RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted (/showthread.php?tid=558)



RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 04-23-2018

Konyak előre engedi a patit aztán mászik rendületlenül tovább és délre lép ki. Majd mond meg mit bír még csinálni.

OOC : sum HP - 14
Ha számít van mobility featje.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-23-2018

mobility nem számít, ha dex nem számít. ez most határeset, hogy a mászás befejezése az micsodi... (most nem lesz jelentősége, már kidobtam a kidobandót, csak mondom)
A pati eltűnt, Konyak delay-el köv kör 28-ra?
Konyak felmászhat és van még egy move action-je.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 04-23-2018

Standard action-t mi vitte el? Nem ekvivalens a mozgásba való beszámításnál a move és a standard?


Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-23-2018

Elírtam, std-re gondoltam

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 04-23-2018

(04-23-2018, 09:50 AM)Fuzz Wrote: Fuzz free actionként felkiált Konyaknak: "Konyak, várd meg a patit!!!"
(Ha Konyak vette az adást, hogy egy kis delayre szólította fel a kisvezér mielőtt kimászna, akkor Fuzz 30-nál mászik 5-t {+35}-re és idéz egy újabb patit {+60}-ra. Majd felküldi a AC+TD modeban a felszínre "Gyorsan fel, de nagyon védd magad, elszaladni a goblinok mellett" , ha másra nem is, de arra jó hogy elterelje a figyelmet Konyakról és az aookról.
Ha Konyak mégis felment, akkor még átgondolom, hogy ének vagy még1 pati.

OOC - Előző AC22-8 az kb natural 20 lehetett a gobbó részéről, ugye? Nem +1 körül van nekik a melee, ha nem titok? Vagy nem is sima gobbó volt, ajjaj? Smile

OOC - Lehet DM-nek kimaradt ez a post, "az eltűnt pati" szöveg miatt gondolom

Mivel Konyak vár, Fuzz eszerint cselekedett


Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-23-2018

Ooc tényleg kimaradt.
Ac 22 gerely -8=14, nem annyi a pati acje?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 04-23-2018

Konyakot felraktam delre, vedd le a takarast, hogy tudjak donteni a std. actionjerol.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 04-23-2018

(04-23-2018, 04:39 PM)DM Surranó Wrote: Ooc tényleg kimaradt.
Ac 22 gerely -8=14, nem annyi a pati acje?

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

OOC - De-de 14, sztem is. A kérdés magára a 22-re vonatkozott, az meleeben natural 20-szal jöhet ki gondolom, de közben rájöttem, hogy valszeg a -4 melee-t nem a javelin meleere írtad, hanem ranged meleebe dobás volt más részéről, mert a rangedjük magasabb, s így akár 18-19 is elég lehetett? Smile

Ránéztem roll20-ra, ez így érdekesen néz ki Smile
A kút 10x10-nek vehető az egyszerűség kedvéért roll20-n?
A patira a kimászás miatt nincs aoo, mivel van climb speedje, ugye? S nem is áll fel proneból, viszont ha elhalad gobbók mellett akkor már szúrhatnak rá javelinnal vagy mással.
Jelölöm, hogy sztem hol jött ki, lehet Konyak helyét választottam volna én is, de legyen másik, a keleti, s onnan elszalad TD modeban a gobbók mellett a parancs szerint. De ha gondolod ki is dobhatod hol jött ki, bár sztem csak olyan jöhet szóba amely mellett van gobbó.


Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-24-2018

Ooc majd rendbeszedem a roll 20at meg a fórumot is, addig így mezítlábasan.

10:01.5
30 - Fuzz mászik, idéz, cincog.
29 - A pati (ac18 hp2) mérgesen cincogva felmászik és eltűnik a látótérből, a goblin zsivajon át Fuzz se hallja, cincog-e még.
28 - Konyak kimászik, és közben látja, hogy a pati előcsalt még egy goblint, így az eredetileg kinézett helyen flank lesz... (a pink goblin másik oldalán nem, még dönthetsz, a kék négyzeten belül bármelyik mezőn lehetsz a move végén, kimászva)

A terem durván átalakult a korábbiakhoz képest, de pár ismerős pont akad. Nyugaton ugyanúgy ott a kőtrónus, mellette az elhagyatott cserép, a trónus előtt a láda, és a trónuson ott ül egy marcona alak, pikkelyvértben, vödörszerű sisakban, meztelen hosszú kard a keze ügyében. Kelet-délkelet felé sejteni lehet az ajtót is.

A helyi népek sokat dolgoztak, hogy megkeserítsék valaki haláltusáját, de hogy az a sajátjuk-e, azt még nem tudni. Mindenesetre ahogy Konyak meg tudja ítélni, telehordták az egykori bástyát kövekkel, fa- és vasdarabokkal, de felfedezni vél bőrből és cserépből készült darabkákat is. A kupac elég masszív, kivéve az úgy tíz lábbal a föld fölött kikandikáló rögtönzött pallókat, amik valaha talán ládafedelek lehettek. Azokon hasalnak a goblinkák, mintha a másik végük le lenne horgonyozva a masszív kupachoz. Általános a bűz és valami kesernyés szag, amit a barbár nem tud azonosítani a csata hevében.

A kilógó pallók alatt alig maradt több, mint egy gyilokjáró. Az itt elszántan álló, rövid kardot markoló két goblintól eltekintve körbe lehet menni a kút körül. Konyaknak rémlik, hogy északkeletre volt egy ajtó, de most nyoma sem látszik a törmeléktől, mint ahogy a patkányt se látja. Lát viszont kelet-délkelet felé egy kis hágót a szeméthegyen át, az ajtó nyitva, a törmelék legalacsonyabb pontja ott van, csak négy-öt láb magas, és olybá tűnik, onnan lehet felmászni a veszedelmes emelvényre észak és dél felé.

Konyaknak feltűnik, hogy a trónon lévő hobgoblinon kívül csak harcos goblinokat lát, harcképtelen asszonyokat és a sámánt (aki szintén nő volt) nem. A zúgó csatazajban viszont nem tud ezen gondolkozni, hanem cselekszik, és...


Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 04-24-2018

Ez kimaradt
Igen, pati climb aoot jól látod.
A kút a kék négyzet közepén van. Aki 80nál tart mászásban, az a kék négyzet valamelyik mezőjén, de már a kútból kint van. Eric és Konyak tokenjét a láthatóság kedvéért raktam ki, bármelyik mezőre étkezhetnek.
Itt kérek elnézést, hogy a hosszú postot nem javítom, de fontos: a flank nem lenne, csak ha Konyak a std action gyanánt belelépne, a lényeg a két goblin közt pont egy mező van.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről