RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 11-23-2017

hányingerkeltő zöldes-sárgás-bíbor.
Gábriel délnek röppen, és üzeni: errefelé van még faldarab, meg sok bozót, de ellenség nincs. A fa rettenetes nagy, körülötte üres tér.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 11-23-2017

Konyak tamogatja a chanellt, a roll 20 meg nem lepett szintet.
22/30 hp-ja van helyesen; atirtam.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 11-23-2017

OOC - Ok, megvan a 3 fo, akkor channel utan ment Gabriel (vagy visszaroppen (2 kor), majd ujra felderiteni (2kor)).

Fuzz odasugja a tobbieknek, hogy Gabriel nem lat senkit. Ez nagyon gyanus, lehet a masik oldalrol jonnek mar tamadni. Ha esetleg talal valakit akkor elterelheti a figyelmet, mi meg hatha tamadhatjuk. (ooc-bar jatektechnikailag nincs jelentosege a hatbatamadasnak, de jol hangzik)

Tehat a fenyviszonyok mellett Gabriel belatja az egesz fa koruli terepet ha valaki nem rejtozkodik, ugye?

Amig Gabriel gyogyitas utan visszaert a jelenlegi helyere Fuzz megigazitja a goblin "jelmezet" (ooc-utolso elotti felhasznalas, ha jol emlekszem) es megindul a masik iranybol (stealth:18), hatha low-lighttal tobbet lat mint Gabriel, bar ha feny van, akkor o is atlathatja a terepet. Gabriel pedig repul tovabb felderiteni.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 11-24-2017

OOC - a 3 fő nincs meg, ezért Arkus nem ajánlja fel. De bíztatásra hallgat Smile (+6hp)

Fuzz egy DC5 bölcsi próbával rájöhet, hogy Gábriel nem lát át a fán, a vastag törzs mögé és a sűrű ágak közé se teljesen. Ehhez még rejtőzködni se kell.
Ahogy Fuzz nyugatra osonkodik, két fácskát pillant meg a hatalmas fa körüli tisztáson téblábolni. Szemmel láthatólag nem is próbálnak bújócskázni, elképzelni is nehéz, Gábriel hogy nem vette észre őket.
natural 1, távolság miatti mínuszokkal, úgy Smile



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 11-25-2017

Arkusnak köszönet.

Fuzz csak simán arra gondolt, hogy a keleti oldalon nincs senki, ezért nem látott ott senkit, ezért indult el ő is a másik irányba, ha esetleg már jönnek is.

OOC - azért a törzse mellett csak ellátna, ha nem magasan repülne Smile De ha már itt tartunk, hol milyen magas a terep, gondolom a fának nagy tér kell, s milyen vastag a törzse (10 láb?), a törzse és a koronája közti távolság? Szépen gondozottnak tűnik? stb.

Ha Fuzz úgy ítéli meg, hogy nem vettek minket észre, akkor lapul tovább, s nem mozdul, figyel, főleg a fát, hogy lát-e esetleg almát, elvégre valami almaügy miatt jöttünk ide. Közel lehetünk a célhoz gondolja.
Gábriellel tartja a kapcsolatot folyamatosan, s tájékoztatja arról amit ő is látott, s küldi tovább délre, hogy derítsen fel. Elmondja neki, az a terve, hogy ő menjen még délre, rejtőzzön jól el, majd amikor szólok adj rikácsoló hangot, odacsalva a még megbúvókat, ha másra nem arra jó lesz, hogy felfedjék magukat.

EDIT: jelöltem G. utvonalat


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 11-28-2017

OOC - a törzs kb 5 láb átmérőjű, lehet a korona alatt állni, lásd roll20. Amint írtam, a fa nem látszik "egészségesnek", inkább "égett" hatást kelt. Szintén írtam, hogy a fa környékén kb 50 láb magas az üreg.

Gábriel...
innen már kiszúrja, hogy a fa tövében több alak ácsorog és néz kábé abba az irányba, ahonnan Fuzzra számítanak. Nem kettő, hanem legalább három almafa téblábol a környéken, és a fán gubbaszt egy akkora levelibéka, aminek a száját Gábriel kényelmes barlangnak használhatná.



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 11-28-2017

(11-28-2017, 10:33 AM)DM Surranó Wrote: OOC - a törzs kb 5 láb átmérőjű, lehet a korona alatt állni, lásd roll20. Amint írtam, a fa nem látszik "egészségesnek", inkább "égett" hatást kelt. Szintén írtam, hogy a fa környékén kb 50 láb magas az üreg.

Gábriel...
innen már kiszúrja, hogy a fa tövében több alak ácsorog és néz kábé abba az irányba, ahonnan Fuzzra számítanak. Nem kettő, hanem legalább három almafa téblábol a környéken, és a fán gubbaszt egy akkora levelibéka, aminek a száját Gábriel kényelmes barlangnak használhatná.

Fuzz jelzi G.-nek, hogy tartsa szemmel oket onnan, s maradjon rejtozkodve.
Eloszor elnyomat egy lullaby amennyire tudja a fa tovenek kozelebe celozva, azaz oda ahova G jelezte az alakokat, majd visszaosonkodik Erkijek melle es suttogva jelenti a tobbieknek, hogy mit latott G., s hogy eszak fele neznek, mintha varnanak mar minket.
"En elosonok Gabriel utan, es megprobalom csokkenteni a figyelmuket (lullaby), ti pedig felkeszulhettek a kozeledesre es frontalis tamadasra." - teszi hozza - "Figyeljetek a JELre, akkor indulhattok."

Ha nincs ellenvetes, akkor Fuzz a fal menten elosonkodik, a tobbiek elokeszulhetnek addig spellekkel esetleg. Elcastol egy ER-t (az elso nyil vegen), s 50 lab mozgassal elosonkodik (vilagos zold) egy deli bokorba ahonnan o is ralat celpontokra, majd onnan lullabyt rajuk.
Ha nem tortent semmi extra folyt kov.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 11-28-2017

Többiek?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 11-28-2017

(11-28-2017, 04:52 PM)DM Surranó Wrote: Többiek?

OOC - A többiek természetesen szót fogadnak a kis karizmatikus vezírnek Big Grin
De úgy látom nem fog eljutni a célállomásra, mert már törölted a nyílakat, de ő ott maradt, ez rosszat jelent Sad


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 11-29-2017

(11-28-2017, 11:59 AM)Fuzz Wrote: "Figyeljetek a JELre, akkor indulhattok."
Eric gyorsan visszakérdez: És mi lesz az a jel?