RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-05-2017

OOC - vagy hálózatra nem volt ideje feltolni az oldal bezárása előtt, de akkor miért nem szól, hogy ne csukd még be? eh.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-05-2017

Látom volt update roll20-n második körre, akkor harmadikat azzal kezdi Fuzz amit leírt, hogy északra oson, shield és Erkit hívja délre, h fedezékben közelítsen.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-05-2017

Második kör

9 - Az iménti hang újra szól:
- A nevem Bélák, akit Kitaszítottnak is hívnak...

8 - Ahogy Gábriel közelebb röppen, a zöld ágacska is felé húzódik, az ágon ülő béka pedig kiölti a nyelvét, és röptében elkapja Gábrielt a nyelvével (touch ac 19), de aztán elengedi, mint akinek nem ízlik.
OOC - kecske-káposzta: ha már ennyit gyököltünk, hogy TD vagy nem TD, akkor élek a lehetőséggel, hogy a helyesen kiszámolt támadással, ámde a csapat javára döntsek.

8 - Konyak gyógyul, varázsol, és mozog. Most már ő is látja a bandát, és az orra felé mutató nyílvesszőt a páncélos alak íjának idegén.

- Megtámadtak!!!! - rikácsolja Gábriel, miután leszállt a földre, amire a magát Béláknak hívó alak így válaszol, talán pont Konyaknak:
- A denevéredet hívd vissza, a társaidat meg hívd ide nyugodtan.

8 - Eric elkóborol nyugat felé, hogy arra is lássa ezt a szép földalatti tájat. Az egyik fácska szemmel tartja.

Harmadik kör

29 - Fuzz északra osonkodik, varázsol, és Erkinek sutyorog.
23 - A botos alak, akit Eric tisztán látott egy pillanatra, egy lépést távolodik Gábrieltől, és támadás fogadására készen felemeli a botját.
Ericnek:
(perception natural 20) Hosszú barna haj, zöld szemek, drágának látszó tunika és szűk nadrág, baljában egy díszesen faragott bot, végében egy hatalmas féldrágakővel, jobbjában vaskos fóliáns... A sötéthez és mindenféle fémekhez szokott törp szemek még egy arany pecsétgyűrűt is kiszúrnak a huszonöt év körüli ember lány jobb középső ujján.
Egyedül az erősen cserzett, barázdált bőr nem illik a képbe... Mintha... kérge lenne?
A páncélos alaknak is elég durva a bőre, de egy harcostól ez annyira nem meglepő. Az ő nyakában Eric a Demnél is látott szent szimbólumot fedezi fel.
21 - Dyrra megjelenik a Konyaktól nyugatra lévő nyílásnál, kezében szokásos fattyúkardjával.
- Ejha! - jegyzi meg a népes társaság láttán, majd forgat egyet a kardon, amolyan "na gyertek csak" - stílusban.
20 - Látva a közelharci fegyverzetet, a páncélos alak a földre ejti az íját, és egy különösen hegyes hosszú kardot vesz elő, kétkézre fogva azt, majd előrébb lép, hogy szükség esetén Konyakot vagy Dyrrát is fogadni tudja.
OOC - Konyak kezében a lánc van, ugye?
Konyaknak:
(perception 15+3, a roll20-on -1 a módosítód!)A harcos nyakában Konyak a Demnél is látott szent szimbólumot fedezi fel. A fickó bőre erősen cserzett, barázdált, mondhatni: kérges.
19 - Arkus követi Dyrrát,
15 - Erki pedig bólint Fuzz ötletére, és közelebb húzódik.
OOC - futni rejtőzködve éppen lehet, de nem Erki műfaja, plusz egyenes vonalban kéne, és útban a bástya...
14 - A zöld fácska közelebb húzódik Gábrielhez, de nem bántja.
12 - A lila pedig szépen beáll Eric és a botos alak közé.
10 - Eközben a béka arrébb húzódik az egyik ágon, Gábriel szerint még így is nyelvöltésnyi távolságon belülre.
9 - Bélák felemeli a szabad kezét.
- Még nem késő békésen tárgyalnunk, ha a denevéredet visszahívod - mondja, de nehéz kitalálni, kinek, mert közben Gábrielt nézi.
8 - Gábriel, Konyak, Eric...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 12-05-2017

Eric bemegy a falon belülre és a falnak támasztva a hátát leül a földre. Közben hangosan ezt kérdezi: Mitől olyan különleges ez a fa és mit csináltok itt ezeknek a gyilkos bokroknak a társaságában?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-05-2017

(12-05-2017, 02:21 PM)DM Surranó Wrote: Második kör

9 - Bélák felemeli a szabad kezét.
- Még nem késő békésen tárgyalnunk, ha a denevéredet visszahívod - mondja, de nehéz kitalálni, kinek, mert közben Gábrielt nézi.
8 - Gábriel, Konyak, Eric...

Tárrrgyalni, Konyak gyere tárrrgyalni, gyere tárrrgyalni - szajkózza rikácsolva Gábriel free actionként és delayel, Konyakot megvárja, utána cselekszik.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 12-05-2017

Ooc - a roll20-as karkater lapjaim nincsenek kitoltve csak amennyi az attackhoz kell. Lánc van nála.
 
Konyak gyógyul közben sétál, majd a végén egy color spray segítségével tárgyal.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-05-2017

Séta közben, amikor Konyak kb 15 lábra van a békától, Bélák felszólítja: "Állj!"
... ennek ellenére folytatja a közeledést, és közvetlenül két ellenfél mellett (AOO távolságon belül) varázsolni akar?
Bónusz infó: a béka a fán kívül esik a tölcsér 3D hatáskörén, hacsak nem fölfelé megy a tölcsér félig, de akkor a másik kettő esik ki (szerintem, még nem matekoltam ki).


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-05-2017

Delay után Gábriel áttotyog 5 lábat a varázslónő korábbi helyére és igyekszik megdolgozni a varázslónőt, ha megtámadják Konyakot, akkor azért, ha meg Konyak sikeresen elindította a támadást, akkor azért.
De nagy igyekezetében csak össze-vissza hadonászik.

Gábriel claw1: [1d20+3] = 6+3 = 9 dmg: [1d3+1] = 2+1 = 3
Gábriel claw2: [1d20+3] = 3+3 = 6 dmg: [1d3+1] = 3+1 = 4


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 12-05-2017

Zold agacskat nem lattam, a bekabol meg mozgassal akartam volna kivenni az AOO-t. hasonloan zold agacskabol is ki lehetett volna venni.

A beka pozicioja miatt a lila ag melle megy es onnan jon a color spray, ha akar johet az aoo.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-06-2017

Miközben Eric kényelmesen leül, Konyak "ténfereg."
Az "Állj!" ekkor nem hangzik el, mert a falánk békának nem megy közelébe, de ahogy előbányássza a színes homokot, a lila ágacska beavatkozik. (AC19 -1hp).
Konyak ettől a "karcolástól" nem zavartatva folytatja a levegőbe rajzolgatást és a motyogást. Ericnek egy pillanatra feltűnik, mintha Konyak hangja kicsit magasabb lenne a szokásosnál. Nem, inkább két hangon kántál!
Amikor Konyak megteszi az utolsó mozdulatot, kinyújtott kézzel formálva a tölcsér száját, akkor a tőle tizenöt lábra levő botos alak ugyanezt teszi... és Konyak varázslata szertefoszlik, mielőtt létrejönne!
Private Konyak
Most már Konyak is látja, hogy az illető egy elegánsan öltözött fiatal ember nő, de a bőre ugyanolyan cserzett, barázdált, mint a páncélos figuráé.

Gábriel (gondolom, most már meggyőződve az offenzíva elkerülhetetlenségéről) közelebb húzódik a varázslónőhöz, amire a béka és a zöld ágacska nemtetszésüket kifejezve reagálnak. Az ágacska meg is karmolja (AC19 -1hp) de a béka nem találja el a nyelvével (touch AC10), így befejezheti a lépést, de elbizonytalanodva a dolgában két ügyetlen próbálkozást tesz csupán.

A piros csemete is rámozdul Konyakra, de csak vaktában kapálózik (AC 9 és 4)

Bélák odébb lép Gábrieltől, előhúz az övéből egy pálcát, és vakkant valamit. (lehet spellcraftot dobni, de nem lesz nehéz kitalálni). Fuzztól nyugatra A földből mindenféle dolog kezd burjánzani, erősen hepehupássá téve a terepet: száraz, göcsörtös ágak, a szúrós bokrok nőnek világgá, gombák burjánzanak ki a semmiből. Egyedül a sarokbástya takarásában levő Erki és a mélyre benyomuló Konyak lába alatt nem mozdul meg a talaj.
(többiek Reflex save!)

Harmadik kör

29 - Fuzz...
21 - Dyrra...

EDIT: Eric a csata hevében is felteszi a kérdését, vagy elvesztette az érdeklődését a történet iránt?