RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 09-14-2017

Konyak is.

OoC - most is, de nyaralasom utan is nyugodtan dobhat a DM a karaktereim helyet Init-et.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 09-15-2017

OOC - ok.

Fuzz a túlerő biztos tudatában lenyomja a kilincset, de az ajtó vagy nagyon szorul, vagy nagyon zárva van.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 09-15-2017

(09-15-2017, 04:04 PM)DM Surranó Wrote: OOC - ok.

Fuzz a túlerő biztos tudatában lenyomja a kilincset, de az ajtó vagy nagyon szorul, vagy nagyon zárva van.

Megcsóválja a fejét, jelezve a többieknek, majd hallgatózik újra, hogy hall-e neszezést odabent az ajtónyitási kísérlet után.
Ha nincs semmi, akkor int a többieknek, s a másik ajtóhoz sorakozunk fel, ugyanazt eljátszuk mint az elsőnél.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 09-16-2017

A második ajtóhoz osonkodás közben Erki csöndben megjegyzi:
- Vigyázzatok a főnökkel, biztos tud varázsolni.

Ez az ajtó már nyílik résnyire, és csönd van.
Fuzz benyitja teljesen az ajtót, és szemben találja magát négy gerellyel! Az első beleáll a vállába (AC17 ff, -3hp), a maradék háromból kettő a falba, egy az ajtó élébe csapódik, forgácsokat szórva szerteszét.
A pajzsos-vértes goblinkák hangos kiáltással nyúlnak a rövid kardjaikért. Első benyomásra ebben a nyirkos teremben a négy goblin ágakat és gyökereket rendezett halmokba szerte a padlón (difficult terrain). A szokásos derengő gombák borítják a fal egy részét, és további derengés látszik dél felől, ahol mintha le lenne szakadva az egész fal.

Meglepetés-kör

lásd fent.

Roll for initiative! (Konyaknak dobok)

OOC - Bocs, Erki nagyon bénán lopózik, ők meg huszast dobtak perception-re. A csapatban 12 lett a legmagasabb perc...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 09-16-2017

Fuzz: 16.10
Gábirel: 13.03


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 09-18-2017

Eric alszik...
(Initnet 1-ed (3.02-t) dobott neki a roll20.)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 09-18-2017

Első kör

19 - A legfürgébb goblin kardot húzva a "kanyarból" hadonászik a megdermedt Fuzz felé, de csak úgy tessék-lássék (AC8, és akkor még cover-t nem számoltam)
17 - Dyrra dühösen rámordul a félgnómra: "húzz onnét!", és átverekszi magát rajta, közben kap egy döfést az oldalába (AC18, -4hp). Talán ennek "köszönhetően" alaposan mellésuhint a szabadon álló goblinnak.
16 - Fuzz...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 09-18-2017

Fuzz dünnyög magában valami olyasmit gnómul, hogy "Ezek az orkok.... " - majd hozzágondolja: "még nálam is meggondolatlanabbak"
Ezt nem hagyhatja, meg azt sem, hogy flankeljék Dyrrat ezért miután Dyrra mellett eldobta a javelint a vele szemben álló távolabbi gobbóra (AC:22,dmg:2, Dyrra cover?), akire eredetileg is tervezte (kap aoo-t a sarokban levőtől, AC:17+cover), megindul ő is Dyrra mellé (Dyrra területét elhagyva második gobbótól kap AOO-t, AC17, mert majdnem megbotlik Dyrrában, acrobatics:9). Mozgás közben kardot ránt, illetve kíváncsian várja mit lát még délen, meg persze északon is, ha oda is ellát esetleg.

OOC - de legalább a többiek be tudnak nyomulni AOO nélkül mert mindkettő elhasználta.
EDIT: Hoppá, ha valamelyik ütött már Dyrrara, akkor Fuzz nem is kap már, most kapcsolok


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 09-18-2017

OOC - ediáltam a kört, cover elhagyásáért nem járt Dyrrára szabadütés, így Fuzzra sem, de a második öt lábra már igen. A második AOO, ami talált is, vitatható, mert az AOO szekció szerint "unarmed" nem lehet szabadütni (kivéve impr.unarmed), viszont a "light shield" martial weapon, tehát egy goblin warrior kezében fegyver, ha feladja az AC bónuszát a saját köréig, ami mindjárt lesz is...
OOC2 - Fuzz nem karddal a kezében nyitott ajtót? bátor... de a korábbi post-ok szerint tényleg gerely volt a kezében.
OOC3 - mint írtam fönt, difficult terrain, tehát Fuzznak 1 move action = 10ft, acrobatics-szal 5ft. Úgy teszek, mintha nem is próbált volna acro-t.


Első kör

19 - A legfürgébb goblin kardot húzva a "kanyarból" hadonászik a megdermedt Fuzz felé, de csak úgy tessék-lássék (AC8, és akkor még cover-t nem számoltam)
17 - Dyrra dühösen rámordul a félgnómra: "húzz onnét!", és átverekszi magát rajta,
közben kap egy döfést az oldalába (AC18, -4hp). Talán ennek "köszönhetően" alaposan mellésuhint a szabadon álló goblinnak.
16 - Fuzz a fedezék ellenére belevágja a gerelyét a távol álló goblinba, aki majdnem összerogyik a találattól. Ezután Fuzz behatol Dyrrát védendő, aminek eredményeként a déli goblintól kap egy kokit a fejére a fapajzs lapjával (AC19, -2hp, levontam)
16 - A sebesült goblin újabb gerelyt vesz elő, miközben közelebb jön, és a közelharcba keveredett Dyrra felé hajítja, de nem találja el (AC16-4)
13 - Gábriel...
10 - Konyak...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 09-18-2017

Konyak belep az ajtoba es igyekszik megcsapni a lancaval a gobeszt az ajtofelfa mellett: (attack: 23 damage: 10)
OoC - a roll20 igen butasagokat ir meg, majd valamikor javitom.