RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-16-2017

Étellel hogy álltok? Nem emlékszem, hogy hoztatok volna magatokkal... anélkül a pihenő sajnos nem hat.
Ha van kaja, akkor az első nyolc óra feszült csendben telik.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-16-2017

(05-16-2017, 06:37 AM)DM Surranó Wrote: Étellel hogy álltok? Nem emlékszem, hogy hoztatok volna magatokkal... anélkül a pihenő sajnos nem hat.
Ha van kaja, akkor az első nyolc óra feszült csendben telik.

Csak kellene legyen, mert egyet már pihentünk a vadásználSmile
Ha nincs akkor kénytelenek leszünk rácuppani a vadász kajájára, vagy a két állatkájára Smile

8 óra pihenő azt jelenti, h már eltelt a nap és mindenki pihen újra vagy 8 órát pihennek az "erőtlenek", Fuzz és Eric pedig nem talált semmit addig a megjelölt helyeken? Nem válaszoltál az utolsó postra semmit.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 05-16-2017

Konyaknál van még 4 napi ration. A csapat felszerelkezett, mielőtt vissza indult volna, szóval szerintem kaját is vett pár napra.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-16-2017

(05-16-2017, 08:48 AM)Konyak Wrote: Konyaknál van még 4 napi ration. A csapat felszerelkezett, mielőtt vissza indult volna, szóval szerintem kaját is vett pár napra.

Nekem is úgy rémlik, hogy "rákészültünk" amennyire lehetett.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-16-2017

OOC - lécci nézzetek utána, hogy mikor vettetek kaját, mert én nem találom. Egyvalakinek a hátizsákját kaptátok vissza, ugye? ami abban volt, az persze megvan.
A vadásznak ugyan volt egy nagy kondérja meg mindenféle kellék, de feltehetően főleg friss anyagból dolgozott, legalábbis nem találtatok számotokra fogyasztásra alkalmas élelmiszert.
Az orkok vadásztak maguknak, mielőtt újra találkoztatok volna, tehát szükség esetén Konyak és az orkok cuccából (össz 6 adag kaja) max másfél napot húz ki a csapat. (foglyok nélkül 4,5 adag, foglyokkal 5 adag kell naponta)


Fuzz a pihentető tipitapi közben a sárkányszobor háta mögött talál egy meglazult követ a falban, amely mögött egy kis fadobozkában 34 aranypénzt, mellette pedig két égetett agyaggal (avagy cseréppel) ledugózott kis üvegcsét talál. Az üvegcsék sárkányfej alakúak, a dugók légmentesen zárnak, kihúzni nem lehet, csak a palack nyakát letörve hozzáférhető a tartalma.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-16-2017

Mivel csak később láttam, hogy nemcsak a jelenlegi termet jelölted meg, vegyük úgy, hogy Fuzz azzal kezdte, és a fentieket a második óra végére találta meg. (első óra volt a könyvtár)
A maradék hat terem (négy darab nyolcszögletű és két kert) falainak átkutatása is termenként 1 óra, szükség esetére kérek sorrendet megjelölni, ill. ha Eric és Fuzz osztozik a melón, akkor az osztozás mikéntjét is kérem.
Mire ez az első nyolc óra letelik, a csapat jól belefárad a mai erőlködésekbe, és lehet főzni a vacsorát, ha van miből.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 05-16-2017

Eric felveti, amíg Fuzzzal kutakodnak: Mi van, ha ahol az elején a vadásszal találkoztunk, ott a barlangszerű rész a szabadba vezet? Akkor egyrészt akár vissza tudnánk Konyakot vinni Tölgybuckára szükség esetén anélkül, hogy a goblinokhoz fel kellene mennünk, másrészt esetleg lehetne élelmet szerezni amíg Konyaknak pihennie kell.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-16-2017

(05-16-2017, 03:22 PM)Eric Thunderfist Wrote: Eric felveti, amíg Fuzzzal kutakodnak: Mi van, ha ahol az elején a vadásszal találkoztunk, ott a barlangszerű rész a szabadba vezet? Akkor egyrészt akár vissza tudnánk Konyakot vinni Tölgybuckára szükség esetén anélkül, hogy a goblinokhoz fel kellene mennünk, másrészt esetleg lehetne élelmet szerezni amíg Konyaknak pihennie kell.

Persze, lehet, én is gondoltam már rá - mondja, vagyis inkább blöfföli, mert nem foglalkoztatta eddig ez a gondolat - Az esti alvás előtt elnézhetünk arra, úgyis a táborhoz vonulunk vissza aludni. Vagy utána, Konyaknak még sok pihenésre van szüksége, hogy régi önmaga legyen. Illetve van ott még egy déli ajtó amit nem néztünk meg, oda sem ártana bekukkantani, nehogy onnan rontsanak ránk.

ooc - Bemegyünk, aztán ha rövid időn belül elkezd lassan emelkedni, akkor van rá esély, hogy előbb-utőbb kijutunk, bár elég mélyen vagyunk egy szakadék alján. Ha nem, akkor vagy túl messze van a kijárat, hogy érdemes legyen vele foglalkozni, vagy nem oda vezet.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-16-2017

(05-16-2017, 12:35 PM)DM Surranó Wrote: Fuzz a pihentető tipitapi közben a sárkányszobor háta mögött talál egy meglazult követ a falban, amely mögött egy kis fadobozkában 34 aranypénzt, mellette pedig két égetett agyaggal (avagy cseréppel) ledugózott kis üvegcsét talál. Az üvegcsék sárkányfej alakúak, a dugók légmentesen zárnak, kihúzni nem lehet, csak a palack nyakát letörve hozzáférhető a tartalma.

Lehet meg kellene itatni Konyakkal, bármi is az, hátha segít rajta - gondolkodik el rajta, majd nyomat egy detect magicet a cuccosokra, meg ahol találta a környéken, hátha korábban takarásban volt valami.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-16-2017

(05-16-2017, 12:44 PM)DM Surranó Wrote: Mivel csak később láttam, hogy nemcsak a jelenlegi termet jelölted meg, vegyük úgy, hogy Fuzz azzal kezdte, és a fentieket a második óra végére találta meg. (első óra volt a könyvtár)
A maradék hat terem (négy darab nyolcszögletű és két kert) falainak átkutatása is termenként 1 óra, szükség esetére kérek sorrendet megjelölni, ill. ha Eric és Fuzz osztozik a melón, akkor az osztozás mikéntjét is kérem.
Mire ez az első nyolc óra letelik, a csapat jól belefárad a mai erőlködésekbe, és lehet főzni a vacsorát, ha van miből.

Igen, sorrend stimmel, első volt a könyvtár. Az külön postban is volt.
Utána jött a többi szoba visszafelé haladva, szobros, kertész 2.0-ás, nagyterem, kőasztalos, keletiek lefelé haladva, déli.
Osztozás, egymás melletti kockát átnézve, egyik kockát Fuzz, mellette levőt Eric, stb, így folytatva.

Gomba ehetőnek tűnik? Ha nincs kajánk, akkor megkéri a papokat, amelyik épp szabad, hogy állapítsák meg (heal?herbalizmus) van-e valami ehető az itt levő termőtalajon.
A gobbóknak meg adunk a saját kajáikból, gondolom van valamelyik szobában neki, ha nem náluk volt.