RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted (/showthread.php?tid=558)



RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 05-23-2018

A kutakodás elején Eric megjegyzi: Ennél több goblinnak kell lennie. Jó lesz odafigyelni, nehogy meglepjenek bennünket, amíg itt rendezkedünk. A főnök hullája felé int: Érdemes lesz majd prezentálni a fejét a koboldoknak, persze a sárkányukkal együtt, miután azt is sikerül visszaszerezni nekik. Aztán fel lehet nekik ajánlani, hogy vagy önként más táborhelyet keresnek, vagy alávetik magukat Tölgybucka fennhatóságának, vagy ők is így járnak.
Az álványzat elbontását támagtja Eric is.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 05-23-2018

(05-23-2018, 03:06 PM)Eric Thunderfist Wrote: A kutakodás elején Eric megjegyzi: Ennél több goblinnak kell lennie. Jó lesz odafigyelni, nehogy meglepjenek bennünket, amíg itt rendezkedünk. A főnök hullája felé int: Érdemes lesz majd prezentálni a fejét a koboldoknak, persze a sárkányukkal együtt, miután azt is sikerül visszaszerezni nekik. Aztán fel lehet nekik ajánlani, hogy vagy önként más táborhelyet keresnek, vagy alávetik magukat Tölgybucka fennhatóságának, vagy ők is így járnak.
Az álványzat elbontását támagtja Eric is.

Az első mondatot hallva Fuzz kérdőn néz. Több goblinnak, ennyi nem elég? - gondolja. Neki bőven elég volt ennyi és még sok is, kevesebbre számított, azt hitte ennek felét már korábban megöltük. De hallva a további gondolatokat, el is felejti az első mondatot és elismerően blólogat.
Igen, a főnök és Grenl fejét. Jó ötlet! - helyesel, bár nem tudja Eric mennyire gondolja komolyan, mert legutóbb Belák fejéről is szó volt, s az ott maradt.
És Belák fejét nem kellene? Hű, azt lent hagytuk, vagy hozta valaki? - teszi hozzá halkabban, kissé félénken

Annyival egészíteném még ki, hogy Tölgybucka fennhatóságának, azaz nekünk - elő is keresi közben a kapitány levelét, amiben megbíztak minket a "polgárőrködéssel", s felmutatja. - Illetve Hucrele asszonyság, aki mondhatjuk, hogy a város koronázatlan királynője, azt mondta, hogy amit az erődben találunk az mind a miént lehet. Szóval a goblinok területe az erődből mostantól a mi területünk, ezt nyilvánvaló kell tennünk a koboldok számára is. Ha oda belépnek, hallottak. De ha vállalják, hogy őrzik az erődöt, s nem engednek oda senkit rajtunk kívül, akkor a bejáratig levő területet, patkányos rész, stb átengedjük nekik. 
Ha nem mennek bele, vagy megszegik az egyezséget, akkor végük, ahogy mondod. 

Rövid szünet után hozzáteszi

Vagy pihenjünk egy napot, s holnap csak simán elintézzük őket? Ez is alternatíva. Ki szavaz erre a lehetőségre? A goblinokkal is hiábavaló volt az egyezkedés, a koboldok jobbak lennének?- néz kérdőn három társára (OOC - félgnómként a koboldokat eredetileg kevésbé szívlelte, de nyílván a gobbókkal való kapcsolata azóta méginkább mélypontra jutott)

OOC - Sztem fentiek alapján úgy vehetjük, hogy Eric támogatja a még zárt ajtó kinyitását is, ugye? Az ennél több goblinnak szöveg utalhat erre is Smile DM? Konyak? Arkus?


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 05-23-2018

Arkus a fejét rázza.
- Nem hiszem, hogy ennél több harcosuk lenne, a tábor emlékeim alapján nem bírt volna el több embert, de meg is nézhetjük - int a kápolnaféle, a bástyánál alacsonyabb, de azért az erőd javánál mégiscsak magasabb, nagyobb, boltíves helyiség felé, ahol a mindennapjaikat élték a goblinok.
- Legföljebb öregekre, kölykökre, asszonyokra emlékezhetsz még, testvér. - mondja Ericnek.

A törpnek eszébe jut, hogy a koboldok területén van még egy koboldok által őrzött szoba, ami mellett elhaladt a társaság Mípó vezetésével, s ahonnan anno goblin beszédet hallottak (akkor Kaolin ismerte fel a nyelvet), az afféle börtöncella lehetett. Harcosok számát illetően hihetőnek tartja Arkus szavait.

A koboldok megfenyegetésére válaszul annyit mond:
- Ha nem adnak rá okot, akkor nem kéne háborgatni őket a saját lakhelyükön. Tölgybuckát fenyegetik? Fenyegették valaha?

Amennyire Fuzz visszaemlékszik, a fogadóban nem hallott semmiféle kobold-incidensről. Konyak, aki legrégebben lakik a környéken, szintén csak annyit tud, hogy a macskája eltűnt, de semmi jel nem mutat a koboldokra, azon kívül, hogy itt vannak.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 05-23-2018

(05-23-2018, 04:49 PM)DM Surranó Wrote: A koboldok megfenyegetésére válaszul annyit mond:
- Ha nem adnak rá okot, akkor nem kéne háborgatni őket a saját lakhelyükön. Tölgybuckát fenyegetik? Fenyegették valaha?

Amennyire Fuzz visszaemlékszik, a fogadóban nem hallott semmiféle kobold-incidensről. Konyak, aki legrégebben lakik a környéken, szintén csak annyit tud, hogy a macskája eltűnt, de semmi jel nem mutat a koboldokra, azon kívül, hogy itt vannak.

OOC - TBK-t nem, de minket fenyegettek 2x is? Sajnos Fuzz is a diplomácia mellett van, mégha ooc nézve nem lenne logikus életben hagyni őket.
Szóval a kérdés inkébb az, hogy akarjuk-e, hogy okot adjanak rá. Smile


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 05-23-2018

Én is elsősorban arra szeretném őket rávenni, hogy a Tölgybuckával való szövettség mellett döntsenek inkább. bólint Eric Arkus felvetésére. A felderítést támogatja, mivel arra akart célozni. A hangsúlyából pedig Fuzz érezhette, hogy ezúttal nem blöffből mondta a fej felmutatást, mint Belák esetén. Bár ahhoz nem ragaszkodik, hogy csak a feje legyen felmutatva a főnöknek a teste nélkül.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 05-23-2018

(05-23-2018, 07:17 PM)Eric Thunderfist Wrote: Én is elsősorban arra szeretném őket rávenni, hogy a Tölgybuckával való szövettség mellett döntsenek inkább. bólint Eric Arkus felvetésére. A felderítést támogatja, mivel arra akart célozni. A hangsúlyából pedig Fuzz érezhette, hogy ezúttal nem blöffből mondta a fej felmutatást, mint Belák esetén. Bár ahhoz nem ragaszkodik, hogy csak a feje legyen felmutatva a főnöknek a teste nélkül.

Rendben, akkor úgy veszem, hogy eltekintesz attól, hogy legutóbbi találkozásunkkor éppen meg akartak enni minket, azaz eddig kettő szavazat arra, hogy adjunk nekik is egy újabb esélyt mint a goblinoknak. Reméljük ők tartják a szavukat. Konyak, te mit mondasz?


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 05-23-2018

(05-23-2018, 08:15 AM)DM Surranó Wrote: Eric a scale mail-en észreveszi, hogy a pikkelyek nagy részén ugyanaz a szimbólum szerepel: egy kalligrafikus H betű. A törp szerint az egész vért valaha úgy nézhetett ki, nyilván volt néha javítva "idegen" pikkelyekből is. 

Durnn szegecselt bőrvértje szanaszét szakadt Konyak durva csapásától, viszont az ujján egy gyanúsan oda nem illő arany pecsétgyűrű díszeleg (egyezik Sharwyn gyűrűjével)

OOC - most olvastam el részletesebben a lootot

Megvan a másik gyűrű is. Visszavisszük Hucrele asszonyságnak ezt is - el is teszi a másik mellé. Feltételezve, hogy Eric megosztja a H-betűs észrevételt így folytatja. Ez meg a harcos Hucrele fivér páncélja lehetett. Nem hiszem, hogy őt is élve megtalálnánk már, de talán a holtteste itt lesz még valahol, hogy tisztességgel eltemessük.

EDIT - megnéztük már, hogy az tényleg hobgoblin volt? Smile Nem a halott Hucrele fivér aki le lett pofozva a trónról, s azért nem mozdult? Smile Sisak volt rajta, ha jól rémlik, de átkutatáskor csak kiderült vagy nem?


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 05-23-2018

- A gobok teruletet tudjuk le meg ma, a koboldokkal majd targyalunk holnap. A lakatot megprobalhatod kinyitni, de elotte arebb allok.


Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 05-24-2018

Hobo volt a trónról lepofozott alak

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 05-24-2018

(05-23-2018, 11:29 PM)Konyak Wrote: - A gobok teruletet tudjuk le meg ma, a koboldokkal majd targyalunk holnap. A lakatot megprobalhatod kinyitni, de elotte arebb allok.

OOC - Jaja, en is igy gondolom, azt meg ma. Megsem probalja a lakatot, 1 rank kellene elobb ra, mert trained.
Akkor vehetjuk ugy, h Konyak is benne van az ajtonyitasban. Mar csak az elhelyezkedesek kellenek roll20-n az ajtónyitáshoz, de ezt rabizhatjuk DM-re, ugyis az ajtoban allo Fuzz kapja az elso pofont Smile

"Rendben, akkor egyelőre mindenki a koboldokkal való újabb tárgyalás mellett van. Egyöntetűen megszavazva."