RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-30-2017

(08-30-2017, 03:29 PM)DM Surranó Wrote: OOC - valójában elfelejtettem figyelembe venni a difficult terraint mindenkinél (goblinoknál is), úgyhogy úgy fair, hogy most Eric-et se fogom vele szívatni...

Dyrra felszeleteli a gobbót (26hp). Battle over.

OOC - durva ez a Dyrra, már megint Smile Rábízzuk a bosst Smile  

Fuzz, csak tátott szájjal áll. Ajjaj, úgy érzem nem akarjátok már kikérdezni. De legalább megúsztuk, hogy ők jelentsenek. Állítsuk vissza a torlaszt gyorsan. - el is kezdi pakolni, példát mutatva az erősebbeknek. Közben megpróbálja megállapítani, hogy elhordták vagy eltolták nyugat felé az ajtót, utóbbinak kell legyenek jelei. - A gobbókat is tegyük ide nehezéknek. De előtte nézzük át van-e náluk valami.

Átkutatja a gobbókat, átnézi a felszerelésüket, goblin javelin mindig jól jön, vagy egy studded leather is, de egy két "goblindíszt" is begyűjt az öltözékükből, ha van, amely a disguisehoz jól jöhet, ha a korábbit ki kell egészíteni. (ooc-amíg nem undisguiselja magát addig hat a korábbi disguise?)
De egy-két garas sem rossz, ha esetleg egyszer az életben kijutunk innen, gondolja, mert itt nem sok hasznát vesszük. Valami kaja jobban jönne. Meg is nézi van-e náluk ehető kaja, ha csak goblin számára ehető azt is elviszi, a két fogoly hadd örüljön, ha már olyan jóban lettek legutóbb a spell hatására.

Tfh. a fenti mind sikerült gond nélkül, akkor visszaindulunk, minden ajtót becsukunk az oldalsó keletieket is.
Arra nem emlékszem múltkor válaszoltál-e, hogy a korábbi hullákat eltüntettük (elástuk vagy nem?) Mert volt ilyen terv, de roll20 szerint ott vannak.
Ha nem tettük meg, akkor azokat is egy-egy ajtó elé lerakjuk (jelölöm roll20-n), hadd érezze aki arra jön, hogy nem tanácsos tovább jönni.
A ládás teremben a ládákat a megbeszélt helyre rakjuk, Gábriel pedig a megadott helyen őrködik.
A gallyakat elvihetjük megint gyújtósnak.
Amíg Gábriel őrködik, addig mi a ranger segítségével nyomokat tüntetünk el, illetve nagyon erős nyomokat hagyunk a Vadász táborától az északi járat felé, mintha arra mentünk volna, a déli ajtó felé vezető nyomokat eltüntetjük, majd a hasadék keleti bejáratán megyünk be hátrafelé a teremben, majd a gázos részen már normálisan.

Az új táborhelyünkön jelentjük a többieknek, hogy mi történt. Aztán ebéd, este alvás. Esti alvás előtt egy channel jól jönne (Fuzz+Gábriel, többiek nemtom korábról hiányzik-e még). Őrködést kitaláljuk közösen (amikor Fuzz alszik, Gábriel nem tud itt lenni, figyelni)


EDIT - az árnyas teremben van egy mágikus kör és sárkány, azok minek minősülnek, tárgynak, mivel lehet meghatározni, hogy melyik mire jó, identify spell/detect magic/spellcraft mint egy tárgy esetén? Mert előző szinten nem volt még spellcraftja Fuzznak, detect magiccel az iskolát állapította meg, most hogy már van spellcraftja (+4) tudhat-e bármi többet megállapítani? Ha igen, visszafelé megpróbálja. De aztán ott van még a puding próba, hogy ráküldünk egy gobbót.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-31-2017

OOC - Ma gyanúsan nagy a csend, remélem nem azt jelenti, hogy valami csúnya dologra készülnek a gobbók Smile Hanem csak azt, h KSK-ra koncentrált a DM Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 09-02-2017

OOC - Agnyija Barto: Első nap az iskolában, írta Donászy Magda verse
hétfőig kerítek időt a válaszra


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 09-02-2017

(09-02-2017, 04:30 AM)DM Surranó Wrote: OOC - Agnyija Barto: Első nap az iskolában, írta Donászy Magda verse
hétfőig kerítek időt a válaszra

"DM" versei Smile Gyanús volt, hogy egy nő nem ír ilyen verseket, utána néztem csak, hogy nem is DM hanem VJF írta őket, így már érthető Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 09-04-2017

Dyrra segít Fuzznak pakolni. Fuzz nem igazán tudja, hogy különböztesse meg a dózer munkáját a markolóétól, mindenesetre sikerül visszaállítani a torlaszt.
A gobbóktól a szokásos törött és durva cucc mellett 21 ezüstgarast sikerül zsákmányolni.
Az álcát kábé minden vehemensebb dolog (csata, alvás) után meg kell igazítani, új dobással. Az összeszedett holmikkal a köv 4 goblin-álca-check-re +2 circumstance bónuszt kap Fuzz. (vagy aki felhasználja)
Étel nincs náluk.

Az ajtókat sikerül becsukni, a hullákat ide-oda cibálni. Eltemetni macerás őket, a komposztréteg nem elég vastag, hogy abba mélyebb gödröt lehessen ásni, max rájuk lehet kaparni egy kis humuszt, de elég feltűnőek a buckák így.
A nyomok eltüntetése Fuzznak igazán jól sikerül, Dyrra is elismerően hümmög.

Az NPCket a déli terembe tettem, ott lesz akkor a pihenő?
A felderítés, pakolászás és végül ebédfőzés elhúzódott 8 óráig, Konyak újabb 2 erővel jobban érzi magát, felébredt, ébren pihenget a két pap kezei alatt (felváltva) (még 16 óra a köv 2-höz).


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 09-04-2017

Igen, jó lesz ott. Fuzz javasolja, hogy mindig ketten őrködjünk kint a folyosón, mivel időnk van elég pihenni. Ha támadás érne minket állítsuk meg a folyosón, csak végszükség esetén vonuljunk vissza a szobába.
Fuzz kezdi az őrködést, próbál megbújni és onnan figyelni (bejelöltem a helyet a folyosón), Gábriel pedig a megjelölt helyen figyel. Amikor Fuzz alszik, akkor nem, mert haza kell küldeni.

Fuzz-Gabriel ("estig"), Eric-Arkus(4), Dyrra-Erki(4), Fuzz-Gabriel, ...

"Este" egy channel célszerű lenne, Fuzz, Gabriel, Arkus, Eric biztos örülne.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 09-04-2017

Ne felejtsük el, hogy Konyakot a teljes időszak alatt ápolni kell, tehát ha a két pap alszik (rájuk fér), akkor gondolom Gábriel fogja pátyolgatni Konyakot. (hm. érdekes. Biztos nem fog rosszat álmodni a sárkány-árny fagyos érintésétől elgyengült csávó, ha egy beszélő bőregér hideg vizes ronggyal érintgeti Smile )

Channel Erkiből szépen kiáradva a rászorulókon 12hp-t gyógyít.

Fuzz pihenője eseménytelenül telik, mindenki újult erővel ébred (kivéve Konyak, aki nem aludt, hanem denevérezte össze magát, de az ereje attól még újulgat.)
A reggeli ima után Arkus örömmel közli, hogy Erastil meghallgatta kitartó imáit, és Konyak kondícióját végre-valahára jobbá tudja tenni.
Két ima után Konyak egyből hűdejól van (alvással visszajött 2, a két imával 6, ha jól számolom, maradt 3 str bünti, ami by-the-book -1 módosítót jelent)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 09-04-2017

Elméletileg egyik pap mindig ébren lehet, ezért adtam meg úgy az őrpárokat, de ha tudja és szüksége G. is kezeli Konyakot.

Megköszöni a gyógyítást Erkinek.

Másnap reggel megidézi Gábrielt és újra megpróbálkozik a scrollokkal.

Fuzz [1d20+4] = 18+4 = 22 spellcraft scroll1

Fuzz [1d20+4] = 14+4 = 18 spellcraft scroll2


Konyak, jól nézel ki. Készen állsz a táncra?  - kérdi a kis zenész - És a harcra? - majd megigazítja gobbó kinézetét (disguise, ez te dobod, ugye?) Ha igen, mi megyünk előre Gábriellel felderíteni a terepet.

OOC - megvárjuk míg mindenki szintet lép, aztán irány előre 
Gábriel megy előre osonkodva először a figyelőállásba amíg mi elkészülünk, majd mi is utána hasadékon, Fuzz vezeti a csapatot. Megnézzük ládák, ajtók elmozdultak-e. Ha nem, hallgatózás, majd ládák eltolása, ajtónyitás.


Erre nem válaszoltál korábbi postban,  hogy lehet ilyesmit azonosítani hivatalosan és nem hivatalosan?

EDIT - az árnyas teremben van egy mágikus kör és sárkány, azok minek minősülnek, tárgynak, mivel lehet meghatározni, hogy melyik mire jó, identify spell/detect magic/spellcraft mint egy tárgy esetén? Mert előző szinten nem volt még spellcraftja Fuzznak, detect magiccel az iskolát állapította meg, most hogy már van spellcraftja (+4) tudhat-e bármi többet megállapítani? Ha igen, visszafelé megpróbálja. De aztán ott van még a puding próba, hogy ráküldünk egy gobbót.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 09-04-2017

OOC - ugye a könyvtárban a törmelék alatt talált két scroll-ról van szó?
Az első scrollt sikerül kisilabizálni: egy bárd spell, éljen!
A második csehszlovákul van, de legalábbis héber haladó. (dc 20 + spell level)
Fuzz álcája elég jól sikerül.

ongoing spell/effect -
Identify school: detect magic + arcana (15 + 1/2 caster level for a nonspell effect.)
Identify a spell effect that is in place: Arcana 20 + spell level
Identify the properties of a magic item using detect magic Spellcraft 15 + item’s caster level

a körről és a sárkányról tudjátok egyáltalán, hogy mágikus?
Detect Magic vs Identify - OOC thread


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 09-04-2017

ooc - igen azokról, már megint egy tűzes cucc, úgy látszik ezek a régi sárkányosok szerették a tűzet

Arcana, akkor van esélye, ha 20-ast dob és a spell első szintű Smile Smile Smile
Fuzz [1d20+1] = 6+1 = 7 arcana sárkány
Fuzz [1d20+1] = 10+1 = 11 arcana kör

Kikéri ma is Konyak tanácsát a másik scrollal kapcsolatban.

A héberről jut eszembe van egy "sárkányosan héber" könyv is, azt odaviszi Konyaknak, sztem még nem olvastuk el, mert csak Konyak beszél héberül, s nem volt olyan állapotban.

Igen, legutóbb még mágikus volt mindkettő.
Közben megkerestem a postot, s dobott már arcanat ráadásul 20-at Smile csak nem emlékeztem már rá. Az volt neki csak spellcraft nem, de közbeszólt az árny mielőtt többet megtudtunk volna.

http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=395&pid=22114#pid22114

Tehát a spell effectet megállapította, s most jöhetne az identify magic item? spellcraft check?

Megállapítottuk, hogy nem idézőkör, s valami iromány, ehhez is Konyak kell (OOC - de rég volt, 4 hónapja már)
"A mágusok hatalma világítsa meg elmémet". - Konyak a mágus, tessék megvilágítani az elménket Smile