RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted (/showthread.php?tid=558)



RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 05-02-2018

smite + flank, akkor se Smile


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 05-02-2018

(05-02-2018, 11:55 AM)DM Surranó Wrote: smite + flank, akkor se Smile

Kivéve ha véletlen ájult került az útjába Smile
Smite csak sebzésre van, ha jól rémlik.

Mivel megszakította éneket, újra tud beszélni is Smile
Részben ezért is tette, mert előző kör elején már nagyon izgatta a fantáziáját mi lehet odafent, mert mindent jól hallott, s vannak feltételezései, de beszámoló nem jött senkitől. Ezt elfelejtette mondani indulás előtt, hogy folyamatosan riportoljanak akik kiértek. Majd legközelebb igyekszik nem elfelejteni - gondolja - magából indul ki, s mindig megfeledkezik róla, hogy ezeknek a nagyoknak nem kenyere a beszéd mint neki.

Mi a helyzet? Jól vagytok? - érdeklődik free actionként valamikor.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 05-02-2018

- Még élek, de siess!


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 05-02-2018

(05-02-2018, 09:58 AM)DM Surranó Wrote: 13 - Eric...
OOC - korábbi Throw Anything ötleted tárgytalan, mert a főnök fekszik, de egyébként se értettem, amikor melee-ben vagy... most már legalább van két ellenfél a két oldaladon Smile
Nem láttam az elhelyezkedést roll20-on. De ha melee-ben van, akkor Eric nem teljesíti a közben kiterült főnök parancsát, hanem üti a Konyakhoz közelebbi (tehát a jobbra levő) goblint. Közben odaszól Konyaknak: Hagyj benne egy leheletnyit Arkusnak is.

Flurry Attack: [1d20+6] = 18+6 = 24, [1d20+5] = 15+5 = 20 (másodikba a Guidance-t nem vettem bele, mert ha jól sejtem, az első támadás mindenképpen elhasználta, bár úgy rémlik, már a trónon ülőre el lett használva, így az első is inkább csak 23), damage: [1d6+2] = 3+2 = 5, [1d6+2] = 4+2 = 6 (+ének bónusz, ha van)


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 05-02-2018

10:01.8
30 - Fuzz mászik és dalol. Hallja, mi történik fönn, hallja, hogy a goblin kórus elhalkult és belépett egy hobó kommandírozni. Hallja a deszkák reccsenését, ahogy Eric széttörte, stb...
29 - Konyak hall valami mocorgást a mellette levő ajtó felől, mintha valaki átesett volna egy vödrön nem messze.
28 - Konyak lánccal a kezében a főnök felé lendül. A háta mögötti bökős goblin tesz egy gyenge próbát, de kár érte (AC5)
Ahogy a főnökhöz lép, súlyos csapásokat váltanak, a főnök adogat (AC22, -7hp), mire Konyak berágva fogadja (AC25, 19hp). A főnök elterül, a szögecselt bőrvért felszakadt, szivárog a vér.
26 - A bátor bökős goblin követi Konyakot és bekóstol a védelmébe (AC10)
24 - Eric mellett kardot ránt és a földre huppan egy gobbó, kihasználva a trónon lévő haver helyzetét... de elméri az ugrást, és hasra esik.
18 - Missz narancsbőr nem túl jól használja ki ezt a terelést, és luftot csap a törp feje fölött.
16 - Egy zöldbe öltözött goblin is Konyakra szabadul, de minek (AC5)
14 - Arkus mászik tovább {+55 -> +65}, de nem lát sérültet.
13 - Északról egy talpig szürkére festett páncélos goblin hág a főnök összeroskadt teste fölé, és a habzó szájú barbár védelmén végre rést talál (AC19, -4hp). Patakokban ömlik a vér, a sós íz elönti a barbár torkát is, de csak dühöng tovább (rage miatt még pluszban)

13 - A földön fekvő goblin elterülve marad, de a fogai messze szállnak a második pofontól (ami gyanítom, hogy rúgás volt)
12 - Keletről berongyol végre a goblin sámán, átmászik a tülekedésen, ügyesen használva takarásnak a goblint, aki Konyakot nyársra húzta, majd letérdel, és pár szót mormol, ami nyomán halovány zöld derengés vonja be a főnököt. Konyak stabilizáló imának véli.
11 - A szőke ciklon kardot húz, és megtekergeti Konyak körül úgy, hogy átjátssza magát a dühöngő védelmen és a mágikus pajzson... hogy utána elakadjon a láncingben. (AC16)

10:01.9
30 - Fuzz abbahagyja az éneklést, mászik {+60 -> +65}, varázsol, kérdez. (OOC - patit nézd meg, jó helyre tettem-e, így flankeli szőkét és fenyegeti a sámánt)
29 - Megjelenik délkeletről egy hobgoblin íjász, és Fuzz felé küld egy nyílvesszőt (AC14, dex és pajzs nélkül talált? -4hp)
28 - Konyak...


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 05-02-2018

Lejátszottuk roll20-on.
Röviden:
Eric jön

Hosszabban:
Arkus feje kibukkant.
Fuzz a nyomában.
Patkány és Konyak északkeleten.
bónusz ellenfelek előkerültek
Eric környékén még a trónon álló missz narancsbőr van.

Teljes verzió holnap.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 05-02-2018

Eric megpróbálkozik egy forgó-pörgő rugással miss narancsbőrnél: [1d20+5] = 12+5 = 17, [1d20+5] = 9+5 = 14, damage [1d6+2] = 6+2 = 8, [1d6+2] = 2+2 = 4


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 05-02-2018

30 - Fuzz komolyan veszi Konyak felszólítását, hogy siessen, ezért sietve mászik még 5 lábat {65->70}, majd varázsol egy ER-t, hogy ha végre kiér, akkor gyorsabban tudjon sietni. Megyünk, tarts ki!
29.99 - Pati támadja tovább akit akart (DK), feltéve, hogy még él addig. Ha mégsem él, akkor Fuzz valszeg újabb patit idéz ER helyett Konyak mellé, de tfh. nem szedték le. Smile
Pati attack [1d20+1] = 18+1 = 19 + bless = 20
Pati dmg [1d4+1] = 2+1 = 3 + disease DC11


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 05-03-2018

10:01.9
30 - Fuzz abbahagyja az éneklést, mászik Arkus högyibe {+60 -> +65}, varázsol, kérdez. (OOC - patit nézd meg, jó helyre tettem-e, így flankeli szőkét és fenyegeti a sámánt)
29 - Megjelenik délkeletről egy hobgoblin íjász, és
Fuzz Arkus felé küld egy nyílvesszőt, de lepattan a páncélról (AC15)
28 - Konyak lecsapja az előtte álló goblint, aztán táncol egyet, közben betekint a keleti folyosóra, ami egy újabb goblin mögött a homályban végződni tűnik. (roll20 updated) Utánakapnak többen is, és Konyak majdnem még egy sebet szerez, most már nem tudni, hogy a száján felbugyogó véres hab nem-e valami nekrotikus hatás eredménye.
26 - A háta mögötti goblin felzárkózik, és tesz egy gyenge próbát, de a halál árnyékában levő barbár könnyeden eltáncol.
24 - A csürhe követi, de hiába
22 - A folyosón levő kis vörös találomra dob egy gerelyt a tömegbe.
18 - Missz Narancsbőr felbőszíti Eric-et (AC17 -1hp)
16 - Látván a fölfelé kapaszkodókat, a zöld goblin leugrik, hogy karddal a kezében várja a jövevényeket... de csúnyán hasra esik, így nagy nyögésekkel feltápászkodik.
14 - Arkus feje végre kibukkan {+65->+75} és meglátja a halódó barbárt. - Ejha - mondja.
13 - A talpig szürke goblin, akit Konyak imént lecsapott, megtér Venkelvore-hoz. A hobgoblin, akit Eric a trónról taszított le, szintén.
13 - Eric megpördül és kirúg pár goblin fogat. Missz Narancsbőr megrendül (OOC - disabled), és nem tud kitérni a második rúgás elől egészen, csak a páncélja védi meg.
12 - Grenl reszketve húzza elő cséphadaróját, és azzal a mozdulattal majdnem kupánvágja saját magát. Valamit visít goblinul.
11 - Szőke Ciklon ismét bekóstol Konyak mágikus védelmébe. (AC13)

10:02.0
30 - Fuzz komolyan vesz, mászik {+65 -> +70}, varázsol, bátorít.
29 - Az íjász hobó íját eldobva kardot ránt, és ugrik egy hasast a kút mellé, majd feltápászkodik.
29 - Pati mar, Szőke Ciklon kemény, mint a szél, de azért elzöldül a zöld ábrázata.
28 - Konyak... (hint: guidance e körben lejár, ha még nem használtad el)


Spells+Effects and expiration
10:02.0 - Guidance (Konyak)
10:02.1 - Guidance (Eric)
10:02.2 - Guidance (Fuzz)
10:02.8 - Dire Rat
10:03 - BS (Konyak)
10:03 - Bless (all)
10.03.09 - Expeditious Retreat (Fuzz)
10:04 - Speak with Animals (Fuzz)
10:04 - Shield (Konyak)
10:10 - Light (Fuzz)
10:30 - Light (Konyak)
11:00 - Prestidigitation (Fuzz)

ha valamit kihagytam, szóljatok. A PFE-t nem mondtátok, kire pakoljam, ezért megmaradtak potenciális CLW-nek.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 05-03-2018

10.03.09 - Expeditious Retreat (Fuzz)

Ajjaj, PFE a front emberre ment volna Smile