RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-02-2017

(08-02-2017, 08:43 AM)DM Surranó Wrote: OOC - OK, akkor legyen nulla. Többet is kihozhattatok volna belőle Wink

OOC - Kellett volna még fokozni? Smile Mama Anulu mumu! Ámán, ööööö nyik nyik nyi... viiiiiii... Dz dz dz, HIJÁ GIGYÁ HÚ MÚ HÚ MÚ...

Az IC részekre még nem reagáltál, direkte, vagy indirekte?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-03-2017

OOC - szemem előtt beleolvadt az aláírásodba Smile

Fuzz nem talál nyomot a porban. Akármi volt is itt, rég hűlt helye. Úgy általában az egész hely úgy néz ki, mint ahol már évek, talán évtizedek óta nem járt senki.
A sárkány megpiszkálása kivételesen nem vezet semmi rosszra.

OOC - szerintem van valami mágikus gyertyátok.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-03-2017

(08-03-2017, 08:23 AM)DM Surranó Wrote: OOC - szemem előtt beleolvadt az aláírásodba Smile

Fuzz nem talál nyomot a porban. Akármi volt is itt, rég hűlt helye. Úgy általában az egész hely úgy néz ki, mint ahol már évek, talán évtizedek óta nem járt senki.
A sárkány megpiszkálása kivételesen nem vezet semmi rosszra.

OOC - szerintem van valami mágikus gyertyátok.

Fuzz csalódottan állapítja meg, hogy Bármi is volt itt, nem a gobbók vitték el, sokkal régebben tűnhetett el.  Hacsak nem illúzió az egész poros szoba - teszi hozzá miközben egy pillanatra újra megélénkül a hangja, majd próbál kételkedni abban, hogy nincs itt semmi, becsukja a szemét majd kinyitja, újra és újra próbál valami mást látni.
Ha ez sem vezetne eredményre akkor utolsó kisérletként a falakat áttapizza, hátha van valami titkos járat tovább.
Ha nincs akkor vállat vonva nagyon csalódott ábrázattal kibandukol a teremből, s egy rövid ideig leszegett fejjel követi a többieket, ha visszaindulnának, majd a hasadékhoz érve megszólal, s balra mutat. Arra lehet a lávafírgek fészke, megnézzük, ha már itt nem volt semmi kincs?

OOC - volt egy mágikus fekete gyertya a csontis teremből, de ott van ahol a simák is, a fenti gobbóbandánál


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-03-2017

OOC - ja... jogos

A kételkedés és a tapizás sem vezet eredményre.

Dyrra valami olyasfélét mordul a fészek felderítésére, hogy "aha", és már indul is, óvatosan tapogatózva a lábával, nehogy gödörbe lépjen. Kis idő múlva eléri a barlangocska száját mindenki, aki a vándor nyomába szegődött.
A "fészek" nem más, mint a hasadék kiszélesedett oldalürege. Már ismerős, lábnyi átmérőjű furatok lepik el a falait.
(roll20 updated)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-03-2017

(08-03-2017, 12:29 PM)DM Surranó Wrote: OOC - ja... jogos

A kételkedés és a tapizás sem vezet eredményre.

Dyrra valami olyasfélét mordul a fészek felderítésére, hogy "aha", és már indul is, óvatosan tapogatózva a lábával, nehogy gödörbe lépjen. Kis idő múlva eléri a barlangocska száját mindenki, aki a vándor nyomába szegődött.
A "fészek" nem más, mint a hasadék kiszélesedett oldalürege. Már ismerős, lábnyi átmérőjű furatok lepik el a falait.
(roll20 updated)

Fuzz követi Dyrrát óvatosan, majd ha mindenki odaért, akkor a barlang bejáratából előre küldi Gábrielt, hogy derítse fel a barlangot, észlel-e még fírgeket a "fészekben", elreppen délre és vissza stealth üzemmódban. Ha esetleg "gyémántbányát" vagy hasonlót észlel azt is jelentse Smile

Nyugatnak megy tovább a hasadék csak szükül vagy véget ér?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-07-2017

Gábriel semmi érdekfeszítőről nem számol be. A hasadék folyamatosan keskenyedik, majd kb 20 lábbal a roll20 térkép szélén túl ér véget.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-07-2017

(08-07-2017, 06:27 AM)DM Surranó Wrote: Gábriel semmi érdekfeszítőről nem számol be. A hasadék folyamatosan keskenyedik, majd kb 20 lábbal a roll20 térkép szélén túl ér véget.

Nézzünk körül.  mondja Fuzz, majd óvatosan besétál, feltéve, hogy követik mások is, s körülnéz hátha vannak legalább elhullott lávafírgek, pl. ha ez lávafíreg temető lenne akkor tele lehet ékkövekkel - ábrándozik. Megpiszkálja karddal maga előtt mindig a talajt, s úgy halad befelé, majd kifelé, remélve, h talál valami értékeset. 

Utána.
Ha találunk valami örül, ha nem akkor tovább szontyolodik.

Menjünk végig a hasadékon a másik irányba - mondja miután itt végeztünk, majd elindul előre óvatoskodva, Gábriel 10 lábbal maga előtt repülve. Ha minden igaz kiérünk ott ahol egyszer bekukkantottunk. Ha nem történik semmi extra, akkor javasolja, hogy menjünk vissza folytatni a pihenést, míg Konyak újra a régi nem lesz. Mindkét ajtót becsukjuk pihenés folyt. előtt.

OOC - Konyaknak mennyi kell még?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 08-07-2017

Semmi újdonságot nem hoz a további piszkálódás. A továbbszontyolodott bárd északkelet felé hamarosan a várt helyen találja magát, az őt követő csapattagokkal együtt.

OOC - Konyaknak 11 str damage-e van, vagyis 2 teljes nap plusz 8 óra pihi után lenne neki 1 str damage, ami tkp nulla.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 08-07-2017

Részemről és Fuzz részéről is folytathatjuk a pihit, rábízza a többiekre, hogy mennyit akarnak pihenni 1 vagy 2 napot mielőtt továbbmegyünk a tervezett útvonalon.

Fuzz magába fordul, s lekuporodik a helyére, majd előveszi a zafírt nézegetni. "Végülis ez is több, mint a semmi, nézegeti az egy szem zafírt, a nagy kincs még várat magára" - gondolja
Kis idő elteltével eszébe jut, hogy van itt még két varázslói tekercs, amelyeket meg akart vizsgálni. Előszedi őket és megvizslatja DM-mel és spellcrafttal, de ilyen kámpicsorodott állapotban nem sokra jut velük Smile El is teszi őket későbbre. DM-mel az iskolát és aurát látja azért, ugye?

Fuzz [1d20+4] = 3+4 = 7 spellcraft scroll1
Fuzz [1d20+4] = 1+4 = 5 spellcraft scroll2

OOC - hogy van PF-ben, mikor lehet újra próbálkozni, másnap vagy szintlépés után? vagy take20-azni lehet? ez a Decipher a scroll vagy Identify ami kell? utána újabb SP-vel tanulhatná meg ha wiz lenne?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 08-07-2017

- Ha birunk pihenjunk, amig rendbe nem jovok.

Konyak is ranez a scrollokra, ha Fuzz hagyja, de semmire nem jut a fajo dereka miatt.

OOC - Retry? When using detect magic or identify to learn the properties of magic items, you can only attempt to ascertain the properties of an individual item once per day. Additional attempts reveal the same results.