RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-11-2017

OOC ládák - én is így gondoltam, csak nem tettem őket vissza
OOC figyelnek - nem értem a kérdést. Ha arra gondolsz, hogy Fuzz "hide in plain sight"-ot csinált volna a natural 20 hatására, akkor nem, az csak fluff volt. Perception: Ha 20-at dobsz, akkor néha extrákkal megspékelem az infót, de attól, hogy tudod, hogy valamire figyelni kell, még nem biztos, hogy sikerül, sőt szerintem újabb perc dobásra sem hatalmaz fel. Ennek folyományaként:


Gábriel visszaüzen: Nem látok mozgást, sem mozdulatlan lényeket.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-11-2017

OOC - Erre gondoltam, ezt ertelmeztem ugy, h esetleg nem latjak most Fuzzt, "Eric és Dyrra csak pislog, a szemüket erőltetik, hogy Fuzz hová tűnt (stealth nat 20)." De ok, akkor latjak, figyelnek, csak eroltetniuk kell a szemuket.

Rendben, lehet távolabb vannak, vagy északra. Esetleg jól rejtőző goblinok vagy vékony ágacskák, s ezért nem látszódnak. Haladj a terv szerint a déli, majd a keleti terembe is benézve, ha észlelsz valamit jelezd, ha nem gyere vissza. Lehet, hogy visszafelé, más nézőpontból kiszúrod őket.

Fuzz is bekukkant a második ajtónál és hallgatózik hogy merről jön a suttogás. Lehet északról, az északi ajtó csukva mint roll20-n?

Itt milyen magas is a terem?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-14-2017

Gábriel kb félútig jut dél felé, mikor Fuzz odaér az ajtóhoz, hogy bekukkantson. A keleti és a nyugati fal mellett meg is pillant a félárnyékban elég bénán bújócskázó két almabokrot. Felülről biztos nem voltak túl feltűnőek, de Fuzz szintjéről... simán.
Egyelőre úgy tűnik, a bokrok se Gábrielt, se Fuzzt nem vették észre (vagy ha észrevették a denevérszerű lényt, akkor nem tulajdonítottak neki jelentőséget), de úgy néznek ki, mint akik várnak valaki érkezésére.

Dyrra eközben követi Fuzzt hallótávolból. Eric?

OOC - a nevek (Aranyeső, Lila akác) csak nevek, mindegyik bokor egyformának néz ki, főleg Fuzznak, de Kaolin megmondhatta volna, hogy alma mind


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 08-14-2017

Eric is követi Fuzzt, szintén hallótávolból, hogy a goblinná vált bárd nyugodtan lopakodhasson.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-14-2017

(08-14-2017, 06:23 AM)DM Surranó Wrote: Gábriel kb félútig jut dél felé, mikor Fuzz odaér az ajtóhoz, hogy bekukkantson. A keleti és a nyugati fal mellett meg is pillant a félárnyékban elég bénán bújócskázó két almabokrot. Felülről biztos nem voltak túl feltűnőek, de Fuzz szintjéről... simán.
Egyelőre úgy tűnik, a bokrok se Gábrielt, se Fuzzt nem vették észre (vagy ha észrevették a denevérszerű lényt, akkor nem tulajdonítottak neki jelentőséget), de úgy néznek ki, mint akik várnak valaki érkezésére.

Dyrra eközben követi Fuzzt hallótávolból. Eric?

OOC - a nevek (Aranyeső, Lila akác) csak nevek, mindegyik bokor egyformának néz ki, főleg Fuzznak, de Kaolin megmondhatta volna, hogy alma mind

Biztos a harmadik bokor kikelését várják gondolja Fuzz, eddig mindig hármasával jöttek a táborunkhoz. Milyen irányban néznek egyébként? 

Jobb lenne nem megvárni, hogy kikeljen a harmadik vagy az a valaki ideérjen, ezért hirtelen gondol egyet, csendesen előveszi a parittyáját és becélozza a szemközti almabokrot, majd lő (AC:11) és visszavonulást tervez (5 láb hátra, a többit majd első körben, ha ez meglepi kör, akkor csak lövésre és 5 lábra futja).
Ha más, nagyobb ellenség is lenne itt, akkor Gábriel biztos észrevette volna darkvisionnel vagy scenttel - legalábbis ebben reménykedik.

Almabokrokat látok, te folytasd a felderítést üzeni Gábrielnek.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-14-2017

Eric is felzárkózik mintegy húsz lábnyira.
A gallyak egyenesen Fuzz feje fölé bámulnak, de nem jönnek rá, hogy fél méterrel lejjebb már ott leskelődik valaki rájuk.
OOC - igen, ez meglepi körnek minősül.

A gallyak megrezzennek a semmiből becsapódó parittyalövedék láttán/hallatán, és kimozdulnak az árnyékból! Nem is ketten, hanem hárman!

Roll for initiative! (Fuzz: Gábrielnek is!)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-14-2017

Fuzz: 23.10
Gabriel: 22.03

Fuzz: 
- Ha mozgás közben lehet tölteni parittyát akkor megtölti miközben visszavonul, majd readyzik, hogy ellője a megjelenő ellenre.
- Ha nem lehet mozgás közben, akkor visszavonul és shield spell.

Almabokrok. Idecsalogatom őket. - Még mielőtt megérkezik az akire vártak, hacsak nem ránk vártak. - gondolja hozzá
Lehet, Konyaknak is szólni kéne, hogy ne maradjon ki a buliból? -fut át a gondolat a fején, de már késő (OOC - xp szempontból jó lett volna, de IC szempontból erőltetett lenne sztem)

Gabriel: folytatja a felderitest...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-18-2017

Parittyatöltés lásd OOC. Addig by-the-book, vagyis shield.
Eric DMPC

Első kör
23 - Fuzz visszább húzódik, és védelmet varázsol magára. (hint: ezt is felveheted buffként, és enabled-re állíthatod)
22 - Gábriel tovább osonrepked (30ft) délnek, és onnan jelenti, hogy nincs arra senkisenem.
21 - Lila Ákác Fuzz nyomába ered, és utol is éri...
17 - Piros Alma is utánaered, aztán meglátja a további húsos célpontokat, főleg a páncéltalan törpöt, és mellé lép.
14 - Eric be is húz neki kettőt, és összecsuklik.
13 - Dyrra odalép Fuzz mellé, és szétüti Lila Akácot.
13 - Zöldalma is a többiek után szalad, de megtorpan az ajtóban, látva, mi a helyzet, és felkészül, hogy behúz annak, aki...
7 - Feltűnik még egy gally, Aranyeső! Ő szépen áthág Zöldalmán és az összecsuklott Lila Akácra mászva lesi, hogy vajon a parittyás "goblin" mire készül.

Party time!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-18-2017

Fuzz bevállalva az AOO-t (AC:21) tölt és lő a parittyával: AC13, dmg-t erre gondolom nem érdemes dobni, majd 5 lábat lép északnak, ha odafér.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-18-2017

Második kör
23 - Fuzz merészen tölt, a gally összevissza kalamol, majd Fuzz lő, de lepattan a közvetlen előtte álló gallyról.
22 - Gábriel tovább felderít, és küldi az üzenetet: "Két goblint látok feléd tartani."
20 - egy goblin bukkan fel az ajtóban, és egy gerelyt hajít valahol a gallyakon keresztül nagyjából Fuzz irányába, de nagyon mellémegy. Gábriel üzenete jön: "Hármat!"
17 - még egy goblin bukkan fel az előző háta mögött, és ugyanazzal próbálkozik, ez már komolyabb, Fuzznak el kell hajolnia a fegyver elől. Gábriel üzenete jön: "Négyet!"
14 - Eric a piros gally maradványaira tipor, és törzsön(?) rúgja Aranyesőt, az nagyot reccsen, de gyökéren(?) marad.
13 - Nem sokáig, mert Dyrra miszlikbe szabdalja (crit, 23hp sebzés : ) ) Távolabbról a goblinok halálravált sikoltása hallatszik.
13 - Zöldalma nem ijed meg, de óvatosabbra vált. Bemutat két kamu riposztot Ericnek, majd visszalép az ajtóba, hogy jobban védve legyen ennyi ellenféllel szemben.
12 - Gábriel üzen: "Kinyitották az ajtót!"
7 - Gábriel üzen: "Menekülnek!"

Party time!