RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 07-24-2017

Konyak parittyával próbálkozik, de mellé megy. (ooc: attack: 11 damage:5)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 07-25-2017

[quote]Első kör

20 - A kukac Eric lábánál tűnik fel, és tüzes állkapcsával megharapja a törpöt! (AC21 3hp fizikai + 2 burn - levonva) A törp és felszerelése szerencsére nem kap lángra.
19 - Fuzz gerelyt hajít a közelharcba és eltalálja a férget! (AC 22-4=18, 5hp). A gerely nyele sajnos a tűz martaléka lesz...

18 - Konyak parittyával próbálkozik, de a nagy tömegben csak valahol távol a mennyezeten talál el egy kiálló követ.
18 - Erki erélyes kiáltásokkal és a kötél rángatásával próbálja rávenni a goblinokat, hogy mozogjanak, de azok csak kétségbeesetten kiabálnak, és próbálnak visszamászni a folyosó viszonylagos (de sokkal inkább kérdéses) biztonságába.
17 - Gábriel a kukac mögé, félig fölé repül, de csak a kemény bőrét találja el, aztán felszisszen a melegtől és visszább húzódik.
5 - Eric és Dyrra ...
3 - Arkus ...

Eric jön!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 07-25-2017

Eric a Gabrieltől kapott flanket is felhasználva kettőt megpróbál belerúgni a forró valamibe: Flurry 1 attack: [1d20+4] = 17+4 = 21, dmg: [1d6+2] = 2+2 = 4, Flurry 2 attack: [1d20+4] = 7+4 = 11, dmg: [1d6+2] = 2+2 = 4


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 07-25-2017

hint: nem akart Eric beljebb lépni, hogy odaengedje a bandát? Smile

Első kör

20 - A kukac Eric lábánál tűnik fel, és tüzes állkapcsával megharapja a törpöt! (AC21 3hp fizikai + 2 burn - levonva) A törp és felszerelése szerencsére nem kap lángra.
19 - Fuzz gerelyt hajít a közelharcba és eltalálja a férget! (AC 22-4=18, 5hp). A gerely nyele sajnos a tűz martaléka lesz...
18 - Konyak parittyával próbálkozik, de a nagy tömegben csak valahol távol a mennyezeten talál el egy kiálló követ.
18 - Erki erélyes kiáltásokkal és a kötél rángatásával próbálja rávenni a goblinokat, hogy mozogjanak, de azok csak kétségbeesetten kiabálnak, és próbálnak visszamászni a folyosó viszonylagos (de sokkal inkább kérdéses) biztonságába.
17 - Gábriel a kukac mögé, félig fölé repül, de csak a kemény bőrét találja el, aztán felszisszen a melegtől és visszább húzódik.

5 - Eric kihasználva a Gabriel nyújtotta elterelést, bepancsol egyet a kukacnak, aztán gyorsan rázogatni és fújni kezdi a kezét, ami lángra lobbant! (-6 hp, reflex save 7 vs DC 13)
5 - Dyrra a kukac közelébe lép és elsuhint a feje fölött, mert elterelik a figyelmét az Eric szőrös karjából felcsapó lángok.
3 - Arkus a pillanat hevében átgondolja a lehetőségeit, és Erastilt segítségül hívva aranyló aurába vonja a lángoló szőrzetest (+10hp) és átrongyol a goblinokon, helyet adva Erkinek és Konyaknak Eric mögött.

Második kör
20 - a lávafíreg alaposan belemar Ericbe (AC17 -6hp bite -6hp burn) (OOC -- Eric 1hp-ben van!)
19 - Fuzz ...

Party time! (Fuzz, Konyak, Erki, Gábriel, Eric, Dyrra, Arkus... de variálhattok a sorrenden. Fuzz számára opciókat elfogadok, gondolom, még nem lesz a köv 24 órában. Pár ötlet: daze monster, summon monster, bardic performance, acid splash, javelin, longsword, vagy élete kockáztatásával CLW)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 07-25-2017

Ez süt! kiáltja Eric és elhátrál a goblinok mögé (full move a körben), helyet adva másoknak, hagy próbálják ki, milyen, amikor megsüti az embert (akarom mondani, törpét) az ellenfél bűre...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 07-25-2017

Konyak tovább lövöldözik (ooc - attack:13 damage:4+STR), majd közelebb lép.

OOC - Tényleg mennyi is most Konyak ereje?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 07-26-2017

OOC - 15 str damage-ből 4 múlt el, maradt 11, ami -5 a str módosítóra, vagyis damage 4-1=3... lenne, de...

Konyak lövedéke közelébe se ért a melee-ben és takarásban lévő fíregnek, Gábriel viszont jobban odafigyel, hogy kik lődöznek itt őrá.

OOC - Fuzzra ötlet, javaslat?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 07-26-2017

Csak a félreértés elkerülése végett: Ericet nemcsak megpörkölte a fíreg, hanem konkrétan lángol! Így lángolva 1hp-ban kíván szlalomozni a goblinok között? (Hacsak addig ki nem alszik...)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 07-26-2017

Nos, ha lángol is, akkor miután ellépett a féreg mellől, a földre dobja magát és áthempereg a goblinok mögé, hátha attól elalszanak a lángok (persze messzebbre nem megy, hogy ha valaki hajlandó gyógyítani rajta, akkor ne kelljen neki messzire menni), de ugyanúgy move-ként mozog, hogy a féregnek ne legyen AOO-ja.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 07-27-2017

dobj egy reflex save-et +4-gyel (DC13, full round action), utána írom Fuzz cselekedetét (addig fogadok be javaslatokat)