RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban...
Ott a pont mindkettő, bár a fuvolát kicsinálták, és az nincs is fél font, vagy van ?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Quote this message in a reply
Mérgek azonosítása
Fórumról:
Quote:Craft (alchemy) if presented with the substance on its own, Heal if seeing the effects on a victim, typical monster knowledge check for a creature that uses the poison.
szóval nem, nincs a heal kiütve a játékból (Gábrielt illetően arra dobtam... natural 1-et), csak a gerely végén levő cuccot azonosítani inkább alchemy kell.
Emellett lehet még perception is, arra azt javasolták, méreg DC-je + 10, de én itt a "hígabb méreg -2 DC"-t a másik irányba billenteném, mert kevésbé erős a szaga, szóval perc DC 29-et lehet dobni szaglásra. (akinek van scent-je, annak +10 nélkül).
Az alchemy DC-t simán 19-re tenném (szintén a hígabb miatt nem 17-2, hanem 17+2)
Lehet dobni knowledge-et is (nem mondom meg, milyet és mi a DC) a méreg eredetére.
Ha az alchemy vagy perception megvan, akkor sikerül megtalálni a mérget.
Ha a három közül kettő megvan, akkor sikerül részben azonosítani (knowledge + 1: mi az, vagy alchemy + perc: mit csinál).
Ha mindhárom megvan, akkor sikerül teljesen azonosítani (mi az és mit csinál)

detect poison-ra ha volt bármi oka Arkusnak, akkor lehet memorizálva neki. Volt méreggel dolgotok bárhol a kastélyban, amikor az orkok ott voltak? (nekem csak a mérges gáz rémlik, ott meg nem voltak orkok, és a detect poison se hiszem, hogy segített volna)

Lövés felfelé (nehezék nélkül)
Minden komolyabb utánanézés nélkül:
- A távolugrás magassága a hossz negyede
- A magasugrás DC-je a távolugrás DC négyszerese
- A maximális távolságú (45 fokos) ferde hajítás magassága a táv negyede.
Ennek megfelelően azt mondom, hogy a felfelé lövés maximális magassága ill range increment-je a vízszintes max ill increment negyede.
Ennek megfelelően a longbow (100ft x 10) függőleges incrementje 25ft, max függőleges lőtáv 250ft. Tehát igen, Konyak fel tud lőni, 80 lábra (76-100 lábra) -6-tal. A magasságot Konyak vállától mérjük (mondjuk 5 láb).

Lövés nehezékkel (bármerre)
Gondolkoztam rajta, és szerintem nyílvesszőre közvetlenül kötözni nagyon rossz ötlet (összevissza fog menni, mint egy rohamosan lassuló búgócsiga), de UTÁNAkötni, mint szigonyra a kötelet, lehet. Ezt improvised weaponnek veszem, -4 támadás. Az extra súly miatt a range incrementet a sling és a bow közé félútra, 75 lábra teszem, ha vékony cérnával van felkötve. Ha kötéllel, aminek jelentős súlya van, akkor vissza a tervezőasztalhoz (de mondjuk legyen sling = 50 láb)

Lövés felfelé nehezékkel
Grand total Konyaknak vontatott füstpálcát fellőni vállától számított 80 láb (75-93 láb) magasra (így mondjuk a kürtő felső pereme fölé ér a vontatmány is) 4 range increment és improvised = -12 támadás.
Ha jól tudom, álló tárgy AC-je 5 + size mod (egy 1 láb széles gerendát eltalálni AC6, egy ládát AC5, egy ajtót AC4).
Plusz ha nem látja a célt, akkor total concealment.
Ha nem talál, akkor a mértéktől függően mint egy gránátot tekintjük (szinte biztos, hogy a kürtő oldalába áll, csak nem mindegy, milyen magasan).
Quote this message in a reply
Fuzz közben tépelődött magában, s lebeszélte a többieket arról, hogy nyílvesszőt meg füstpálcát lövöldözzenek, mivel nem 100%-os a siker, ráadásul a füst is addigra veszít erejéből, ez pazarlás lenne, s fájna a szíve, ha nem sikerül. Ha szükség lesz rá, fent még bevethető.

Nem találkoztunk méreggel, max a gombákról akarhattunk megbizonyosodni, hogy nem mérgezők Smile De majd akkor holnap megállapítja, melyek a mérgezők, ennyi, most úgysem használjuk őket, drága mérget nem fogunk gobbókra pazarolni...
Quote this message in a reply
Mivel Arkus harcra készült, sztem ilyeneket memorizált.

0. Guidance, Virtue, Resistance, Stabilize
1. Bless, SoF, +1SoF vagy Prot from Evil? vagy Divine Favor + domain spell?
2. Ezekből valami? Bull’s Strength vagy Bear’s Endurance, (Protection from Evil, Communal), Hold Person, SM II + domain spell?
Quote this message in a reply
inkább az a necces, hogy nehogy összefogdossátok, aztán mérges kézzel egyétek a vacsorát. Smile
Ugye Konyak mágikus íjjal guidance-szal és tudomisén van-e valami egyéb bónusz... +6 -12 és "valamit" (mindegy mit) kell eltalálni, úgyhogy mondjuk AC4, egy tízes dobással megvan. Emelvényről már csökken a range penalty is. Akkor van pech, ha az a "valami" kőből van, mert annak marha nagy a natural armorja Smile
Quote this message in a reply
Bár az ő ötlete volt, de néha ő sem tudja mit beszél, mostmár inkább lebeszéli Konyakot a lövésről, főleg, hogy az nem is lát tisztán oda fel, hiába, emberek. Bár mindegy mit talál, de egy Legolas kellene ide, aki a keresztbe tett pottyantós WC ülőkét találja el. Smile
Quote this message in a reply
(04-13-2018, 10:27 AM)DM Surranó Wrote: inkább az a necces, hogy nehogy összefogdossátok, aztán mérges kézzel egyétek a vacsorát. Smile

Fuzz csak mage handdel fogdosta eddig, de ha kell mage handdel eszi a vacsorát is Big Grin
Azt sem lehet feltételezni, hogy csak a vége mérgezett? Ezektől a gobbóktól minden kitelik, hogy rossz végét mérgezték meg, direkt Smile
Quote this message in a reply
Haditerv

ha Fuzz ezeket már csinálja, akkor...

1. Arkus azt mondja: talán túléli.
2-3 Miért más a duration? Vagy arra gondolsz, hogy Konyak magának CL2 varázsol? mert ő CL3.
4. OK
5. Fuzznak volt annyi gerelye, amennyit jónak látott cipelni (3?), itt felszerelkezhetett további max 7 biztonságos(nak vélt) gerellyel, ha jól számoltam.
6. OK, ennek nem tudom, van-e ACP-je climb-ra, nem mintha számítana...
7. Arkus fog olyat, időben.
8. Fuzz csimpaszkodik a kürtő aljánál az indákban.
9. Ennek még utánanézek, mert a climb skill sebessége a base land speed-től függ, ha nincs climb speed-ed... pl pati 40/20-ról 70/20-ra megy föl (accelerated climb = max(70/4, min (70, 20*2)) = 40 marad), de neked az accelerated climb 20/5-ről 50/12.5-re változna
10. ok
11. ok, bár szerintem nem lát annyit (nincs fáklya erősségű fény, csak félhomály a kürtőben). A lullaby-hez nem kell line of sight, csak line of effect. és nem kell vele "célozni".
12. 25 láb + mondjuk 5 láb = 30 láb magasra tudja idézni.
13. Konyak és a többiek is lehetnek a lyuk szája körül ekkorra. Konyak AC módban 3 és fél kör alatt ér föl. (hint: ha ER hatna, Konyak 2 kör alatt felérne, lásd még 9) (és igen, egyszerűség kedvéért +5 DC, hivatalosan -5 a check-re, eredmény ugyanaz). Arkus pikkelyvértben van asszem, vagyis 10/rd. Miért lenne kevesebb?
14. ok
Többit meglátjuk Smile

Elég alapos tervnek tűnik, többiek véleménye? mehet?

Arkus spell-jeit korábban már írtam, hogy lehet befolyásolni, én annyit döntöttem el előre, hogy
0 - ?, ?, ?, ?
1 - ?, ?, ?, domain: bless
2 - ?, lesser restoration, domain: align weapon (good)
ez egyébként sántít, mert NN a jelleme, miért van good domainje? Smile eleve, hogy lehet Erastil papja? Smile

EDIT: ER maradjon függőben, egyelőre ne éljétek bele magatokat... utánanézek.
Quote this message in a reply
a gobbóktól minden kitelik... affranc, hogy ez miért nem nekem jutott eszembe! Gábriel már hulla lenne... Tongue
Quote this message in a reply
3. Igen, Konyak maganak varazsoljon, jahogy olyan tap, h magus2 helyett class3 a CL-je, akkor igen Smile
5. Eleg neki 3 egyszerre, tobbet nem cipel most maszas kozben (ha jol emlekszem egy ladaban volt eleg sok ott szerelkeztunk fel vele anno, a vadasznal meg par M volt asszem)
9. Spellnel le van irva: "There is no effect on other modes of movement, such as burrow, climb, fly, or swim." De persze lehet, h ugy ertik, h azokhoz nem 30-at ad hozza, hanem land speed alapjan modosulna?
13. Jaja, oké, valamiért 15 is beugrott hátha lehet neki, de ő nem gnóm valóban Smile


Igen, Fuzz csinalja is ezeket, ha nincs nagy ellenvetes, persze mindenki kiegeszitheti a sajatjaval. De eddig nem nagyon volt reakcio az eddigi tervekre, ezert leirtam mit tesz, felvazolja IC, majd megteszi. Aki akar IC reagalhat ra meg. Fuzz gyúr a Leadership featre Smile

A fentiek ismeretében Arkus spelljeire javaslat.

0. Guidance, Virtue, Resistance, Stabilize
1. 2xProt from Evil, Sanctuary(?) + domain spell Bless
2. Bull’s Strength, Lesser restoration, domain: align weapon (good)

Szteem PfE jobb mint SoF, ha jól néztem, valamiért SoF-ra +3AC rémlett, de az még messze van, az is csak +2AC mint Prot.
A BS talán orkhoz illőbb, mint a többi amit felsoroltam korábban, bár az SMII lehet hatásosabb lenne.

Konyak: BullS (3min),PfE(3min),
Eric: PfE (3min)
Fuzz: Guidance (s már mászik is fel)
Konyak: Guidance (1min)
Eric: Guidance (1min)
Konyak: Sanctury (ez segíthet neki, hogy ne dobálják meg amíg mászik 3 körig, de lehet csatában érdemesebb használni, ha valakit meg kell menteni)
Quote this message in a reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
3 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.