőzsék, élőholtak, óriás goblinok és óriás patkányok laknak közvetlenül egymás mellett, s mind ellenünk vannak.
Vegyük át, hogy ki hogyan áll, milyen állapotban, felszereléssel és mágiával rendelkezik, mielőtt továbbmennénk. Úgy tűnik arra van a "civilizáció" amerről jöttünk, mert ott van még két ajtó, de bizonyára ez a járat is vezet valahova.
Nekem még egy arcane varázslatom maradt, amely lehet gyógyítás szükség esetén, egyébként meg a kisebb trükkök, s némi buzdító ének a nagyobb csatára. - s miközben pofázik átkutatja a nagy gobbót, amit talál kipakolja a többi cucc közé.

Majd egy detect magicet megereszt körbe ebben a teremben, utána pedig a barlang bejáratánál is visszafelé, hogy a hullák, rőzsék, talicska, stb. benne legyen.
#63
ooc - Hű, majdnem egyszerre postoltunk, gyorsan írok mégegyet, mert lehet ilyenkor nem szoktad látni a postjaimat Smile
#64
Mi volt ez a nagy vadasz? A pancelja jo lesz az orkoknak?
#65
A nagy vadász (ooc - egy bugbear) páncélja és fegyverei jók az orkoknak. Az eldobottakkal együtt hat gerelye volt, tehát a palettán levőkkel egy tucat (két hatos tegez). A két kézre fogott morning star egykezes, csak az erő miatt fogta úgy. Egyedül a morning star mágikus a környéken, de majd még átnézem, hátha benéztem valamit. Konyak szakértő szeme szerint a többi fegyver praktikus, de nyomott piaci értékük van (nincs bünti, de a szokásos eladási árnak is csak a felét lehet max kapni érte)

Arkus a szószátyár gnómra néz, de nem szól semmit.
#66
Konyak is korbenez magikus targyak utan kutatva. Mintha scalemailt irtal volna.

- Szinte teljesen kifogytam: apro trukkjeim vannak mar csak. Ti hogy alltok? -fordul a papok felé. Elvileg tele vannak channel-ekkel ami ugye PF-ben gyogyit is.
#67
Ooc Tényleg van channel, de Dyrrának kevés (asszem -6/22), átlagban 8 channel kéne), másnak meg messze nem kell annyi. És igen, scale mail, miért, írtam bárhol mást is? (3.5 phb-ben Alhandra nevű topmodell szemlélteti). De ha még egy pc egyetért, akkor Arkus ellövi az összeset (4d6 legalább pluszba hozza)
#68
ooc - Sztem ne lője el a channelt, max 1-2-t, inkább Konyak gyógyítsa ha megyünk tovább, de ha pihennénk, más a helyzet. Bár lehet ez félreeső beugró jó pihenőhely, csak éppen kétfelől is jöhet bármi, de feltételezhető, hogy ha itt tanyázott a vadász akkor azért nem átjáróház, s pihenőnek jó lehet. Fuzz is feláldozza az egy CLW-t, ha kell, de az csata közben jól jöhet mint most is Ericnek az elején. Ha megyünk tovább Dyrra maradjon hátul távolságinak, majd ha mindenki sebződött kb. 6-t, mehet újabb channel sztem. Erkinek van még gyógyítás, ha good a domain akkor asszem azt tud, illetve neki is van channel.

Fuzz elmondja a többieknek, hogy a morningstar mágikus, hasznos lehet.
Semmi píz nem volt nála? A fészkeket is megkotorássza a kardjával hátha oda rejtett valamit, illetve az ágyát, stb. felszerelés környékén átnézi.
Fuzz kicsit meg is van sértődve, hogy Arkus szóra sem méltatja, pedig felajánlotta egy szem varázslatát szükség esetén. (ooc - azt hittem Dyrra magánál van 0-1 környékén, ezekszerint -6-ban?)


Alakítsuk át ezt a helyet táborhelynek, aztán szükség esetén ide visszahúzódhatunk. Hozzuk ide a talicskát is fedezéknek a bejárathoz a másik barlangos irányban meg részben eltorlaszolgatnánk nagyobb kövekkel. - mondja a kis vezéregyéniség - Fel a gobbókhoz addig úgysem mehetünk vissza amíg itt nem végzünk.
#69
Teljes treasure lista:
- Bugbear: morningstar, scale mail, 6 javelins (egy tegezben), backpack, waterskin, bedroll, sack, potion, 165sp, 10gp
- Fészkek: 49sp, 46gp
- Fegyveres paletta: két dárda, hat gerely (egy tegezben), egy hosszú kard és egy másfélkezes kard. (mind medium).
A csontiknál, gallyaknál semmi treasure nem volt.

Fuzz szerint Arkus sosem kérné a bárdot, hogy az utolsó varázslatát áldozza őrájuk.
Arkus egyetért azzal, hogy Dyrra vonuljon hátvédbe, amíg nem erősödik fel. Eltol két channelt, ezzel maxba tornászva Fuzzt és Konyakot is, és Dyrra is magához tér (1hp). Arkus orkul magyaráz neki valamit, de Dyrra hallani se akar róla. Arkus tovább győzködi, majd a csapathoz fordul.
- Szerintem is pihenjünk.
#70
ooc - Kérdés, hogy tudunk-e pihenni (aludni is) mennyi idő telt el kb. ébredés óta? Kora délután lehet?

Fuzz nem bírja nézni, hogy Dyrra ennyire le van rongyolódva, ezért feláldozza utolsó spelljét.
[1d8+2] = 1+2 = 3 clw Dyrra (ezek a gyógyítások most nem jönnek be)

Aztán nekilát a potion vizsgálatának.
[1d20+4] = 12+4 = 16 potion perception

Ha mindenki pihenés mellett dönt akkor Fuzz elkezdi prestidigitationnel tisztítani a (fek)helyeket, hogy ne ebben a talán fertőzött mocsokban táborozzanak.

A talicskát meg a köveket a fenti módon is megmozdítaná, ha bírná, de így inkább megkéri Konyakot és Ericet erre amíg ő takarít.

Illetve összegyűjti még a két eldobott javelinjét.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
2 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.