RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 12-07-2017

ooc - Gabriel lepjen egyet eszakra, mert kulonben aoo-t kap majd.
Csak volt a ket testver, a druida atvaltoztatta oket vagy mi. Amugy ez olyan vicces, harcolunk veluk aztan ha meghalnak, akkor IJ. Ellenben ha elfogtuk oket, csataban ideiglenesen lebenulnak, ... akkor nem lehet megolni oket (miert?).


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-07-2017

(12-07-2017, 10:07 PM)Konyak Wrote: ooc - Gabriel lepjen egyet eszakra, mert kulonben aoo-t kap majd.
Csak volt a ket testver, a druida atvaltoztatta oket vagy mi. Amugy ez olyan vicces, harcolunk veluk aztan ha meghalnak, akkor IJ. Ellenben ha elfogtuk oket, csataban ideiglenesen lebenulnak, ... akkor nem lehet megolni oket (miert?).

ooc - hát mert életbe lép a genfi egyezmény Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-08-2017

Konyak bravúrosan felismeri, hogy az "átváltoztatás" (amire a játékos gondol, a karakter nem tudom) a Barkskin varázslat lehet. Ugyanezt látta a harcoson és most, hogy mellette áll, a druidán is.
Eszébe ötlik az is, hogy hallott valami eltűnt testvérekről, és felidézi, hogy a nőre egy az egyben illik a leírás (OOC - ha jól emlékszem, csak Fuzz kapta meg első kézből, ő adta tovább -- vagy mindenki ott volt?), a harcosra viszont nem.

(negyedik kör folyt)
Konyak az ájult nő fölé hág, és ordítva belevág a druidába, aki szívósabbnak tűnik, mint elsőre gondolta.

Eric ... (dob még egy követ és egy move action? vagy mégis odaballag? mindenképp kérek célpontot és dobásokat. )
A béka újra megkerüli a fát, és a könnyebb falatnak ígérkező Gábrielt veszi célba. Jól fültövön is csapja a nyelvével, de nem sikerül fogást találnia rajta. (touch AC17, CM natural 1)
A zöld gally össze-vissza kalimpál, de nem jelent Gábrielre igazi veszélyt (AC11 AC12)

Gábriel...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 12-08-2017

ooc - ok ha barskint felismeri a konyak, akkor rendben, de azt meg ming nem tudjuk/ertem miert altak at hiszen ezek purgalni/almat szerezni jottek


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-08-2017

Csak Fuzz volt ott egyedül, ő mesélte.

Gábriel lép 5 lábat, s úgy dönt (kocka hatására), hogy a druidát támadja tovább: -7HP
Fuzz még vár az énekkel, míg mindenki közelharcba nem bocsátkozik, így nyom egy acid splasht a szabadon álló békára, ha talált a ranged touch akkor -3HP.
Majd mozog 50 lábat. Bár eredetileg az elejtett pálcát szerette volna megszerezni, de utját állták, így a másik oldalról nézi meg közelebbről a drudát és a varázslónőt.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-08-2017

De lehet még megmenthetők a Hucrelek, s ne feledjük a család gazdag. Sok-sok jutalom!!! Bár eddig nem nagyon adakoztak a részünkre, de hátha változik a helyzet.
Nekünk az is jó, ha eszméletlen fogoly a varázslónő, s majd másnap kikérdezzük, addig meg Konyak átmásolja a varázskönyvéből a spelleket, vagy azt mondjuk az a csata hevében odaveszett Wink
Úgyis több nap lesz míg felmegyünk, még 2 szintet odafent ki kell purgálni...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-08-2017

(12-08-2017, 07:12 AM)DM Surranó Wrote: Eric ... (dob még egy követ és egy move action? vagy mégis odaballag? mindenképp kérek célpontot és dobásokat. )

OOC - Hint: Nem tudom nézted-e roll20-t, de ha előző körben 5 lábat kilépté a sima terepre akkor onna kitünő kilátás van a most alacsonyabb AC-val rendelkező druidára, charge+flank. De ha jobban tetszik egy ugró-repülő-pörgő rúgással hátba rúghatná és eltörheti a gerincét Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-08-2017

OOC - Jogos a kérdés az "átállásról". Majd ha lesz valami nyugvópont (így vagy úgy), akkor elmondom, én hogyan láttam a történteket Smile

(negyedik kör)
Eric ezúttal nagyobb kavicsot talált, de nem sikerült olyan szépen eldobnia, mint az előzőt, így lepattant a kiszemelt fácskáról.
Gábriel odébb lép, és két pofont kever le a még mindig kába druidának, közben megállapítja, hogy igen vastag a képén a bőr. Vagy mi.
A piros facsemete ügyesen használja ki a zöld terelését, és áthatol az őrjöngő barbár védelmén (AC21 -1hp)

7 - Bélák pislog és bambán néz.


Ötödik kör

29 - Fuzz egy adag savat hány a békára, akinek füstöl a háta a találat nyomán, majd széles ívben csatlakozik Konyakhoz és az almafákhoz. Közben a breki kiölti rá a nyelvét, meg is csapja vele a félgnómot, de nem talál fogást rajta (mázlisták)
A hirtelen támadt közelségben a Konyak lábai alatt tipródó alakból Fuzz csak annyit állapít meg, hogy barna hajú, kérges barna bőrű, drága ruházata és jól láthatóan egy arany pecsétgyűrűje van.
21 - A harcos igyekszik kilépni a gnóm és az ork közül, és újra megkísérli, hogy kárt tegyen az ork fegyverében, de megint nem jár sikerrel (megint mázlisták!)
21 - Gábriel jelenlétét használva Dyrra újra megosztja a harcos figyelmét, és újra csak a páncélját vágja át, kárt nem tesz benne.
19 - Arkus végre kigabalyodik a bozótból, és nyakláncát megérintve egy áldást mond a népre.
15 - Erki is követi a harcos léptét, de közelébe se ér Dem csatacsillagával.
12 - A lila akácocska majdnem áthatol az őrjöngő Konyak védelmén. (AC18)
8 - Konyak még egy kétkezes vágással újabb rést nyit a vért nélküli druida kemény bőrén, de az csak áll a lábán tovább, mint akinek itt még befejezetlen dolga van.

Eric...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 12-08-2017

Konyak gyógyul és ismét egy nagyot odavág a duidának, de még áll (ooc: attack:20 damage:12).


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-08-2017

OOC - Rengeteg oka lehet egy "átállásnak", akár önszántukból, akár nem, kérdés, csak hogy "visszaállítható"-e. Ezért kell először lecsapni az ellent, s utána tárgyalni, nehogy még minket is átállítsanak, "megbüvöljenek" Smile

29 - Hűha, 15 lábra is elér a nyelve, 10 rémlett, akkor jobban kell erre figyelni.
21 - Ajjaj, az lett volna igazán mázli ha még a daze is bejön, s egy köre kiesik, előbb-utóbb eltöri még a fegyverét, de szerencsére van neki másik ugye? Milyen, honnan való fegyója van Dyrranak?

Elokerestem ezt:

Sir Bradfordról és 3 társáról nem hallottál, esetleg ők is fogságban vannak?
- Három embert fogtak el a goblinok úgy egy hónapja, együtt raboskodtunk. Ha jól emlékszem, Talgen, Sharwyn és Sir Braford. Dé nélkül. De csak úgy egy hétig voltak itt, mielőtt elvitték őket. Az utolsó, amit hallottam, hogy Bélák akart tőlük valamit.

Azaz mind3 elfogtak (Erki ismeri oket, h ki kicsoda ezekszerint), akkor a harcos a lovag, annak volt valami "nevvel" rendelkezo fegyoja, viszont egy eltunt. Lehet bekava valtoztattak a harmadikat Smile

Illetve ezt:

http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=161&pid=23045#pid23045