RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 10-21-2017

Eric egyet előre lép (ahol a zöld bozót volt a halála előtt, oda) és megpróbálja a fa mellett megsorozni a túloldalt álló lila bozótot: (bonuszok nélkül, roll20-on dobva) Attack1: 7, damage 3 (a minimum); Attack2: 19, damage 4.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 10-21-2017

(10-21-2017, 10:06 AM)Eric Thunderfist Wrote: Eric egyet előre lép (ahol a zöld bozót volt a halála előtt, oda) és megpróbálja a fa mellett megsorozni a túloldalt álló lila bozótot: (bonuszok nélkül, roll20-on dobva) Attack1: 7, damage 3 (a minimum); Attack2: 19, damage 4.

OOC - ugy latom enek nem volt benne, tehat +1att/dmg

Felteve hogy 5dmg nem szedte le es nem is lett disabled (nemtom volt-e mar benne) Gabriel egyik karmaval ezt tamadta, 3dmg, masikkal a delit, 5dmg, ha elhullott kozben. Vagy a 2claws csak egy valakire mehet egyszerre? Akkor mindketto a nyugatira ment.
Ha Eric leszedte vagy lathatoan disabled, lett akkor a delit tamadta termeszetesen.

Na mindegy leirom Fuzzt is, h ne kelljen varni ra.

Ha a Gabrieltol nyugatra levo nem terult el, akkor azt tamadja Fuzz 5 lepes utan. Ha elterult, akkor a deli disabledet es utana lep 5 labat keletnek.
Fuzz jól odavág a kardjával a gonosz teremtménynek: 19
Ha eltalálta, akkor 4-t sebez a kis mocskon. (enekkel)

Gabrielnek pedig jelez, hogy vonuljon vissza, fel a magasba, rejtozzon el ujra es inkabb csak figyelje, hogy jonnek-e meg delrol.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 10-24-2017

OOC - Eric ha belép a bozótba, az difficult terrain, ergo nem 5ft step, vagyis egyet üthet. Akkor is belép, vagy akkor a bokor körül megy a gally mellé, mert akkor is üthet egyet? Legkésőbb 2 nap múlva úgy veszem, hogy a bokorba lépett...

6 - Eric a gyökeres szúrós bozóttal viaskodva nem találta el a rohangáló almafát.
5 - Konyak a szeme sarkából lát valami villanást, de lehet, hogy csak a hunyorgó bíborszín fények miatt. (OOC - spoiler)
natural 20 perc-re, de ha Konyaknak +3-a van, akkor nem volt elég...
4 - Gábriel első karma talál, a második viszont összetéveszti az almafát a többi tüskés ággal.

Második kör

24 - Fuzz odalép és befejezi Gábriel munkáját.
21 - A Dyrra melletti gally a társa romjaira hág, és Konyakot csapja meg, de piszkosul (AC30, 1hp). A tüske égő, lüktető érzést hagy maga mögött (1hp méreg, hacsak a roll20-on nem hibás a +5 fort mentőd)
20 - Dyrra mellécsap a döglött társával összegubancolódott almafának.
19 - Egy másik facsemete megsorozza Dyrra páncélját.
13 - Konyak...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 10-24-2017

ooc - na ennyit arról, hogy végre egyszer 3-at dobott a d3-mal Smile Mindenkinek cover van odabent aki small vagy csak ágaknak? Mert akkor igyekszik befelé Fuzz is Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 10-24-2017

OOC - nem gondoltam át, de lehet az, hogy minden kicsinek covert ad, talán mediumnak is. Igazából a lényeg az, hogy az ágaknak kedvező terep. Vagy adjon mindenkinek covert, de ha az ágacska támad valakit, akkor ő ignorálja Smile
Lehetne concealment is a beolvadás miatt, csak az ágacskáknak (eddig covernek vettem, de +4 AC és 20% miss az kb ugyanaz), de inkább akadályoz a támadásban és az erőátvitelben, mintsem nehezíti a látást.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 10-24-2017

OOC: Fort Save: +5 ; Perception: +3

Konyak baratkozik az uj jovevennyel (attack: 25 damage:14).


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 10-24-2017

(10-24-2017, 09:54 AM)DM Surranó Wrote: OOC - Eric ha belép a bozótba, az difficult terrain, ergo nem 5ft step, vagyis egyet üthet. Akkor is belép, vagy akkor a bokor körül megy a gally mellé, mert akkor is üthet egyet? Legkésőbb 2 nap múlva úgy veszem, hogy a bokorba lépett...

Bár én úgy értelmeztem, hogy a sárga mezőkön van difficult terrain, de marad az eredeti cselekmény, egy ütéssel így is... Tehát belépett a bokorba és egyet ütött, de mellé ezek szerint.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 10-25-2017

OOC - a sárga mező difficult terrain és kész, de azok csak példák, józan ésszel mi az, ami kb max felét foglalja el a kockának. A bozót többi része (ami több mint fél kockát foglal) nemcsak difficult terrain (medium karaktereknek), de mint Eric megtapasztalja, még szúrós is (1hp nonlethal damage).

13 - Az új jövevény barátságosan fekszik.
13 - Fuzz magára hagyott kóválygó fácskája fájdalmas recsegések közepette elvonszolja magát egy délebbi bokorba.
13 - Erki próbálja megállítani, de hiába, ezért inkább a többiekhez csatlakozik, és a Dyrrát zaklató almafára sújt, de hasonlóan elhibázza.
10 - Arkus viszont a szökevény után ered, és kegyetlenül megszúrja... az ágai közti helyet (a dárda hegye lecsúszik a vékony gallyakról)
6 - Eric...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 10-25-2017

4 - Gabriel megfogadja gazdija javaslatat es fentebb roppen, hogy az agacskak ne erjek el, s onnan igyekszik felderiteni a terepet es riportolni Fuzznak. Egesz korben mozog, repul. Ha tud egy bozotos tetejen vagy a mennyezeten megall, kovkorben ott rejtozkodni probal, s onnan figyel, figyel, figyel.

24 - Fuzz abbahagyja az eneklest 5 labat lep mint small igy nem DT a terep, onnan probal Dyrranak segiteni sikeresen (aid another: +2 attack, AC:20). Move actionkent pedig megprobal elbujni meg a bozotosban a lehetosegekhez kepest, persze csak azok elol akik meg nem latjak ot most sem, de esetleg meg jonnek.
Ha Eric leszedne a megmaradt gallyat, akkor Arkus melle zarkozik fel es megtamadja a disabled gallyat.

OOC - 2 kor enek levonva


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 10-26-2017

Eric egy mezőt előre igyekszik a bozótban, majd megpróbálja megütni a Dyrra-ék által foglalkoztatott almafát megütni, de ha az előzőt sem talált, akkor valószínűleg a 12-es Attack (bónuszok nincsenek benne, mert roll20-on dobtam) itt sem talált. Ha mégis, 5 hp-t sebzett. A sebzésben sincs benne a bónusz, tehát azzal 6 hp.
Következő körben, ha Dyrra arréb lép, akkor a helyére lép és onnan püföli majd az ágacskát.