RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted (/showthread.php?tid=558)



RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 04-26-2018

Konyak elmegy az elenk ruhas mellett azt tol egy CS-t masik 4 vagy tobb gobeszre. 7 lab magasan inditja a cone-t.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-27-2018

10:01.7

30 - Fuzz énekel és mászik rendetlenül {+40->+50}
29 - Az élénk ruhás goblin kardja lecsusszan a mágikus pajzsról.

28 - Konyak elballag az élénk ruhás mellett és felcaplat a törmelékre (5 láb magasra). A pinki próbálja átdöfni a lábikráját, de a barbár túl mobilis, így csak a páncélját karcolja meg.(AC19)
Ahogy felér, kilát a terembe némileg, de nem lát senkit a látómezőben. (fog of war-t levettem, mert minek, ami titok úgyis gm layeren van... remélem Smile )
Varázslás közben a két szomszédos goblin próbálja megbökni, de nem járnak sikerrel. (AC 10 és 8)
A négy goblinból három széjjelhányja magát, a szőke ciklon a túlvégen viszont áll, mint a cövek. (will save 14)
18 - A talpon levő hat goblin egyike Eric fejébe vág egy gerelyt (AC20, -4hp). A Konyak melletti kardra vált, de nem talál, a többiek is összevissza dobálóznak és főleg ordítoznak.
14 - Arkus mászik tovább, elgondolkozik egy channel-en, felnéz, éppen mikor Eric fejébe áll egy gerely, de úgy ítéli, a keményfejű törp túléli, Konyak meg kívül a látóterén, ezért mászik tovább. {+45 -> +55}
13 - Eric...


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 04-27-2018

30 - Fuzz énekel és mászik rendetlenül {+50->+60}.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 04-28-2018

Eric lát esélyt onnan, ahol éppen van, az építmény megbontására (pl. a fentebb felvetett belerúgással)?
Ha igen, akkor ezt teszi 13-kor. Ha nem, akkor felméri, hogyan tud egy ellenfélhez jutni hatékonyan és azt teszi.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-29-2018

OOC - fentebb leírtam, mik a lehetőségek:
- szétrúgni valamennyire az építményt, ehhez lehet disable device vagy engineering check
- felugrani és felkapaszkodni
- elérhető még a szivárványt hányó goblinok közül kettő Eric-nek.
Mivel implicit Eric szavaiból arra következtetek, hogy az elsőt preferálja, ezt veszem cselekedetnek.

13 - Eric kinéz egy gyenge pontot, és jó nagyot rúg a feje fölött levő deszkába, ami elsőre nem enged, de másodszorra egy reccsenéssel eltörik, és a goblin a kupacról a földre pottyan, de ügyesen a trón felé pattan (OOC - ad hoc acrobatics, hogy ne egy kockában legyenek ketten)
11 - A szőke ciklon megragadja a kardját, és védekező pozíciót vesz fel.
6 - A szőke ciklon mellett megjelenik egy hobó szögecses vértben, gyanúsan ismerős másfélkezes karddal a kezében, bőrsisakkal a fején. Forgat egyet a két kézre fogott palloson, és kajánul odaszól Konyaknak:
- Fegyvereket eldobni!

10:01.8

30 - Fuzz...
28 - Konyak...


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 04-29-2018

OOC - 6 - Na ugye, hogy ugye Smile
OOC - most mondhatja Erik, hogy dehát nincs is nálam fegyver,, békével jöttünk Smile

30 - Fuzz énekel és mászik rendetlenül {+50->+60}. Lásd: http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=558&pid=32925#pid32925
Közben próbálja beazonosítani, hogy mi lehet odafent a nagy harci helyzet, az eddigi és mostani összes infómorzsa alapján, hogy esetleg tudna-e mással segédkezni jelen helyzetben mint énekkel és közben mászással. Lehet vált egy summonra kövkörben ismét.
Módosítót add hozzá (perception, sense motive, stb?)

Fuzz [1d20] = 20

Egyelőre igyekszik mielőbb feljutni.

OOC - Holnap nem leszek, kedden is korlátozottan.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-29-2018

30 - Fuzz mászik és dalol. Hallja, mi történik fönn, hallja, hogy a goblin kórus elhalkult és belépett egy hobó kommandírozni. Hallja a deszkák reccsenését, ahogy Eric széttörte, stb...
29 - Konyak hall valami mocorgást a mellette levő ajtó felől, mintha valaki átesett volna egy vödrön nem messze.
28 - Konyak...


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 05-02-2018

Eric majd engedelmeskedik a hobbó felszólításának és a letört deszkát hozzávágja (Throw Anything).

OOC: Mi volt a tornatanár utolsó mondata halála előtt? "Minden gerelyt ide!"


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 05-02-2018

10:01.8
30 - Fuzz mászik és dalol. Hallja, mi történik fönn, hallja, hogy a goblin kórus elhalkult és belépett egy hobó kommandírozni. Hallja a deszkák reccsenését, ahogy Eric széttörte, stb...
29 - Konyak hall valami mocorgást a mellette levő ajtó felől, mintha valaki átesett volna egy vödrön nem messze.

28 - Konyak lánccal a kezében a főnök felé lendül. A háta mögötti bökős goblin tesz egy gyenge próbát, de kár érte (AC5)
Ahogy a főnökhöz lép, súlyos csapásokat váltanak, a főnök adogat (AC22, -7hp), mire Konyak berágva fogadja (AC25, 19hp). A főnök elterül, a szögecselt bőrvért felszakadt, szivárog a vér.
26 - A bátor bökős goblin követi Konyakot és bekóstol a védelmébe (AC10)
24 - Eric mellett kardot ránt és a földre huppan egy gobbó, kihasználva a trónon lévő haver helyzetét... de elméri az ugrást, és hasra esik.
18 - Missz narancsbőr nem túl jól használja ki ezt a terelést, és luftot csap a törp feje fölött.
16 - Egy zöldbe öltözött goblin is Konyakra szabadul, de minek (AC5)
14 - Arkus mászik tovább {+55 -> +65}, de nem lát sérültet.
13 - Északról egy talpig szürkére festett páncélos goblin hág a főnök összeroskadt teste fölé, és a habzó szájú barbár védelmén végre rést talál (AC19, -4hp). Patakokban ömlik a vér, a sós íz elönti a barbár torkát is, de csak dühöng tovább (rage miatt még pluszban)
13 - Eric...
OOC - korábbi Throw Anything ötleted tárgytalan, mert a főnök fekszik, de egyébként se értettem, amikor melee-ben vagy... most már legalább van két ellenfél a két oldaladon Smile


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 05-02-2018

OOC - Eric éneket, blesst ne feledd, illetve guidancet ha van még

30 - Fuzz abbahagyja az énekést kövkörben, s mászik még 5 lábat, végre elég közel került a kút tetején levő emelvényhez, ezért castol egy celestial patit a deszka tetejére, hogy erősítést vagy csalit küldjön fel. Menj goblint ölni! - kiált utána patkányul
29.99 - Pati végigfut a deszkán és goblint próbál ölni, nem túl nagy sikerrel.

Pati attack [1d20+1] = 6+1 = 7