RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 08-23-2017

ooc - combat reszt nezd:
Run
You can run as a full-round action. If you do, you do not also get a 5-foot step. When you run, you can move up to four times your speed in a straight line (or three times your speed if you’re in heavy armor). You lose any Dexterity bonus to AC unless you have the Run feat.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-24-2017

(08-23-2017, 11:10 PM)Konyak Wrote: ooc - combat reszt nezd:
Run
You can run as a full-round action. If you do, you do not also get a 5-foot step. When you run, you can move up to four times your speed in a straight line (or three times your speed if you’re in heavy armor). You lose any Dexterity bonus to AC unless you have the Run feat.

ooc - koszi, akkor jol remlett, elmeletileg elfutni nem tudnak a kanyarok miatt, Eric viszont most meg tud egyenesen futni az eszaki teremig utanunk


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-24-2017

OOC - jogos a kérdés, a kertek és a nyolcszögletű termek falai is tele vannak derengő gombákkal, így low light vision tökéletes a haladáshoz.

Ötödik kör
23 - Fuzz elsiet az ajtóig, ahonnan megpillantja a sereghajtó goblinkát. Láthatóan a szellemes terem felé szelel... (50 move-ból 45-öt használt fel az ajtóig, tehát van még +1 lépés és +1 std action, ha akarja)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-24-2017

(08-24-2017, 01:00 PM)DM Surranó Wrote: OOC - jogos a kérdés, a kertek és a nyolcszögletű termek falai is tele vannak derengő gombákkal, így low light vision tökéletes a haladáshoz.

Ötödik kör
23 - Fuzz elsiet az ajtóig, ahonnan megpillantja a sereghajtó goblinkát. Láthatóan a szellemes terem felé szelel... (50 move-ból 45-öt használt fel az ajtóig, tehát van még +1 lépés és +1 std action, ha akarja)

Fuzz kockáztat és megpróbál elmenni a gobbó mellett (acrobatics 24, fél sebességgel) miközben kardot ránt, hogy elállja az útját, a "piszkos munkát" meghagyva a többieknek, benéz délre is majd az ott levők után kiállt, hogy provokálja őket, hátha berágnak és visszafordulnak flankelni őt Fussatok!!! - illetve mintha már nem törődne velük visszafordul és úgy helyezkedik, hogy a move action végén a gobbó mellett legyen, felé mutat a kardjával és azt mondja neki. Le a fegyvert!

Gábriel berepül a gobbó mögé és megkarmolja? (AC17,dmg:2)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-24-2017

Miközben az ajtó felé próbál elcsoszogni, meglátja, hogy pont az ajtóban is áll egy goblin. Azon átbukfencezni se lehetetlen, de...
Ha dobsz még egy sikeres acro-t, akkor beverekedheted magad az eredeti goblintól nyugatra, így Gábriel flankelhet keletről, és talál is (ezt az állást megelőlegeztem a roll20-on). ha mégse dobsz acro-t, akkor Gábriel nem flank és nem talált.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 08-24-2017

Eric Fuzz után fut, majd az ajtón túl, miközben felméri a helyzetet, odakiáltja Fuzznak: Látom, úgy akarsz járni, mint Konyak!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-25-2017

Fuzz nem gondolkodik, ha már belekezdett a feltartóztatásba folytatja az acrobaticsot: 14


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-25-2017

OOC - éppen... Smile

Ötödik kör
23 - Fuzz elsiet az ajtóig, ahonnan megpillantja a sereghajtó goblinkát. Láthatóan a szellemes terem felé szelel...
Fuzz igyekszik a háta mögé kerülni, miközben észrevesz még egy goblint, épp az ajtóban, de ügyesen manőverezik közöttük, így megússza baj nélkül.
22 - Gábriel, kihasználva a Fuzz nyújtotta zavarodást, belemar a sereghajtó goblin vállába.
20 - Valahonnan délről a folyosóról kiröppen egy gerely, el az ajtóban tartó goblin hóna alatt, egyenesen Fuzz oldalába menne, ha nem védené mágikus pajzs.* Fuzz futólag odapillant, de nem látja a merénylőt.**
17 - Az ajtónálló próbálja megbökni a bárdot, de sikertelenül. Ezután elinalna, de Fuzz kegyetlenül kihasználja az alkalmat, és mély sebet vág a hátától a farizmáig. A goblin meginog, de nem dől el (disabled)
14 - Eric végigdzsavél a kerten és figyelmezteti Fuzzt.
13 - Dyrra is csatlakozik a társasághoz.
12 - A körülvett goblin próbálja magával vinni a mokány bárdot, de csak összevissza hadonászás lett a dologból.
7 - még egy gerely röppen ki a folyosóról, de ártalmatlanul zúg el Fuzz feje fölött. A bárd most a szeme sarkából megpillantja az elkotródó merénylőt, mielőtt eltűnne a sarok mögött. (nyíllal jelölve)

Fuzz, Gábriel jön!


* a támadás 21-4 (firing into melee). Fuzz bőrvértben, pajzs nincs a kezében, de shield spell van, stealth miatt dex nélkül AC 17, +4 cover = 21.
** sniping sikeres volt Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-25-2017

(08-24-2017, 05:35 PM)Eric Thunderfist Wrote: Eric Fuzz után fut, majd az ajtón túl, miközben felméri a helyzetet, odakiáltja Fuzznak: Látom, úgy akarsz járni, mint Konyak!

Bátraké a szerencse. - mondja Fuzz és withdrawzik tovább előre a gobbók után (FD módban azt lehet?), felhasználva magát csalinak. Sajnos nem mindig tud különbséget tenni a bátorság a "vak"-merőség között.

Úgy kezdi, hogy megpróbál átmenni a disabled goblin területén (Move through an enemy’s space), acrobatics:17, majd megy tovább a sarokig, s próbál a dárdások elő kerülni azok helyzetétől függően (részleteket majd ha látja).

Gábriel full attackkal támadja a "megkezdett" gobbót. (claw1: AC:14, feltehetően nem talált, claw2: AC:23, de nem krit, dmg:3). Ha esetleg ez is pont 5hp-s, és disabled lett vagy elterült, akkor repül a gazdi után (aoo), egyébként 5 lábat reppen arrébb nyugatra ha nem szédült meg a gobbó.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-25-2017

OOC - FD nem lehet vonulni, csak támadni. (FD = part of *melee* attack). TD lehet vonulni (TD = std action)

Fuzz 11 lépéssel eljut az ajtóig, és ott látja a két goblint, gerellyel a kezében, a szemközti ajtó felé tartani, ami nyitva áll. (10 lépéssel még nem látta őket, ezért a második mozgást is meg kellett kezdeni). Mit tesz?
Gábriel eltalálja, de nem teszi harcképtelenné a gobbót, így nyugatra rebben egyet.