RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-25-2017

Fuzz tartja magát őrült tervéhez, hogy elállja a gobbók útját, ezt a helyzetet látja az utolsó lehetőségnek, hogy ne értesítsék a főnököt. Innen nem engedheti őket tovább semmiképp, amíg Ericék meg nem érkeznek - gondolja magában, ezért megpróbál a fal mellett elmanőverezni mellettük, de az első gobbó azonnal aoot üt rá (javelinnel -4?), acrobatics:9, a második mellett viszont feltehetően sikeresen elment (acrobatics:16) és eléje állt. Azért ha tudott bepillantott az ajtón, van-e ott még valaki, ha esetleg flankben lenne, lehet egyet visszalép keletnek. Az ajtó becsukás nem fér bele a moveba sajna. Mondjuk ha egy kockával előbb látja, akkor open-closeval becsukhatta volna, de az nem sokat ér, kinyitják Smile

Feltartom őket, gyertek! - üzeni Gábrielnek

ooc - a disabled nem ütött rá aoo-t amikor a tőle levő déli mezőt elhagyta?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-25-2017

OOC - nem ellenfelenként, hanem kockánként kell dobni az acro-t.
http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=161&pid=7073#pid7073
Annyi revízió (majd szabályértelmezőbe beírjuk), hogy enemy space esetén a belépés számít enemy space-en áthaladásnak, a kilépés threatened area-nak. ez azért kell, mert megszakad a mozgás, ha "enemy space"-en át véted el a check-et, de nincs explicit szabály, mi történik, ha "threatened area"-n át véted el.
Bejelöltem roll20-on, melyik lépéseknél lenne esedékes. Az utolsó lépésre már nem maradt volna idő, az átlós mozgások megették az utolsó 10 lábnyit. A hiányzó egy check-et kidobtam, 23, tehát sikeres.
OOC2 - nem, a disabled túlzottan be van tojva Smile

Hatodik kör

23 - Fuzz a menekülők után rohan, és köztük szlalomozva eléjük is vág, az ajtó elé áll. Közben az egyik gyenge kísérletet tesz, hogy a gerelyét belemártsa, de nem jár sikerrel.
22 - Gábriel megkarmolja a sereghajtó goblint, de az állja a sarat.
20 - A közelebb levő goblin földre dobja a gerelyét, majd kardot húzva az ajtó félfedezékébe lép, onnan piszkálódik kifelé, kevés sikerrel.
17 - A legatyásodott goblin eltűnik Eric és Gábriel szeme elől, Fuzz pedig még nem látja.

Eric, Dyrra jön!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-25-2017

Mivel az első kockánál ütött (üthetett) rá aoo-t, így a köv kockáknál már nem is próbált acrobaticsot, csak a második ellennél, ezért dobtam kettőt.

EDIT: tehát acro2-3 helyen normálisan ment, mivel már ütött rá a goblin, s így érheti el a célját, az ajtót. Mivel javelin van a kezükben úgy gondolta megéri megpróbálni még akkor is ha esetleg ütne újabb aoot (ooc-de ahhoz feat kell).

Az északi ajtó egyébként normálisan van nyitva vagy betörve? Mert torlaszt raktunk elé kövekből, elméletileg azt a túloldalról csak nagyon-nagy erővel tudták elmozdítani, eltolni, vagy innen segítettek elhordani a köveket vagy betörték. Megállapítható a nyitás módja?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-25-2017

Úgy látszik, valaki elpakolta a köveket, mielőtt nyitották az ajtót. Vagy nagyon erősek, és torlaszostul betolták.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-28-2017

(08-25-2017, 07:17 PM)DM Surranó Wrote: Úgy látszik, valaki elpakolta a köveket, mielőtt nyitották az ajtót. Vagy nagyon erősek, és torlaszostul betolták.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Majd alkalmadtán dob egy knowledge próbát (arcane?, nature?) vagy mást, hogy az ezen az oldalon kikelt új mozgó ágacskák alkalmasak lehettek-e az elpakolásra. Pl. elég intelligensek-e, kezük alkalmas-e fogásra, tudhatják-e mágia hatására vagy ösztönösen, újonnan kikeléskor, hogy nekik arra kellett menni a főnökhöz és ami útban van azt el kell pakolni.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-28-2017

Amit Fuzz meg tud mozdítani, azt ezek az ágacskák is. Egy fegyvermarkolatát nem biztos, hogy meg tudják fogni rendesen, de köveket arrébgörgetni biztosan. (sőt ha jól rémlik, az egyik még dobott is kavicsot az egyik alkalommal)

EDIT: ha Eric nem posztol hamarosan, akkor jövök helyette


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-28-2017

14 - Eric egy lépés és egy gödör ügyes kikerülése után leteríti a goblint és rákészül, hogy elinduljon a többiek után (OOC - spring attackkal mehetett volna tovább)
13 - Dyrra utána. "Itt egy" - kiáltja valahonnan, de épphogy utolérte.
7 - Az egyik goblin durván megszúrja Fuzzt (crit, 3hp Smile )

Fuzz, Gábriel jön


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-28-2017

Fuzz védekezve varázsol egyet. Egy acid arrowt igyekszik a "dulvuló" gobbó arcába lőni, de nem sikerül castolnia flankelt állapotban. Elgondolkodik rajta, hogy kilép a flankből, de úgy dönt inkább vár még, mert nem látja a többieket jönni, nem akar befelé az ismeretlenbe menni, nehogy még rosszabb helyzetbe kerüljön.

Gábriel utána repül, a gazdi korábbi szavait megfogadva, elrepül Dyrra és a disabled gobbó felett, ha tud, van elég hely felette,. Úgy helyezkedik, hogy Dyrraval közrefogják a gobbót. Ha tudja az aoo-t kerülve, ha nem akkor aoo-t is megkockáztatva.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-28-2017

Hetedik kör

23 - Fuzz hadovál valamit, de minek.
22 - Gábriel elröppen az ork és a goblin feje fölött, elregélve Fuzznak, hogy "itten van e", de már kifullad a repülésben, mielőtt támadhatna (40 láb)
20 - Az ajtó mögött bújócskázó goblin kardja nagyot szikrázik Fuzz erőpajzsán.
17 - A szédelgő goblin próbál átbújni Gábriel hóna alatt, de nem sikerül (acro through enemy space 16, DC18 ha jól számolom). Gábriel üthet rá AOO-t!

Gábriel (AOO), Eric, Dyrra jön!

OOC - elfelejtettük a torlaszt Fuzz acro-jánál, törmelékes terület +5 DC, de mindegy, mert amúgy se sikerült...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-28-2017

Gabriel megkarmolja a gobbot (AC:18,vagy20, ha flank is szamit? dmg:2).