RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted (/showthread.php?tid=558)



RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-05-2018

(03-05-2018, 02:28 PM)DM Surranó Wrote: OOC - blöfföt szabad dobni Smile na jó, majd én

Bélákot látható örömmel tölti el Fuzz őszinte érdeklődése, és izgatottan magyarázni kezd.
- Sharwyn és Braford kérelmezték, hogy a Gulthias Fa saját gyermekei lehessenek, és a Fa elfogadta őket. Most már én irányítom mindkettőt, akárcsak a Penészágakat, haláluk napjáig, és ezen nem lehet változtatni. Ha ti is kérvényezitek ezt a kegyet, annak semmi akadálya! Csak tegyétek le a fegyvereiteket, oldozzatok ki ebből a szánalmas kötélből, és engedelmesen kövessetek.

...akárcsak a Penészágakat, haláluk napjáig - visszhangzik Fuzz fejében - ez rosszabb mint gondoltam.

Ericnek gondolom ez elég meggyőző már, hogy ki a "főgonosz", nem is titkolja (ooc - mégis bejött a charm vagy csak nagyon büszke magára, s tényleg őszintén hisz benne, hogy "jó" amit csinál, s ezért őszinte?)

Erki is hallja a szövegelést?

Rendben, én hajlok rá, a többiek nevében persze nem beszélhetek, de mielőtt végleg döntenénk, hogy kérnénk-e ebből a kegyből, mondd el kérlek, hogy mi lett Sharwyn fivérével, ő nem élte túl, nem fogadta el a Fa?

Fuzz lecsatolja kardját miközben arrébb megy 5 lábat s ott leteszi, hogy más szögből lássa, próbálja kiszúrni, hogy esetleg nem oldódotta-e ki a szánalmas kötelet a druida, s azt titkolná, hogy már nincs is megkötözve.
(ha meg Fuzz felé fordul teljesen, akkor Konyak könnyebben észreveheti a háta mögött)


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Konyak - 03-05-2018

Konyak csak egy "köszönjük Emese" pillantást vett Ericre és Erkire feltéve, hogy mindkettő látja őt.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 03-05-2018

Erki mindenki elől takarásban van, hangja nem hallik.
Ránézésre a csóka kötelei nemigen lazultak meg, de szerintem még mindig a földön fekszik... ha ez számít... nem emlékszem, hogy valaki talpra állította volna, amíg ájult volt, sem a gyógító energiakitörés után.

- Nekem csak őket hozták le a goblinok. Mondtam, hogy csalfa banda, az összes embert kértem, de akárha a falnak beszélnék. Tőlük kérdezzétek meg.... ha már olyan jóban vagytok, hogy az én hullámat akarjátok leszállítani nekik. - teszi hozzá epésen.

OOC - amennyire Fuzz meg tudja ítélni, őszintén hiszi, amit mond, eltekintve attól, amit spoilerben írtam


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-06-2018

Ha fekszik, vagy max felült, az is jó.

---------

Gulthias név vagy Gulthias Fa ismerős a bardnak vagy valakinek, hallhattuk már róla? Dobj k. próbát pls.

Erki, itt vagy? - szól hátra
Te el tudod képzelni Pelor lovagjáról, hogy felhagy nemes küldetésével és önként kérelmezi, hogy egy Gulthias Fa gyermeke lehessen? Te együtt raboskodtál mindhármukkal, személyesen is ismerted őket, s úgy emlékszem azt mondtad a goblinok egyszerre vitték el mindegyikőjüket.

OOC - Erkivel mind3 együtt raboskodott, s mind3-at elvitték a goblinok, nem? Vagy már ott sem volt ott a fivér, s rosszul emlékszem?

---------

Dehogy vagyunk jóban! - mentegetőzik Fuzz - Pont erre utaltam az elejétől fogva, hogy csalfa, megbízhatatlan banda, a természet szörnyszülöttei. Egy esélyt azért adtunk nekik a békére, le is engedtek, sőt küldtek minket, hogy téged elintézzünk, de pár nap múlva megszegték a békét. Szóval mostmár tekintheted mindet hullának.  - itt egy pillanatra Ericre, akitől az idézetet vette, és Arkusra néz - Viszont a főnökük nem Grenl volt, hanem egy nagydarab íjász, ő volt leginkább lelkes, hogy nem leszel többet útban.

Csak azt nem tudta még eldönteni, hogy mit csináljon a Fával, vágja ki és apránként használják fel tüzifának vagy egyben, élve gyújtsák fel. - kíváncsi, hogyan reagálna a Fa elpusztítására

Fuzz [1d20+4] = 14+4 = 18 bluff


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 03-06-2018

A Gulthias név nem mond semmit Fuzznak, de eszébe jut, hogy bizonyos alvilági lények bírnak olyan hatalommal, hogy akaratuk alá vonjanak másokat. Például egyes démonok vagy élőholtak.
Fuzz úgy emlékszik, Erki hármójukat említette.

Erki, itt vagy? - szól hátra Fuzz.

A szólításra valami mocorgás, majd nyögés hallatszik. Végül lépések.
Te el tudod képzelni Pelor lovagjáról, hogy felhagy nemes küldetésével és önként kérelmezi, hogy egy Gulthias Fa gyermeke lehessen?
- Pelor - kezdi rekedten. Krákog egyet, majd újrakezdi: - Pelor híve nem hajtja magát tudatosan gonosz igája alá. - mondja, ahogy közeledik. Inge kilóg a nadrágjából, páncélja, fegyverei nincsenek nála, tiszta kóc haján át a fejét vakarássza, és tüntetőleg ásít egyet.

Te együtt raboskodtál mindhármukkal, személyesen is ismerted őket, s úgy emlékszem azt mondtad a goblinok egyszerre vitték el mindegyikőjüket.
- Aha - mondja, majd ásítva megdörgöli a felkarját a hűvös, nyirkos levegő csípése ellen.

---------

Dehogy vagyunk jóban! - mentegetőzik Fuzz - Pont erre utaltam az elejétől fogva, hogy csalfa, megbízhatatlan banda, a természet szörnyszülöttei. Egy esélyt azért adtunk nekik a békére, le is engedtek, sőt küldtek minket, hogy téged elintézzünk, de pár nap múlva megszegték a békét. Szóval mostmár tekintheted mindet hullának. - itt egy pillanatra Ericre, akitől az idézetet vette, és Arkusra néz - Viszont a főnökük nem Grenl volt, hanem egy nagydarab íjjász, ő volt leginkább lelkes, hogy nem leszel többet útban.

- Durnn csak verőlegény - mondja Bélák, és megmozgatja a kézfejét, mintha legyinteni akarna.

Csak azt nem tudta még eldönteni, hogy mit csináljon a Fával, vágja ki és apránként használják fel tüzifának vagy egyben, élve gyújtsák fel.

Bélák szúrós tekintettel néz Fuzzra.

- Én meg egy kibaszott hófehér póni vagyok.

Szaggatottan sóhajt egyet, majd a többiekre néz.

- Valaki másnak is van kérdése, vagy kioldoztok végre?


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-06-2018

(03-06-2018, 10:41 AM)DM Surranó Wrote: Csak azt nem tudta még eldönteni, hogy mit csináljon a Fával, vágja ki és apránként használják fel tüzifának vagy egyben, élve gyújtsák fel.

Bélák szúrós tekintettel néz Fuzzra.

- Én meg egy kibaszott hófehér póni vagyok.

Szaggatottan sóhajt egyet, majd a többiekre néz.

- Valaki másnak is van kérdése, vagy kioldoztok végre?

Mindig is gyanús voltál nekem - mondja Fuzz elmosolyodva, miközben felveszi és kihúzza a kardját mintha el akarná vágni a kötelet - Mutasd azt a kötelet - mondja, majd ha úgy fordult, hogy Fuzz lássa, akkor Fuzz leellenőrzi, hogy elég szoros-e.

Ha mindent rendben talál a kötéllel, akkor elteszi és visszacsatolja a kardját, majd így folytatja.

Na jó, lebuktunk. Valójában Konyak ötlete volt, - mutat a hústorony felé - hogy fel kellene gyújtani a fát, de persze úgy hogy közben te is oda vagy kötözve. 

Ha kell erre is blöff, mert nem nézni ki Konyakból Smile De valszeg rájön, hogy nem Konyak, hanem az ő ötlete Smile
Fuzz [1d20+4] = 3+4 = 7 bluff



RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Eric Thunderfist - 03-06-2018

Nos, kedves hófehér póni, akkor áruld el végre, mi olyan különleges abban a fában, amiért el akarod terjeszteni! mordul egyet Eric kifejezetten barátságtalan hangsúlyt használva. Mivel tud többet vagy mást, mint bármely más föld alatt vagy felett növő növény?[/color]


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-06-2018

Fuzz megvárta Eric kérdését, s csak utána folytatta a második résszel, addig matatott a karddal és kötéllel.


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - DM Surranó - 03-06-2018

Miközben átszellemülten magyaráz, Bélák készségesen megmutatja a kötelét a kiscsávónak.

- Ugye, hogy gyönyörű? Él, teljes erejéből, bár halottnak látszik. Réges rég elfeledett időkben valaki egy vámpír szívébe döfött egy karót, és azzal szegezte a földhöz itt, ezen a szent helyen. De a karó még zöld volt, és gyökeret vert. Így nőtt ki belőle a Gulthias Fa, felerősítve és sugározva sötét, ősi hatalmát azoknak, akik hozzá tudnak férni ehhez az erőhöz. Így, ha kérvényezitek, és elfogad benneteket, akkor ti is részesülhettek az erejében!


RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - Fuzz - 03-06-2018

(03-06-2018, 01:49 PM)DM Surranó Wrote: Miközben átszellemülten magyaráz, Bélák készségesen megmutatja a kötelét a kiscsávónak.

- Ugye, hogy gyönyörű? Él, teljes erejéből, bár halottnak látszik. Réges rég elfeledett időkben valaki egy vámpír szívébe döfött egy karót, és azzal szegezte a földhöz itt, ezen a szent helyen. De a karó még zöld volt, és gyökeret vert. Így nőtt ki belőle a Gulthias Fa, felerősítve és sugározva sötét, ősi hatalmát azoknak, akik hozzá tudnak férni ehhez az erőhöz. Így, ha kérvényezitek, és elfogad benneteket, akkor ti is részesülhettek az erejében!

A kiscsávó ellenőrizte, s nem vágta el a kötelez, hanem megdöbbent és eképpen reagált.

Egy vámpírfa??? - álmélkodik Fuzz - S te ezt a sötét, gonosz, szentségtelen hatalmat akarod elterjeszteni druida létedre? De miért? - teszi fel a kérdést ismét, mert Eric miért részére nem válaszolt, hacsak nem az lett volna a válasza, hogy mert gyönyörű.