RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted (/showthread.php?tid=558)



RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 03-26-2018

- Durván?... Lehet, de ne feledd, hogy te kezdtél durvulni.

- Teee kezdteeeed! - mondja gyerekesen elnyújtott, csúfondáros hangon.

A nő türelmesen vár, és amikor úgy egy percig senki nem szólal meg, hűvös hangon beszélni kezd.
- Ennyi? ... - (lélegzetvételnyi szünet)
Ha hagyják beszélni, akkor folytatja.
- Akkor vessünk véget ennek a kisded hazudozásnak. Ha olyan jót akartok nekem meg a bátyámnak, akkor oldozzatok el, adjátok vissza a holmimat, és takarodjatok a szemem elől.
Majd némi gondolkodás után hozzáteszi:
- Pöcs.
És ha még erre sincs reakció, akkor ezt is:
- Csak kisebb.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-26-2018

Tipikus, tipikus - bólogat Fuzz, miután türelmesen végighallgatta a lányt, diplomáciai képességeinek köszönhetően nem hagyja magát kizökkenteni, felposszantani, holmi alpári stílus miatt. Végül összefont karral, s bólogatva szummázza a dolgot mintha értene hozzá - Tipikus esete annak amikor egy ördög, démon megszáll valakit, azok szoktak így viselkedni. Legalábbis így hallottam. (egy kocsmában, ezt nem teszi hozzá). Semmire nincs normális válasza, csak szitkozódás, káromkodás. S nézzétek a tekintetét. Mit gondoltok? - kérdezi elsősorban Erkire és Arkusra nézve.
Lehet nem véletlen, hogy Belák is egy démonfejű állattá változott. - köti össze a kettőt a nagytudású (ooc - ilyen és olyan dobásokkal amivel az állatot is beazonosította)

Fuzz [1d20+5] = 1+5 = 6 knowledge religion

Használhatót ezzel a dobással nem hiszem, hogy tud az ördögűzésről Smile

Talán ha szenteltvízet itatnánk vele, vagy beleültetnénk egy kád szenteltvízbe, az segítene kiűzni... - néz kérdőn, majd hozzáteszi elgondolkodva - Volt itt valahol egy kád.

(OOC - a válaszok alapjnán inkább tűnik megszállottnak, ha nem is démon, ördög, hanem pl. a fa "szelleme" által, mint zombiszerű, construktszerű lénynek. Tfh. úgy vesszük, hogy valami megszállta, akkor van esély kiűzni, megmenteni
OOC2 - csak, hogy biztos legyen, a hazudozás említése miatt kérdem, a rossz blöff dobás miatt nem vetted úgy, hogy hazudott Fuzz ugye, mert az utolsó 1-2 mondat kivételével igaz volt minden asszem.)


EDIT:
A lánynak több kérdést nem tervez egyelőre feltenni, átadja a szót másoknak. Ha valaki akar még tehet fel kérdést.
Kihallgatás után készülődik a felmenetelre, goblin támadásra, s felveti a témát odakint, nem a lány előtt, hogy milyen tervek lehetnek.
Lásd OOC thread. Summonok, Gábriel előreküldése, ki milyen spellel készül (Shield, ER), milyen sorrendben menjünk, stb - ezeket IC is felveti.

OOC - arra nem láttam a választ, hogy írtál volna, a gobbó bőre kérgesedett-e? http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=558&pid=31907#pid31907 eleje


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 03-26-2018

Lehet, hogy Fuzz őszintén nem emlékszik arra, hogy milyen körülmények között esett fogságba Sharwyn, sőt az sem tűnt föl neki, hogy fogságban lett volna, mielőtt "ő kezdte", de Sharwynnak meggyőződése, hogy ő és két társa a fánál csak védekezett, mielőtt az offenzíva leterítette. Ez lehet megszállottság, de az is lehet, hogy egyszerűen olyan, mint a pokróc. Például Eric-nek sincs jobb modora alaphelyzetben.

Erki legyint Fuzz próbálkozásaira.
Gnómul szólal meg, de közben a lányra néz:
- Nekem őszintének tűnik, a gyűlölete is, meg az is, hogy szerinte mi támadtunk rá...
Miután Sharwyn arcán a gyűlöleten kívül mást nem lát tükröződni, folytatja:
- ... de egyszerű olvasni az érzéseiben, gnómul úgy látszik, nem ért. Valahogy hihető módon kéne elengednünk úgy, hogy mégse szökhessen el, hanem tudjuk követni. Vagy felvinni a családjához, és varrjanak rá gombot. Odakinn beszéld meg a többiekkel.
Ezután közös nyelven szólal meg:
- Legjobb lesz, ha megnézitek, Konyak mit művel odakinn. Én addig vigyázok a lányra, úgyis engem ismer legrégebb óta.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-26-2018

OOC - Arra emlékszik Fuzz, hogy mi is kezdeményeztünk, de úgy emlékszik ők "ütöttek" elsőnek, ha jól emlékszem az arra repkedő Gábrielt támadta meg először a béka, majd entangle is jött, mégha ki is provokáltuk. De Fuzz szemszögéből mi megmenteni jöttünk a lányt, akiről akkor még nem tudtuk kicsoda, csak sejthettük, s azt sem hogy "önszántából" ellenünk van, ha feltételeztük volna, hogy ő az aki.

Fuzz gnómul válaszol a gnóm szövegre.
Nem az zavar, hogy nem őszinte, hanem, hogy semmire sem válaszolt, még a családjára és a druida halálára sem reagált egyértelműen. A druidától tudjuk, ha igazat mondott, hogy a Fa hatása alatt áll valamilyen módon.
Félek, ha elengedjük csak így egyszerűen, akkor a goblinok egy pillanat alatt megölik. Bár nem úgy tűnt a szavaiból, hogy elakarna menni, inkább minket küldött el. Szerintem ragaszkodik ehhez a helyhez, de majd meglátjuk, ha elviszük a családjához. Maradjunk az eredeti tervben, hogy leszállítjuk a családjának, s döntsenek ők és Dem, hogy mi legyen vele és a Fával. Csak nehogy ellenünk forduljon az egész családja és a falu.

Majd a common részre commonul válaszol

Azt hiszem igazad van, nézzük meg Konyakot, mielőtt valami bajt csinál odakinn. Vigyázz a lányra, mi addig felkészülünk és megtervezzük a goblinok elleni rajtaütést. Beszólunk, ha indulunk, sztem ti ketten itt is maradhattok amíg mi elintézzük őket.

Ismét gnómul hozzáteszi miközben kimegy az ajtón.
Azért vigyázz vele, nem önmaga, nehogy ellened forduljon.

Ha mindenki kijött, ajtó becsuk.

Kicsit eltávolodunk DT terep "alá", s megbeszéli a többiekkel, hogy mi legyen a lánnyal. Fuzz arra szavaz, hogy vigyük el a családjához, beszéljenek vele ők, s Demet hozzuk el megnézni a Fát, ha hajlandó eljönni.

Utána jöhet a goblin támadás terv, ha nincs senkinek hozzáfűznivalója, akkor részemről elindulhatunk, s ott vagyunk a műhelyeknél. (Gábrielt előreküldi Fuzz hogy nézzen körbe a köv. teremben osonkodva, nem jöttek-e vissza gobbók, útközben is ráérünk tervezgetni, beszélgetni, mivel lassan, óvatosan haladunk előre)

Ha a műhelyeknél vagyunk Gábriel körbenéz, hogy minden ajtó csukva-e ahogy hagytuk, a torlasz megvan-e, stb. Utána Fuzz minden egyes ajtón benéz, hogy még mindig tiszta-e a terep. Az utolsó talicskás kivételével, az előtt állunkvalahol. A terv, hogy arra megyünk át a járaton, a nyugati torlaszt nem szedjük itt szét.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 03-27-2018

Eric követi Fuzzt.

Eric javaslata Fuzz felvetéseire:
- Ha Demet el akarjuk hozni, előbb az összes goblint ki kell írtani. Addig nincs biztonságban és tuti nem is lenne hajlandó eljönni.
- Ha a lányt el akarjuk vinni a családjához, akkor minimum az összes goblint ki kell írtani előbb, de még azt is ki kell találni, hogy így megkötözve hogyan tudjuk felvinni az indákon.
- Ha az összes goblint kiírtottuk, vajon a koboldok mit fognak tenni?
- Ha ki akarjuk írtani a goblinokat, akkor ahhoz az összes elérhető erőforrást számba kell vennünk idelent.
- Bár Eric nem akarta a druidát megölni -- főleg nem a lány kikérdezése előtt --, ha már így alakult, valahogy tényleg tudatni kéne a goblinokkal (nem feltétlenül a feje felmutatásával persze) és megnézni, hogyan reagálnak rá. Hátha változik az attitűdjük velünk szemben.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 03-27-2018

Erki bólint Fuzz javaslatára és a gnóm nyelvű tanácsra is.
A megbeszélésen Arkus támogatja a tervet, bár az egykedvű, szűk szavú megjegyzésből Ericnek van egy olyan érzése, hogy inkább mindegy, minthogy támogatná.

- Ha Demet el akarjuk hozni, előbb az összes goblint ki kell írtani. Addig nincs biztonságban és tuti nem is lenne hajlandó eljönni.

- Én a koboldokban sem bíznék vakon. - jegyzi meg Arkus.

- Ha a lányt el akarjuk vinni a családjához, akkor minimum az összes goblint ki kell írtani előbb, de még azt is ki kell találni, hogy így megkötözve hogyan tudjuk felvinni az indákon.

- Ez nem lehet gond, ha fönt biztonságos a terep. - véli Arkus.
OOC - kötélen felhúzni a maximum load dupláját tudod asszem, szóval ha elég jól meg van kötve, nem gond... de ki tudja, hátha jön magától Smile

- Ha az összes goblint kiírtottuk, vajon a koboldok mit fognak tenni?

- Miért is nem nyírtak még ki minket? Aligha hálából. - kérdi az ork.

- Bár Eric nem akarta a druidát megölni -- főleg nem a lány kikérdezése előtt --, ha már így alakult, valahogy tényleg tudatni kéne a goblinokkal (nem feltétlenül a feje felmutatásával persze) és megnézni, hogyan reagálnak rá. Hátha változik az attitűdjük velünk szemben.

- Hm, erőből meggyőzni őket? Működhet. - véli ismét Arkus.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-27-2018

- az összes goblin kiírtásában sztem egyezség van, ebben nem lesz probléma Smile (na jó, a nők és gyerekek egy percet kapnak, hogy elhagyják az erődöt, az estleges foglyokat pedig átadjuk a koboldoknak ajándék gyanánt)
- csak simán felhúzzuk, vagy talicskában felhúzzuk Smile
- visszavisszük nekik a sárkányukat, s elmondjuk nekik, hogy goblinoktól végleg elfoglaltuk az erőd másik felét, az mostantól a MI területünk. A saját területüket megtarthajták, nem írtjuk ki őket, ha őrzik a csengős ajtót, senki nem lépheti át, ők sem
- jaja, egyelőre ezért spóroltam a CP-vel is. Nagyjából leírtam Fuzz miket tud.
Ha gyorsan fel tudunk mind jutni, akkor már elég jó helyzetben vagyunk. A gyógyítójukat szedjük le elsőnek.
- ebben nem vagyok biztos, hogy érdemes újra tárgyalni velük, ha úgyis ki akarjuk írtani őket, akkor jobb ha megpróbáljuk meglepni őket, bár lentről kétlem, hogy sikerülne. Akkor lehet jó a tárgyalás, ha azáltal könnyebben feljutunk mind még a csata kezdete előtt. De van utóbbiban kockázat, hogy mind a feljáró köré tömörülnek, s necces lesz felmenni. Meg merjünk-e kockáztatni egy újabb beszélgetést velük?
Sztem induljunk fel, Gábrielnek lehet sikerül osonkodva feljutni és körülnézni, mi az indákon egymás után. Fuzz (ER) és Konyak is viszonylagy gyorsan felmászik, de az a baj csak libasorban mehetünk. Ha esetleg úgy látjuk, hogy nehéz feljutni akkor elkezdünk tárgyalni, időt húzni pl. "Belák fejével", hogy csak azt akarjuk átadni. Egyébként meg Konyak és Fuzz gyorsan helyet, teret foglal odafent, hogy a többieknek is legyen hol felmászni.
Másik lehetőség, hogy a lassabbak mennek elöl és utánuk Konyak és Fuzz gyorsabban utoléri őket. Melyik legyen. 4-en megyünk csak sztem, Erki őrzi a lányt.
Én az első verzióra szavatok, gyorsak elöl, Eric utánuk (ja, Eric sem lassú már, tud 30-at jut eszembe). Arkus indít egy blessel sztem, s mehetünk. Aztán mire felér lesz kiket gyógyítania Smile


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-27-2018

(03-27-2018, 06:55 AM)DM Surranó Wrote: - Miért is nem nyírtak még ki minket? Aligha hálából. - kérdi az ork.

Mivel megbíztak minket, hogy vigyük vissza a sárkányukat. Nem mellesleg gyengítjük az erősebb goblinokat az erődben.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 03-27-2018

OOC - taliga nem fér föl, Fuzznak sajnos le kell mondania erről a hihetetlenül becses kincsről Smile

- ... A saját területüket megtarthajták, nem írtjuk ki őket, ha őrzik a csengős ajtót, senki nem lépheti át, ők sem.

- Biztos meg is ígérik, hogy úgy lesz - bólint Arkus, egészséges adag iróniával a hangjában.

- Mivel megbíztak minket, hogy vigyük vissza a sárkányukat. Nem mellesleg gyengítjük az erősebb goblinokat az erődben.

- Pontosan - bólint Arkus, ezúttal őszinte meglepetést mutat a bárd szokatlan éleslátása miatt.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-27-2018

OOC - Ha egy törp felfér akkor egy taligának is fel kell Smile Fejjel lefelé Smile

- Biztos meg is ígérik, hogy úgy lesz - bólint Arkus, egészséges adag iróniával a hangjában.

Helyes, mert ha nem tartják be, mi tartani fogjuk a szavunkat, amikor legközelebb erre járunk. (ooc - azaz lesz végre okunk kipurgálni őket is)


Fuzz előveszi a pálcát és detect magickel megvizsgálja újra, hátha megtud róla többet.

Fuzz [1d20+5] = 12+5 = 17 spellcraft check pálca -1, = 16

De nem, tovább adja Konyaknak, hátha ő ki tudja deríteni a parancsszavat.

Ennek is hasznát vehetnénk, ha sikerülne azonosítani.

Konyak, te mivel fogsz nyomulni, a lovag kardjával vagy maradsz a láncnál? 

OOC - más azonosítatlan cuccunk nincs, ugye? Entangle scrollt tudná Arkus használni.

Két CLW-nk van vészhelyzetre (Konyak, Eric egy-egy).