RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-23-2017

(05-23-2017, 07:18 PM)DM Surranó Wrote: A "minden ehető" több mázsára rúg. Mármint ha hinni lehet a goblinkáknak, és ez a rengeteg gomba jórészt ehető.

ooc - törpöknek jó a fort, gombapuding próbája az evés Smile

Ha már ilyen beszédesek a gobbók, azt is megérdeklődi, hogy a koboldok sárkánya merre van, valami Krixkrax. Persze hozzáteszi, hogy ő sem szereti a koboldokat. Illetve, hogy a déli ajtó mögött mi van, meg a sárgás alagút hova vezet, illetve ez a barlangrész itt. Felvisz-e a felszínre. (ooc - Volt fent 3-4 koboldunk a börtönnél, néhány gobbó fogollyal, már biztos nem várnak ránk Smile )


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-24-2017

Amikor a csapat elhaladtában Fuzz kérdőn böködik az lletékes ajtók felé, a goblinok zavartan összenéznek, és akadozva magyaráznak valamit. Erki a szemöldökét ráncolja, majd a fejét csóválja.
- Nem tudom, jól értették-e, hogy mit akarsz, de egyre azt magyarázzák, hogy ott föld van.

A vadász barlangjába félve lépnek, aztán látják a széthentelt vadászt, és az egyik spontán ürít.
A zavart szavakat Erki így tolmácsolja:
- Bélszag arrafelé vadászott. Az egyik szerint inkább veszélyes barlangok vannak, semmint felszín, de a másik szerint a felszín éppolyan veszélyes.

A koboldok sárkányát nem sikerül túl jól elmagyarázni, a goblinok csak bőszen bólogatnak, hogy:
- igen, tele van a hely sárkányos faragásokkal, és némelyiknek szarva is van.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-24-2017

ooc - nem hantoltuk el itt a vadászt meg a csontikat az első pihenés előtt? Nekem valami ilyesmi rémlik, hogy ha jöjjének keletről akkor ne vegyék egyből észre a hullákat, a csatát (vagy a barlangjáratba vittük őket?)

Megpróbálja még konkretizálni, megkérdezni, hogy goblinok, undeadek, bugbearek vannak-e az ajtó mögött.
Valamint, hogy víz, merre? Honnan szerzik be?

Valamiért most hisz a gobbóknak, s a fentiek fgvényében inkább azt javasolja Ericnek, hogy a gobbók szerint veszélyes barlangi séta helyett inkább nézzük meg a déli ajtó hova vezet. Legalább nyissanak be, s nézzék meg az ottani földet is. Ha Eric egyetért, akkor odaosonkodik, s elhelyezkedik ajtónyitásra.

ooc - Ki ért legjobban a gomba főzéshez?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-24-2017

Megpróbálja még konkretizálni, megkérdezni, hogy goblinok, undeadek, bugbearek vannak-e az ajtó mögött.
- Nincs, a föld van ott.
Valamint, hogy víz, merre? Honnan szerzik be?
- víz mindig van - mondják, vállukat vonogatva.

ooc - Ki ért legjobban a gomba főzéshez?
- profession (cooking) => wis, trained only


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-24-2017

(05-24-2017, 02:30 PM)DM Surranó Wrote: Megpróbálja még konkretizálni, megkérdezni, hogy goblinok, undeadek, bugbearek vannak-e az ajtó mögött.
- Nincs, a föld van ott.
Valamint, hogy víz, merre? Honnan szerzik be?
- víz mindig van - mondják, vállukat vonogatva.

ooc - Ki ért legjobban a gomba főzéshez?
- profession (cooking) => wis, trained only

A föld, a föld, - elmélkedik - hátha van a földben valami kaja is. Megnézzük? - veti fel - közben reménykedik, hogy nem földelementálra gondoltak Smile

Jöttök megnézni földet? Gyertek. - kérdi a gobbókat, majd int nekik, hogy kövessék.

Fuzz körbenéz, illetve elgondolkodik, hogy látott-e eddig valahol vízet, forrást, kútat, hallott-e csöpögést a barlangos részeken, stb.

ooc - anélkül esélytelen, DC10-es kaját sem, mint knowledgeknél? Persze nem Fuzz lesz az a 6-os wissel.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 05-24-2017

- És mozog az a föld?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-24-2017

(05-24-2017, 04:19 PM)Konyak Wrote: - És mozog az a föld?

És mégis mozog a Föld - ezt mindenki tudja, még a gobbók is Big Grin

OOC - Tényleg pihenésképpen Konyak is jöhet megnézni, épp szünetet tart a pihenésben Smile Kipiheni a pihit kicsit...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-24-2017

Erki a homlokát ráncolja.
- Annyira még nem értem a nyelvet. Lehet, hogy nem föld, hanem gödör vagy verem, talán pince? De minek egy barlangba pince?

Fuzz nem lát, nem hall semmit, ami jelentős mennyiségű vízre hajaz. Falikutat kettőt is látott a csapat odafönn, és egy nagy tartályt is, de az mind kobold területen volt.
Goblin területen egy helyen voltak hordók és ládák, némelyiken (na ki emlékszik, milyen?) felirattal.

OOC - nem tudok róla, hogy a DC10 untrained általános szabály lenne, de a főzésnél például van értelme, tehát lehet. De vajon ezeket a mindenki számára ismeretlen (értsd: ritka) összetevőket mennyire veszélyes nyersen vagy nem megfelelően megfőzve enni?
OOC2 - EDIT: a DM jól érti a nyelvet, csak rosszul emlékszik és amit hitt, hogy írva van, az nem volt írva Smile de dallamvirágban jó a "föld" is.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-24-2017

Veremben tarthatnak foglyokat is akár, vagy éppen vízet a gödörben. A pincében meg finom borokat. Nézzük meg, s megtudjuk. Reméljük nem egy újabb veremcsapda, abból már volt elég odafent. Indulhat a felderítő osztag, Eric?

A gobbók mit válaszoltak arra, hogy kövessenek megnézni a "földet"? A hirtelen reakciójuk elárulatja, hogy félnek-e a "földtől", mennének-e előre, stb.

Ja, falikutak kobold vagy inkabb patkany teruleten, s nem jott beloluk viz csak mergezo gaz.
A nagy tartaly meg magikus volt, az egyik koajto mogott, de Mipo megzavart minket.

Elfpudingnak fordította asszem Erki, de lehetett az akar elfporkolt is, mert annyira nem erti a nyelvet Smile

OOC - Mondjuk sutve a legbiztosabb Smile Elso falatokat persze a vendegeknek (gobbok) kinaljuk fel, ha azonnal nem halnak meg, akkor van esely tulelnunk egy gyomorrontassal, hasmenessel Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-25-2017

A goblinok hevesen rázzák a fejüket. Fuzz számára világos, hogy betojtak.
- A "föld" veszélyes, úgy mondták, "forró a talaj". Nem szoktak odamenni, még a főnök se. Bár ez utóbbiban mintha nem lennének teljesen biztosak.

Ki dob akkor DC10 prof(cooking)-ot? Smile
Edit: Ha Konyak most épp 24 órás pihit végez, akkor szépen lassan sétálgathat, de páncélban felderíteni az nem pihenés.