RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 07-27-2017

Fuzz mindjart megnezi roll20-t s updateli postot.

UPDATE:
OOC - roll20-n Eric mar ellepett, de ha jol gondolom csak masodik korben fog ellepni.

Látva Eric szorult helyzetét és hogy nem túl jól áll a szénánk, Fuzz elcastol egy daze monstert a firegre (DC15), hogy egy kis időt nyerjünk, ha sikerül.
Ha mégis ellépett már Eric akkor SM I Eric helyére, ellenkező esetben kövkörben megy SM I.
Move actionkent ujabb gerelyt huz elo.
Gabriel - aid another Dyrra

EDIT: OOC - SM-et nem nyom, mert ahhoz Eidolont el kell engedni elobb: std action, maradt a DM mindket esetben
Ericnek nem 3 HP van? 3+2+6+6+6=23 sebzes, 10 gyogyulas. 16-23+10=3? Volt egyéb is?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 07-27-2017

Fuzz számolásának túl nagy erőfeszítés lenne utánanézni, ezért inkább elhiszem Smile lehet, hogy a titok nyitja az, hogy pihenés után Eric nem volt maxban, de most tegyük fel, hogy de.


Második kör
20 - a lávafíreg alaposan belemar Ericbe (AC17 -6hp bite -6hp burn) (OOC -- Eric 1 3 hp-ben van!)

19 - Látva Eric szorult helyzetét és hogy nem túl jól áll a csapat szénája, Fuzz egy rontó varázst olvas a firegre (DC15), hogy egy kis időt nyerjünk, de az láthatóan lerázza magáról a dallamot, ami leginkább táblán csikorgó krétára emlékeztetett.
18 - Konyak lövedéke közelébe se ért a melee-ben és takarásban lévő fíregnek, Gábriel viszont jobban odafigyel, hogy kik lődöznek itt őrá.
18 - Erki újra ráüvölt a goblinokra, akik botladozva északkelet felé indulnak a hasadékban, helyet adva a kispapnak, hogy Eric háta mögé érve némi gyógyulást hozzon neki (+3hp)
17 - Gábriel összevissza hadonászik, hogy magára vonja a fíreg figyelmét. (OOC - a szabályban nem találtam, de úgy vettem, hogy ha a full attack-ból az egyik találja a 10-es AC-t, akkor sikeres az aid another. Több sikeres támadás egy forrásból nem adódik össze, tehát ha mindkettő sikeres lett volna, akkor is csak +2)
5 - Eric a tűrőképessége határait feszegetve (-6hp, disabled) ellép a fíreg mellől, és a földre vetve magát meghempergőzik a kénes gőzben. A tűz kialszik.
5 - Dyrra belép a kukac túloldalára, és bár nem sikerül kritikus találatot bevinnie, a puszta ütés erejétől hosszában széthasad a lávalény.

Battle over.

Arkus még gyorsan gyógyít egyet Eric-en, és felülteti, hogy ne szívjon túl sok mérges gázt (Eric 4 hp-ban van.)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 07-27-2017

OOC - Brutál, ez durvább mint az előző volt, fixen 6-okat sebez? Smile

Fuzz vár egy kicsit, s figyel, nem bukkan-e fel újabb lény, majd ha kihűlt mint a múltkori, akkor karddal megkapargássza a maradványokat, hátha ebben is van egy telep.
Gabiel is DNY felé koncentrál.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 07-27-2017

OOC - a roll20 nem volt a ti pártotokon most (sem). A burn képességet is átolvastam, és nem mentő után, hanem mentő előtt sebzi az első d6-ot. Egyébként teljesen stock szörnyeteg volt.

A kaparászás eredményeképpen Fuzz talál egy formás zafírt (úgy 50 arany körülre becsüli).
Délnyugat felől semmi mozgás nem hallik, nem látszik. Északkelet felől a goblinok rikácsolása hallatszik, amint Erkivel pörölnek, amíg az akkorát nem ránt a köteleken, hogy térdre nem esnek. Feltápászkodnak, és immáron csöndesen morogva acsarognak tovább "mesterük" felé.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 07-27-2017

Na tessék! Mire kidobom a Reflex mentőt (Reflex: [1d20+9] = 14+9 = 23), addigra vége az ellennek...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 07-27-2017

Kidobtam helyetted Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 07-30-2017

(07-27-2017, 11:44 AM)DM Surranó Wrote: OOC - a roll20 nem volt a ti pártotokon most (sem). A burn képességet is átolvastam, és nem mentő után, hanem mentő előtt sebzi az első d6-ot. Egyébként teljesen stock szörnyeteg volt.

A kaparászás eredményeképpen Fuzz talál egy formás zafírt (úgy 50 arany körülre becsüli).
Délnyugat felől semmi mozgás nem hallik, nem látszik. Északkelet felől a goblinok rikácsolása hallatszik, amint Erkivel pörölnek, amíg az akkorát nem ránt a köteleken, hogy térdre nem esnek. Feltápászkodnak, és immáron csöndesen morogva acsarognak tovább "mesterük" felé.

Gyerünk, nézzük meg előbb a kőajtót, utána megkereshetjük a lávafírgek fészkét. - vezeti a csapatot a kőajtóhoz. Ez lenne az, reméljük tele van ősrégi kincsekkel.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 07-31-2017

Ja-ja megyünk, azt hagyom, h az erősek nyissák az ajtót.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 07-31-2017

Dyrra cibálja az ajtót, Arkus Dyrrát, és három próbálkozás után egy fájdalmas roppanással Arkus válla kimegy a helyéből.
Erki a fejét csóválja, ahogy segít visszatenni a helyére.
Valaki más segít Arkus helyett? (az ajtót húzni kell, kettőnél többen nem férnek oda egyszerre... max 3 kicsi)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 07-31-2017

Fuzz nyomat egy detect magicet (ooc-mert mar nem emlekszem anno nyomatott-e), illetve tuzetesebben megvizsgalja a zarat es a mintazatat az ajtonak, gondolom hasonloan sarkanymintas mint a tobbi koajto volt.

Ha nincs mas jelentkezo odamegy es segit huzni az ajtot, de az erosebbnek bizonyul Fuzz [1d20] = 4 aid another, ezert atadja a helyet Ericnek, es megkeri Gabrielt is, h segitsen huzni Dyrrat a levegobol. Gabriel [1d20] = 14 aid another+1 = 15