RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-19-2017

Kövesd őket ha tudod vagy kapj el egy lemaradót, ha biztonságosnak látod - üzen vissza Fuzz, majd tölt és lövi a gallyat (AC:25,dmg:2), 5 lábat előrelép.
Közben tájékoztatja a többieket. 4 goblin van odaát, de menekülőre fogták. Kapjuk el őket.

OOC - charge gondolom lehet repülés közben is, ugye? egyik gobbót pont jol le tudná chargeolni Gabriel

ooc - teljesen feledékeny vagyok, elfelejtettem, h azért vettem fel az acid splasht, mert az is 1d3+1-et sebez PBS-sel, s r.touch, s nem kell vele bajlódni mint a parittyával, tölteni sem. Na majd legközelebb.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-21-2017

OOC - igen, lehet minden olyan módon futni és rohamozni, amire mozgáspontod van, kivéve, ha explicit ki van kötve, hogy nem lehet (pl asszem, climb speed-del nem lehet "futni", de érdekes, hogy a charge-nak nem feltétele a futás, csak a megtett táv). A repülésről valahol írva van, hogy bizonyos körülmények között nem lehet "futni" vagy "charge"-olni, de csak annyit találtam, hogy 45foknál meredekebb szögben felezett sebességgel mégy (ergo futni biztos nem lehet, de charge-olni?) Fly spell konkrétan írja, hogy charge igen, run nem!

Gábriel jön! Smile (charge)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-21-2017

OOC - valahogy nem igazán mennek ezek a dobások mostanában...

Gábriel sipoló hang kiséretében a sötétből, fentről próbál lecsapni a menekülni készülő gobbóra, de sajnos nem találta el (AC:10), de hátha megijed, mert még nem látott ilyen szörnyet Smile

ooc - a többieket nem látja Gábriel a másik teremben, ha egyenes vonalban menekültek? mivel ajtót nyitottak, így gondolom csak mozogtak egész körben, futni nem tudtak, s nem lehetnek nagyon messze, ha a keleti szobából jöttek


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-22-2017

OOC - de látja, csak épp nem figyelt oda koordinátagemoetria-kurzuson, és nem áll neki közölni a GPS koordinátákat sem.

A goblinok elszelelnek észak felé.
Eric a ládára mászik, hogy onnan tekerjen le egy fülest a fedezékben lévő gallynak, de közelébe sem ér a fal miatt.
Dyrra viszont kihasználja, hogy az ajtófélfa mögé bújt, és a másik ajtófélfa mögül széjjelhasítja.

Üldözőbe veszi a csapat a menekülő goblinokat? Ha nem, akkor battle over.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-22-2017

OOC - Még jó, hogy nem tudja, mert Fuzz sem tudná értelmezni Smile Csak arra gondoltam, h elméletileg nincsenek messze, s ha látja akkor nem bújtak el, menekülést színlelve, illetve nincsenek-e többen odaát.

Ne hagyjuk, hogy értesítsék a főnököt. Utánam! - mondja a kisvezér, s rákapcsol (Exp Ret cast+50láb mozgás), az ajtónál aszerint folytatja az útját, hogy mit lát bent, ha 100 goblint akkkor visszafordul, ha csak a pár menekülőt, akkor utánuk megy.

Kapd el őket, ha tudod - üzeni Gábielnek is mozgás közben. Ha nem is sikerül mindet elkapni, de az is valami ha pár csatlóst leszedünk előre.

Arra most nem gondol, hogy ez esetleg csapda is lehet (wis check: 1), bár ránézésre felderitocsapatnak tuntek.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 08-22-2017

OOC: Szándékosan megvártam a csata végét, ha már Eric DMPC-vé vált közben...

Eric Fuzz után siet, nehogy egyedül keveredjen bajba a bárd.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-23-2017

OOC - máskor nem kell, akár kör közepén is be lehet csatlakozni. Welcome bekk.
OOC2 - az együtt bajba keveredésben már rutinosak vagytok Smile
OOC3 - @Fuzz megint nem dobtál charge-ot Gábrielnek.

Negyedik kör

23 - A szószátyár vezér füttyent egy sürgető dallamot, majd meglódul. Ahogy befordul az ajtón, látja, hogy két goblint még el lehet csípni.
22 - Gábriel el is száguld a gazdája feje fölött, de ügyetlenül manőverezik (charge AC9)
20 - A lerohant goblin elszelel,
17 - A mögötte levő (OOC - Gábriel új pozíciójától 10 lábra) viszont egy gerelyt hajít a denevéroid lénybe, nem is rosszul (AC34, -2hp, könyvelve, crit confirm még charge miatt alacsonyabb AC-t se talált), mielőtt felkötné a nyúlcipőt.
14 - Eric Fuzz után siet, nehogy egyedül keveredjen bajba a bárd.
13 - Dyrra utána.

Party time!
roll20-on jelöltem, Fuzz és Gábriel merre látta elmenekülni a goblinkákat.
OOC - fénnyel hogy álltok? (gondolom, Fuzz visz valamit, ha ennyire előre mert szaladni a sötétben...)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-23-2017

OOC2 - hát igen, lásd IC
OOC3 - direkt nem dobtam, mivel nem láttam senkit akire chargeolhatott volna Smile Előbb azért mentem oda Fuzzal, h majd utána ha látok valamit s tud Gabriel akkor chargol Smile
OOC4 - ha nincs semmi fény errefelé, s tudtuk (elméletileg igen, akkor készült egy fénylő hegyű karddal, Fuzznak mostmár van light spellje, sokadjára csak megtanulta, h szüksége van rá), viszont az a baj, h én nem tudom, hogy hol van fény és hol nincs (jelöld légyszi roll20-n). Nem csak az árnyas termnél nem volt fény, nekem úgy rémlett? Mert amúgy ahol volt/van fény ott Fuzz low-light visionnel nyomul, DE ha tudtuk, h itt már nincs fény, akkor a kardja hegyén egy light spellel készült, s szükség esetén előveszi mozgás közben a fénylő kardot a hüvelyéből. Amikor előreosont akkor nem használta stealth módban semmiképp.

Fuzz megindul északnak az ajtóig, s tovább ha szükséges, annak fgvében, h mit lát, közben előhúzza a kardot ha nem látna, ha lát low-lighttal akkor javelint vesz elő mozgás közben.
Rohanás közben átsuhan egy deja vu érzés a fején, legutóbb amikor így előrement a menekülő gobbók után, akkor egy sötét cellában végezték. De gyorsan elhesegeti a gondolatot, s megy tovább "felderiteni" a menekülő gobbók nyomában.
Gábrielt még nem dobom, mert nem tudom mit fog látni, mindenesetre Fuzz tájékotatja azonnal, hogy ő mit lát. De terv szerint megy ő is tovább és ha tud támadja a menekülőt. Fuzz meg megpróbál eléjük állni, FD módban feltartóztatni a menekülőket, ez a terv a részleteket, pontos helyet, ha tudja, látja mi van a másik teremben.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 08-23-2017

(08-23-2017, 03:55 PM)Fuzz Wrote: Rohanás közben átsuhan egy deja vu érzés a fején, legutóbb amikor így előrement a menekülő gobbók után, akkor egy sötét cellában végezték.

Eddig jó, amíg csak ez suhan át a fején, nem egy goblin dárdája... Wink
Amíg Eric fut Fuzz után, neki is átsuhan a fején egy gondolat: "Itt gyengült le Konyak attól a szellemsárkánytól! Jó lesz figyelni!"


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-23-2017

ooc - A futásról jut eszembe, valahonnan az rémlett, hogy csak egyenes vonalban lehet, de ezt most nem találom. Szóval lehet futni nem egyenes vonalban is vagy úgy csak hustle megy?
Vagy ez azt is jelenti? You can’t run or charge through any square that would hamper your movement.