RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 06-01-2017

Konyak, ha ezzel nem töri meg a pihenést, akkor fényt varázsol (Light - cantrip) elsétál hátra megnézi arra minden renben-e, majd visszább jön.
Ha a cantrip túl durva lenne, akkor fáklyával/lámpással, ... teszi mindezt.
A szituációt kommenteli, pl: - Erről minden tiszta.

Az útvonalat jelöltem, ezzel el lesz két három körig.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 06-06-2017

Fuzz tervezett lépését megtette roll20-n, ha a disabled gally vagy Erki nem tesz neki keresztbe Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 06-06-2017

Második kör
20 - Dyrra feltápászkodik, aztán látva, mekkora a tumultus, kelletlenül lábra kecmereg, és azt nézegeti, mi a legnagyobb fegyver, amit még jelenleg elbír (a másfélkezes kardot most kicsit túlzásnak találja)
18 - Aranyeső megsorozza Fuzz hűlt helyét.
16 - Eric megcsapja Lila Akácot. A recsegés-ropogást követően Lila Akác hirtelen elgondolkodik az élet értelmén.
14 - Konyak felkel és komótos alvajárásba kezd a terepen.

12 - Lila Akác kamikáze módon beledöf Eric hűlt helyébe, aztán egy kupac szúrós gallyá esik össze.
12 - Erki közelebb megy, hogy az összeeső akác helyére belépve valakivel közrefoghassa Aranyesőt, aztán akkorát kever le neki a buzogányával, hogy az menten összecsuklik.
10 - Fuzz előre megfontolt szándékkal egy jó lépéssel távolabb húzódik a két összecsuklott bozóttól. (OOC - vagy mégsem? a fentiek tükrében meggondolhattad)
9 - Arkus a törmelékre hág, hogy onnan megüsse a maradék Piros Almát, és a mágiának meg a bárd dalának köszönhetően át is üti a kemény gallyakat, ropira törve őket (-2)

Battle over

Konyak befejezi a komótos sétát, miközben Erki a segítségére siet, hogy támogassa a nehéz terepen, meg hogy leszidja az akaratoskodásért.
- Erről minden tiszta - jelenti ki álomittasan.

Arkus visszamegy Dyrrát megnézni, majd javasolja, hogy álljon helyére a rend, ő és Fuzz őrködhet még egy órát.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 06-06-2017

OOC - mindegy, ha már leszedtük (readyzett volna, h a harmadik is közelebb jöjjön és vágja), nem gondoltam, h Erki így szétkapja az akácot...

Fuzz elbújik a talicska mögé és onnan kémleli a déli vidéket, őrködik tovább egy órát a terv szerint Arkussal majd ébresztik következő párost.

Őrködés előtt és közben időnként megrakja a tábortűzet gallyakkal.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 06-07-2017

Az őrség hátralévő 13 órája jelentősebb esemény nélkül telik. Az élettelenné vált gonosz gallyak épp úgy táplálják a tüzet, mint a legszárazabb gyümölcsfaágak.
Arkus épp az éjszaka utolsó borogatását teszi fel a lázálmokból ébredő harcosokra, Erki épp imáiba mélyed, a megkötözött goblinkák épp reggeliért üvöltöznek, amikor Fuzz ismét hallja a jellegzetes recsegő hangot.

Roll for initiative!
OOC - a 24 órás pihenő véget ért, a normál gyógyulást (Konyak: 2hp/lvl, Eric+Fuzz: 1hp/lvl) felírtam.
Konyak és Dyrra újabb 2 (eddig tehát összesen 4) ponttal csökkentheti az erő-büntit (felírtam, Konyaknak 11 maradt vissza)
Erki és Konyak még nem nyerte vissza varázslatait, Fuzz és Arkus már igen.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 06-07-2017

Fuzz hátralép 10 lábat miközben kardot ránt és odaszól a többieknek: Megint jönnek, kopogtatnak!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 06-07-2017

Init: 17.02

Eric odaáll Fuzz mellé, hogy amennyire lehet, elállják a fák útját. Ja, nem áll oda mellé, mert Fuzz is éppen mellé igyekszik...
Akkor Eric marad a helyén és ready for mozgó gally érkezik => flurry of blows.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 06-07-2017

Hint: Eric Fuzz előtt jön... plusz ready-zni csak std action-t lehet, azaz ha ready, akkor nem flurry.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 06-07-2017

(06-07-2017, 02:12 PM)DM Surranó Wrote: Hint: Eric Fuzz előtt jön... plusz ready-zni csak std action-t lehet, azaz ha ready, akkor nem flurry.
Arra én is rájöttem, miután kiléptem, hogy a flurry nem fér bele, mert a ready standard action. Viszont a szegmensek közelségéből úgy értelmeztem, hogy amikor Eric elindulna előre, akkor Fuzz már szembejön.

De valóban, marad az eredeti terv: Eric odaáll Fuzz mellé, hogy amennyire lehet, elállják a fák útját. (Aztán Fuzz majd el rohan egy szegmens múlva mellőle.) Ready a talicskán átmászó ellenre: egy ütés neki, aztán köv körben talán jöhet a Flurry...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 06-07-2017

ooc - azt hittem Fuzznak van meglepi kore gallyakkal egyutt, s abban megy hatra, tobbiek meg utana tudnak roluk amikor szol, de ha nem, s Eric mar odajon melle akkor nem megy el, de akkor megvarom mig odaerunk Fuzz szegmenséhez. Bar akkor readyyni mar csak kovkorben tud.