RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted (/showthread.php?tid=558)



RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 04-26-2018

Konyak felall az elozo helyere.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-26-2018

OOC @Fuzz - már lassabban ment...

28 - Konyak visszakapaszkodik a célmezőre. (és innen újra van dex bónusza AC-re)
26...14 - Összevissza repkednek gerelyek meg kődarabok Eric és Konyak felé, de nagyon ügyetlenül. Úgy látszik, a goblinok kezdenek kissé bepánikolni, hogy nem bírnak még ezzel a két behatolóval sem, és még hol a tartalék.
14 - Arkus mászik {+35 -> +45}
13 - Egy gerely kicselezi a barbár rutinos mozgását, és a elkerüli a rózsaszín kollégát, de megakad a mágikus védelmén. (AC19 -4 into melee)
13 - Eric...


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 04-26-2018

A trónolón észrevehető volt bármilyen mozgás amióta Eric felmászott? (Perception: 9)
(04-26-2018, 11:29 AM)DM Surranó Wrote: 13 - Eric...
... megüti
HA (INT = 10, Wis = 19, alapján rájön, hogy a trónon levő nem él)
AKKOR a tróntól jobbra levő gobbót stun nélkül
KÜLÖNBEN a trónon ülőt egy stunt felhasználva a mai kvótájából.
[1d20+2] = 13+2 = 15
[1d20+2] = 17+2 = 19
Damage: [1d6+2] = 1+2 = 3, [1d6+2] = 6+2 = 8


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-26-2018

Eric szerint ez itt bizony a főnök, de mozdulatlanul. Amíg nem mozog, addig meg jobb, ha mást üt, csakhogy az említett jobbra levő gobbó tíz láb magasan leledzik (akinek deszka van a talpa alatt, az mind). A földszinten kettő van: az egyik szivárványt hány délen (ütős), a másik meg Konyakkal kakaskodik keleten.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 04-26-2018

30 - Fuzz mászik tovább rendületlenül {+50} és énekel rendíthetetlenül. Közben reméli, hogy a fentiek jól vannak. Egy pillanatra megijedt, hogy egy hústoronyszerű hegyomlás ránk zuhan fentről, amikor látta Konyakot visszapottyani....

OOC - Ericnek add hozzá Bless + ének módosítókat, úgy látom nem volt benne.

OOC - Az milyen action lenne, hogy a monk felugrik és elkapja a lábát, vagy kihúzza a deszkát a lába alól? Vagy FoB-bal szétüti, rúgja egy részét az emelvénynek?


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-26-2018

attack object mehet, monknak simán megengedném, hogy feje fölé csapjon/rúgjon, láncnak is, kard neccesebb.
ha mellé társul egy DC15 disable device vagy engineering check (törpnek +2-vel), akkor amennyivel túldobtad, annyit levonok az object hardness-éből. Ha nagyon túldobod, akkor lehet, hogy kritikusnak veszem (a fegyver szorzójával)

high jump Medium esetén 2 láb x 4 high jump x 2 standing = 16. Ha 10 láb magasra ugrasz (DC40), akkor egyből fel is ugrottál, egyébként elkaptad a szélét, és egy move action-nel felhúzhatod magad (DC 15 climb)

de jobb lenne, ha megmondaná mindenki, mit szeretne, és én utólag mondom meg, mit kell dobni rá, sőt ki is dobom Smile hogy ne min-max játékot játsszunk, hanem megérzésre.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 04-26-2018

OOC- Az a gond, hogy a karakterek kb. azert tudjak mi mennyire nehez, mig a jatekosok benezik, maskent gondoljak, ... ezert szoktuk kerdezgetni a DC-t
Most neztem, hogy lehet szep szines korongokat rakni a tokenekhez, jelolned ezzel hogy melyik milyen magasan van a talaj szinthez visszonyitva
Pl: piros 5 lab; kek 10 lab; zold 15 lab; ...


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 04-26-2018

(04-26-2018, 11:54 AM)Eric Thunderfist Wrote: A trónolón észrevehető volt bármilyen mozgás amióta Eric felmászott?  (Perception: 9)
(04-26-2018, 11:29 AM)DM Surranó Wrote: 13 - Eric...
... megüti
HA (INT = 10, Wis = 19, alapján rájön, hogy a trónon levő nem él)
AKKOR a tróntól jobbra levő gobbót stun nélkül
KÜLÖNBEN a trónon ülőt egy stunt felhasználva a mai kvótájából.
[1d20+2] = 13+2 = 15
[1d20+2] = 17+2 = 19
Damage: [1d6+2] = 1+2 = 3, [1d6+2] = 6+2 = 8

OOC - En Coupe da grace-re gondoltam: "- Az ajultakat vegezd ki!"


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 04-26-2018

(04-26-2018, 02:51 PM)Konyak Wrote:
(04-26-2018, 11:54 AM)Eric Thunderfist Wrote: A trónolón észrevehető volt bármilyen mozgás amióta Eric felmászott?  (Perception: 9)
(04-26-2018, 11:29 AM)DM Surranó Wrote: 13 - Eric...
... megüti
HA (INT = 10, Wis = 19, alapján rájön, hogy a trónon levő nem él)
AKKOR a tróntól jobbra levő gobbót stun nélkül
KÜLÖNBEN a trónon ülőt egy stunt felhasználva a mai kvótájából.
[1d20+2] = 13+2 = 15
[1d20+2] = 17+2 = 19
Damage: [1d6+2] = 1+2 = 3, [1d6+2] = 6+2 = 8

OOC - En Coupe da grace-re gondoltam: "- Az ajultakat vegezd ki!"
Ha Eric felismerte, hogy az a főnök, akkor a főnököt üti a fenti dobásokkal (plusz Bless+ének) és a stun is megy neki (hátha az ütéstől magához térne). Utána az erre történőktől függően valószínűleg az építmény összedöntése jöhet az előző pár posztban leírtak alapján eljárva.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-26-2018

13 - Eric a megérzései ellenére biztosra megy, és két akkora pofont kever le a trónoló hobgoblinnak, hogy az kirepül ültéből, még a kardot is leveri a kartámaszról. Egy nyekkenésen kívül életnek semmi jelét nem mutatja, bár nem kizárt, hogy most szállt ki belőle az utolsó szikra.
OOC - jól értem, hogy PF-ben már nem mínusz tízig, hanem 15-ös egészség esetén -15-ig él a delikvens?
11 - Egy tétova kődarab huppan le Konyak mellé a kürtőbe, és elzúg Fuzz mellett, Arkust viszont kupán találja (-3hp).

10:01.7

30 - Fuzz énekel és mászik rendetlenül {+40->+50}
29 - Az élénk ruhás goblin kardja lecsusszan a mágikus pajzsról.
28 - Konyak...